10 najpredávanejších áut na Autobazar.EU

Za minulý rok sme už štatistiky zhodnotili, najpredávanejšie boli Škody. A automobilka viedla aj v prípade jednotlivých modelov. Vlastne v prvej desiatke najpredávanejších áut na Autobazar.EU boli výhradne autá z koncernu Volkswagen. Tento výber Top 10 teda nebude len z jedného modelu, či druhu, ale v ponuke vyberieme to auto, ktoré je najbližšie k priemernej cene predaného kusu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.01.2021
Diskusia:

10 najpredávanejších áut...

Auto-moto zaujímavosti

1. Škoda Octavia Combi

Najpredávanejším autom za rok 2020 na portáli Autobazar.EU bola bez pochýb práve praktická verzia Škody Octavia. Je na to viacero dôvodov. Je predsa základom väčšiny firemných flotíl a tým pádom je ich na trhu naozaj veľa. V minulom roku mala priemernú predajnú cenu 9 047 eur. To znamená, že dopyt bol po kusoch tretej generácie, ktoré naozaj práve opustili firemné flotily, laebo ich súkormníci nahradzujú za novšie modely.

V prípade Octavie Combi je jasné, že drvivá väčšina áut bude mať naftový motor a okolo 9-tisíc eur sa dajú nájsť ako 1,6-tky, tak dvojlitre. Ako príklad sme vybrali kúsok, ktorý má v ponuke niekoľkoásobný Autobazár roka. Octavia Combi má prvé miesto s piatimi percentami všetkých predajov.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-combi-16-tdi-cr-dpf-ambition-id17980781.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

2. Škoda Octavia

Druhé miesto si zabrala liftbacková karoséria modelu Škoda Octavia. Výrazným rozdielom je však priemerná cena predaných áut. Tá je o 2-tisíc nižšia ako v prípade Combi a dostala sa na 6 995 eur. Pre tento model sa rozhodlo 2,5 percenta zákazníkov.

Cena, ktorú dosiahli Octavie priemerne je znova  vo vodách tretej generácie, aj keď v tejto cenovej hladine je hojne zastúpená aj druhá po facelifte s tými veľkými svetlami. Tak ako v prípade kombi aj tu dominuje naftový pohon. Modely druhej generácie majú však o poznanie nižší nájazd v tejto cene ako trojkové kusy.

https://www.autobazar.eu/skoda-octavia-16-tdi-cr-dpf-business-dsg-id17892299.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

3. Volkswagen Golf

Tretie miesto si zaslúžil Volkswagen Golf, pre ktorý sa rozhodlo 2,44 percenta. Auto, ktoré zdieľa platformu aj s Octaviou malo priemernú predajnú cenu 6 786 eur. Teda cena bola len o dve stovky nižšia ako v prípade Octavie s väčším batožinovým priestorom.

V prípade Golfu je jednoznačným víťazom šiesta generácia, ktorej je v tejto cenovej kategórii najviac. Dá sa tu však nájsť aj Golf Plus. Práve Plus je verzia Golfu založená síce na piatej generácii, ale vo výrobe omnoho dlhšie. Má vyšší posed a pre veľa ľudí príjemnejšíe nastupovanie a vystupovanie.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-golf-plus-20-tdi-comfortline-id17540338.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EU

4. Volkswagen Passat Variant

Znova menežérske autá hlásia návrat medzi najpredávanejšie modely. Volkswagen Passat Variant, čiže ten s karosériou kombi, je na trhu naozaj žiadaný a zákazníci sú ochotní zaň aj viac zaplatiť. Na štvrté miesto sa dostal s priemernou cenou 10 663 eur a 2,35 percentami všetkých predaných áut za rok 2020 cez Autobazar.EU.

Nie je sa čomu čudovať, Passat Variant ponúka naozaj veľa priestoru a relatínve kvalitné spracovanie. V tejto cenovej hladine je ako B7, čo je vlastne B6 po rozsiahlom facelifte, ale už sa nájdu aj kusy z modelu B8. Je zase očakávateľné, že väčšina áut v ponuke bude mať naftový motor a nezriedka automatickú prevodovku.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-passat-variant-20-tdi-bmt-nardo-gray-id17966250.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

5. Škoda Fabia

Prvú päťku uzatvára malá Škoda s karosériou hatchback, ktorá je vhodná na mestské jazdy kvôli svojej veľkosti. Piate miesto dosahuje s podielom 2,17 percenta. Pri Fabii je však naozaj nižšia priemerná cena predaných kusov. Ustálila sa na 3 995 eurách.

Za tieto peniaze nie je veľmi reálne rozmýšľať nad treťou generáciou modelu, skôr sú v cenovej hladine verzie druhej generácie. Väčšinou sú to vozidlá s trojvalcom 1,2 HTP.

https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-12-htp-12v-ambition-51kw-m5-5d-id18100175.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

6. Škoda Fabia Combi

Je prekvapením, že Fabia Combi skončia s 1,9 percentami až za Fabiou. Ale ľudia sú ochotní za praktickejšiu karosériu dať o niečo viac. Konkréten je priemerná suma, za ktorú sa predávali Fabie Combi až 4 591 eur.

