Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

100 km/h pod 2 sekundy, 4 motory: 2 000-koňový Ford Transit SuperVan!

Pokorí rýchlostné limity. Prekvapí nielen pohonom. To je 2 000-koňové monštrum z dielne Fordu. Akcelerácia z 0 na 100 km/h pod 2 sekundy! Rýchlonabíjačka sa postará o expresné nabitie za 45 minút!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
28.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: ford.com

Video: 2 000-koňová Ford...

Auto-moto zaujímavosti

To nie je všetko. Táto mašina ponúka netradičné riešenia, ktoré iné automobily neponúkajú. Režim čistenia pneumatík ako bonus! Čo ďalšie dokáže super dodávka? 

100 km/h pod 2 sekundy, 4 motory: 2 000-koňový Ford Transit SuperVan  Zdroj: ford.com

100 km/h pod 2 sekundy

Je to len krátko, čo Ford oznámil koniec výrobu populárneho Focusu. Netreba však zúfať. Ako protihodnutu prináša výrobca 4. generáciu Fordu SuperVan. Dodávka, ktorá sa narodila, aby dosahovala brutálny výkon a šialenú rýchlosť. Neveríš? Pozri si túto chuťovku na vlastné oči.

Monštrum s 2000 koňmi

Predchodcovia ponúkali už 3. generácie spaľovací motor. Nový Ford SuperVan bude iný. Elektrický. Štvorica motorov sa postará o celkový výkon až 2 000 konských síl. Toto stádo koní potrebuje super dodávka z jednoduchého dôvodu. Potrebuje pokoriť šialenú rýchlosť a zapísať sa medzi najodvážnejšie dodávky v histórii!

100 km/h pod 2 sekundy, 4 motory: 2 000-koňový Ford Transit SuperVan  Zdroj: ford.com

Ford Transit SuperVan

Tento klenot vznikol v pod taktovkou divízie Ford Performance.  Pri vývoji sa podieľali aj pretekárski špecialisti špecialisti zo STARD-u.  Dizajnová podoba vozidla dostala svoje tvary a výzor v Kolíne nad Rýnom.

Princíp fungovania

4 elektromotory napája kvapalinou chladená batéria s kapacitou 50 kWh. Batéria je umiestnená v strede vozidla, na mieste, kde predchádzajúce SuperVany mali umiestnené motory. Vďaka tomu bolo možné optimálne rozložiť hmotnosť. SuperVan má po novom ešte nižšie ťažiško, vďaka čomu novinka disponuje lepšou využiteľnosťou.

100 km/h pod 2 sekundy, 4 motory: 2 000-koňový Ford Transit SuperVan  Zdroj: ford.com

Rýchle nabíjanie už za 45 minút

Rýchlonabíjačky robia svoju prácu už za 1 školskú vyučovaciu hodinu. Praktickým parametrom je aj možnosť plného dobitia za 45 minút. SuperVan 4 vyniká drsnejším vzhľadom, ktorý určite priláka zákazníkov. Ak máš rád výrazné doplnky, v tele tohto SuperVanu nájdeš všetko, čo potrebuješ. Za pozornosť stojí aero balík s výrazným predným splitterom, svalnaté prahy a mohutný zadný difúzor, ktorý lahodí nielen očiam, ale aj ušiam. Fanúšikom klasických doplnkov sa bude páčiť krídlo, ktoré zdobí strechu. Bez čoho tento typ automobilu rozhodne nemôže operovať? Zatmavené zadné sklá a diskrétne doplnky, ktoré ešte viac zvyšujú záujem o vozidlo.

Zavesenie kolies a interiér

Zavesenie kolies vyniká s dvojitým lichobežníkom na prednej aj zadnej náprave. Predná aj zadná časť dostala špeciálny pomocný rám odvodený z motoršportu a nové brzdy. Tie pochádzajú, ako inak, z pretekárskych mašín. Športové sedadlá s kompletnou klietkou dodávajú vozidlu športový charakter. Najnovší infotainment SYNC 4 ti spríjemní jazdu natoľko, že z tejto netradičnej dodávky nebudeš chcieť vystúpiť.

Jazdné režimy + čistenie pneumatík

Dotykový displej vyzýva k výberu 1 z 5 voliteľných jazdných režimov. Vyberáš si medzi Road, Track, Drag, Drift a akčnejší mód pomenovaný Rally. Čo iné automobily neponúkajú a Ford áno? Okrem skvelého zážitku z jazdy ťa poteší aj „Tire Cleaning Mode”, teda “Režim čistenia pneumatík”. Tento režim slúži na „šantenie“ pre milovníkov „burnoutov.“ Pálenie pneumatík funguje tak, že 1 náprava naplno pribrzdí a na 2 smeruje všetok výkon a sila. Nezabúdaj, pozeráš sa na elektrickú dodávku. Tento „vietor vo vlasoch“ od Fordu ešte prekvapí a určite o ňom budeme počuť. Ako sa ti táto revolučná dodávka páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: ford.com

Ford Transit SuperVan

Video: 2 000-koňová Ford Transit SuperVan beštia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Najpredávanejšie autá na Slovensku: TOP 10 modelovSituácia na automobilovom trhu nikdy nebola turbulentnejšia. Stále sa zvyšujúce ceny...22. Jún, 2022
02Nová faceliftovaná Škoda Octavia: Prvé zábery - iná maska a zadná časť Nová faceliftovaná Škoda Octavia je tu. Čo môžeme od novinky, ohlásenej ešte v roku 2019...26. Jún, 2022
03Mercedes-AMG G 63 4x4² kladivo: 220 km/h, brodenie v 1 m hlbokej vode!Toto je 4x4² kladivo na konkurenciu. Obrovské 22-palcové terénne pneumatiky. Svetlá výška...24. Jún, 2022