30 ročné Audi, o ktorom si nikdy nepočul! Ako nové za 75 000 €!

Audi je automobilkou, ktorá je pre mnohých ikonou. Tisíce o aute so 4 krúžkami v znaku snívajú roky. Aj preto sú modely Audi všeobecne známe. Človek by povedal, že Audi už nemá ako prekvapiť. Lenže existuje model, o ktorom ste zrejme ešte nikdy nepočuli. Skutočná rarita, ktorá je na predaj za čiastku, ktorá zarazí.

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
27.12.2020
Diskusia:

30 ročné Audi, o ktorom si...

Auto-moto zaujímavosti

Predchodca Audi A8

Audi nám už roky prináša komfortné, až priam luxusné vozidlá. Kedysi sme však žili v dobe, kedy luxusnej triede vládli bez výnimky vozidlá BMW a Mercedes. Audi bolo dobré, avšak o level pod nimi. Keď sa Nemci chceli dostať na rovnaký vlak, potrebovali model, ktorý by zaujal. Ním bolo Audi V8. Jeden exemplár v skutočne exkluzívnom stave sa objavil na portáli bourguignon.nl.

O tomto modeli ste asi nepočuli. Niet divu, nedočkal sa príliš veľkého úspechu. Predával sa po celom svete, najviac kusov sa však predalo v Európe. Predaje boli ale aj tak slabé. Od roku 1988, kedy sa Audi V8 začalo vyrábať sa až do ukončenia produkcie v roku 1993 predalo len 21 000 kusov. To je len 4 200 kusov ročne. Bolo to mrzuté, nakoľko šlo o podarené a kvalitné auto, o ktoré však verejnosť záujem nemala. Potom však prišiel model A8, ktorý bol pre verejnosť omnoho zaujímavejší. Cestu mu však pripravil práve model V8.

Audi V8 sa tak stalo raritou s takmer zberateľskou záležitosťou. Navyše kúsok, ktorý sa objavil na predaj z roku 1990 vyniká ešte jednou vecou. Nájazdom. Má za sebou neuveriteľných 218 km! Presne tak, je to v podstate celkom nové auto. Najzvláštnejšie je, že auto malo už 2 majiteľov. Prvý s ním do roku 2016 najazdil len 157 km, druhý majiteľ potom pridal ďalších 61. Neskutočné, že sa našli dvaja rovnakí milovníci, ktorí mali to auto len ako klenot. Čo sa týka pohonu, pod kapotou sa nachádza 3,6 litrový 8 valcový motor s výkonom 252 koní. Na svoju dobu bola excelentná aj výbava. Automatická prevodovka, vyhrievané sedadlá, elektrické okná, automatická klimatizácia, elektricky nastaviteľná sedačka, tempomat, roletky na okná. Skrátka vrchol! Nuž a cena? Závratná. 74 950 €! Iste, nástupcom Audi V8 je model A8, no dnes je rozmerovo bližšie skôr A6. A celkom novučičkú Audi A6 môžete mať už od necelých 51 000 €. Čo by ste si zvolili, novú A6 nabitä výbavou, alebo 30 ročnú zberateľskú raritu?

30 ročné Audi, o ktorom si nikdy nepočul! Ako nové za 75 000 €!Zdroj: bourguignon.nl

30 ročné Audi, o ktorom si nikdy nepočul! Ako nové za 75 000 €!Zdroj: bourguignon.nl

30 ročné Audi, o ktorom si nikdy nepočul! Ako nové za 75 000 €!Zdroj: bourguignon.nl

Zdroj: bourguignon.nl

Zdroj foto: bourguignon.nl

Späť na magazín

Diskusia k článku