Tu je to znova pod taktovkou druhej generácie modelu. Pozitívnou správou je, že Škoda počíta s týmto malým a praktickým kombi aj pre štvrtú generáciu modelu, kým ostatní výrobcovia sa jej zbavili v prospech SUV a crossoverov. Tak ako pri Fabii aj Fabia Combi v tejto cene najvčastejšie spaľuje benzín, avšak aj naftu je možné nájsť.

https://www.autobazar.eu/skoda-fabia-combi-12-tdi-greenline-id16701060.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

7. Škoda Superb Combi

Siedme miesto patrí Supebu Combi. Ten získal priazeň 1,73 percenta kupujúcich. Ale tu je výrazne vyššia cena. Za Superb Combi sú kupujúci ochotní zaplatiť priemerne až 14 361 eur. To znamená, že priemerný predaný Superb Combi je z tretej generácie.

Medzi autami s touto cenou jednoznačne panujú dvojlitrové TDI a autá už majú celkom príjemnú výbavu.

https://www.autobazar.eu/skoda-superb-combi-20-tdi-style-eu6-id17605254.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

8. Volkswagen Touran

Nie, SUV a crossovery v Top 10 nie sú. Ale je v nej zástupca rodinných MPV. To znamená dve veci, SUV sú asi ešte príliš drahé a reálne si jazdené autá kupujú aj tí, ktorí potrebujú priestor pre rodinu, alebo pre náklad. Touran si získal priazeň 1,4 percenta kupujúcich.

Priemerná cena Touranu bola za rok 2020, medzi autami predanými na Autobazar.EU slušných 9 555 eur. Za takúto cenu sú modely z posledného štádia prvej generácie, čiže po druhom facelifte. Väčšina z nich má automatickú prevodovku a dá sa medzi nimi nájsť aj crossoverovo štylizovaná verzia Cross.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-touran-cross-20-tdi-id18251928.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

9. Škoda Superb

Deviate miesto patrí znova Superbu, ale tentoraz s karosériou liftback. Áno, hovoríme liftback, prvá generácia je už príliš lacná a druhá s twindoor, čiže otváraním ako sedan a aj ako liftback tiež nie je v tejto cenovej hladine. Pre Superb ako liftback sa rozhodlo až 1,25 percenta zákazníkov.

Tu, podobne ako pri  kombi, je vyššia priemerná cena kupovaných modelov, čo znamená, že kupujúci favorizujú tretiu generáciu obľúbeného modelu. Priemerná cena, ktorú boli kupujúci ochotní zaplatiť za takéto auto bola v roku 2020 13 437 eur. V takomto rozpočte je naozaj Superb s naftou, rozumným nájazdom a slušnou výbavou. Otázne je, či stačí aj 1,6-litrový motor, ale ten bude mať extranízku spotrebu.

https://www.autobazar.eu/skoda-superb-16-tdi-style-eu6-id18100582.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

10. Volkswagen Golf Variant

Desiatu priečku za rok 2020 obsadil, s podielom 1,15 percenta Golf Variant. Na rozdiel od menšieho brata je však žiadanejším ako novšie auto, čo reprezentuje cena. Golf Variant sa dostal na priemernú hodnotu takmer ako Touran. Kupujúci sú za kombiverziu Golfu ochotní zaplatiť 9 203 eur.

Za dané peniaze je možné kúpiť už siedmu generáciu obľúbeného modelu. Znova je to klasická pesnička, keďže autá boli často služobné, tak je pod kapotou zväčša naftový motor, ale dá sa vybrať aj verzia so slušnou výbavou, napríklad Highline.

https://www.autobazar.eu/volkswagen-golf-variant-vii-20-tdi-bmt-150k-highline-id18076516.html

10 najpredávanejších áut na Autobazar.EUZdroj: Autobazar.EU

Zaujímavý bude takýto rebríček o rok, kedy sa do neho môžu dostať aj crossovery a SUV, ktoré za minulý rok stále chýbajú.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia III (5E) pred faceliftom: Aká je a na čo si dať pozor pri kúpe?Nedávno ste si mohli prečítať test novej Škody Octavia aj v našom magazíne. Je to v poradí...15. Január, 2021
02Pozrite si 10 áut, ktoré by ste mohli prestavať na karavanSituácia vo svete je zložitejšia. Dá sa pochopiť ak by niekto mal strach cestovať...30. Október, 2020
03Test: Škoda Octavia Combi TSI – Dva svety v jednomNiekedy sú požiadavky na nové vozidlo trochu rozsiahle. Musí splniť požiadavky na to, aby...25. November, 2020