330-koňový pancierový špeciál s civilným využitím!

Pancierový špeciál sa v ponuke jazdených áut na predaj neobjavuje často. Budeš za ním musieť cestovať alebo minúť viac peňazí na dovoz. Pre zákazníka, ktorý potrebuje pancierovú ochranu, žiaden problém! Nájazd len 25 335 km!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.01.2022
Diskusia:
Zdroj: collectingcars.com/SCC_Autosport

KNIGHT XV - Najluxusnejšie...

Auto-moto zaujímavosti

Ponúka armádny stupeň ochrany v tele vozidla, ktoré čaká na civilné využitie. Aký to je pocit jazdiť po okolí v nepriestrelnom kokpite s vlastnosťami stroja špeciálneho určenia? Terradyne Gurkha LAPV je rarita, ktorú budeš chcieť vyskúšať.

Terradyne Gurkha LAPV interiérZdroj: collectingcars.com

Terradyne Gurkha LAPV

Málokto z nás vyžaduje od vozidla maximálnu mieru odolnosti v prípade útoku. Pri bežných vozidlách netreba riešiť stupeň ochrany. Ak potrebuješ ochranu naviac, budeš prekvapený tým, čo táto pancierová beštia dokáže. Terradyne Gurkha ponúka posádke maximálnu ochranu a stále pohodlné vlastnosti, ktoré využiješ pri cestovaní. Pancierový nákladiak Gurkha LAPV je Ľahké obrnené hliadkové vozidlo, ktoré bolo určené predovšetkým na použitie pri presadzovaní moci. Tento kus je však špecifikovaný ako súkromný bezpečnostný alebo civilný model v štýle SUV.

Úloha v Rýchlo a zbesilo

Nepozeráš sa pritom na obyčajný automobil. Objavila sa v kultovom filme Rýchlo a zbesilo 5 a tiež Robocop. Terradyne Gurkha LAPV sa vyrába ako „“malosériovka“ s jasným účelom. Model vznikol pre ozbrojené zložky, tento konkrétny exemplár však disponuje výbavou na civilné využitie.

Terradyne Gurkha LAPVZdroj: collectingcars.com

Pancier, 4x4 pohon + výkon 330 koní

Hrubý pancier a okná s nepriestrelnou úpravou sú inštalované ako bonus. Kto také vozidlo hľadá, vie prečo tieto parametre potrebuje. Tento mohykán je postavený na základe Fordu Super Duty F450.Výkon zabezpečuje 6,7-litrový naftový V8 motor s výkonom 330 koní, 243 kW. Výkon je na kolesá prenášaný automatickou prevodovkou. Pohon všetkých kolies je mimoriadne potrebnou vlastnosťou.

Výbava

Prepravu osôb zaistí 6 sedadiel pre pasažierov. Do výbavy patria ďalšia prvky. Súprava vonkajšieho osvetlenia s plným LED, stredová konzolu s podsvietenými spínačmi a mapovým svetlom, zadné úchyty na náklad, predné lapače nečistôt, šesťtonový zdvihák, izolované steny, oceľové kryty predných a zadných svetiel a rezervné koleso plnej veľkosti namontované v zadnej časti vozidla. Vozidlu nechýba postačujúca primárna palivová nádrž s objemom 40-galónov.

Of-road paket ako bonus + interiér

Pre skutočne náročného zákazníka je k dispozícii extra trieda výbavy v „off-road pakete“ a presvedčí ťa takými prvkami ako tlmičmi FOX, navijakom a výkonným palubným kompresorom. Aby sa interiérom vozidlo odlíšilo od strojov s pracovným využitím, osedlal výrobca do interiéru červené a čierne kožené čalúnenie, infotainment od Fordu a nemôžu chýbať vlastnosti pre pohodlie posádky ako vyhrievanie čelného okna a predných sedačiek. Parkovacie senzory sú umiestnené vpredu aj vzadu. Kamera sa postará o manévrovanie a v prípade potreby poslúži aj núdzový únikový poklop na streche. Karoséria vyniká úrovňou pancierovania B4 a dostala aj praktické prispôsobenie v podobe ľahších panelov karosérie vrátane okien na mieru.

Pancierový kráľ určený pre špeciálne účely

Vo väčšine prípadov, snívame o šialene rýchlych športových mašinách a veľkých SUV monštrách, ktoré budia rešpekt už na prvý pohľad. Čo však v prípade, že posádka potrebuje skutočne ochrániť a nielen hrať sa na cestného „hrubokožca“? Odolné telo nijak neobmedzuje pohyb na mestských komunikáciách, určených pre úplne iné vozidlá. S týmto obrom možno úplne normálne vyraziť na cesty.

Rarita na predaj

Táto chuťovka sa objavila v aukcii na britskom portáli Collecting Cars. Terradyne Gurkha akoby čakala na odhalenie a bola pripravená čeliť istej nevôli z radov okolia. V prípade znemožnenia prechodu je možné „zapnúť“ ničiteľský mód a začať plieniť. Do dnešného dňa vozidlo nevykazuje žiadne elektrické alebo mechanické poruchy. Podľa knižky v októbri 2021 vykonali technici v SCC Autosport bežnú údržbu a výmenu kvapaliny.

Najlepšie vlastnosti

Ak na koniec možno zrekapitulovať pár výstredných vlastností, treba vyzdvihnúť práve Gurkha terénny balík Terradyne a vylepšenia ako tlmiče Fox, navijak Warn, uzávierku predného diferenciálu a palubný vzduchový kompresor. Imidž a využitie výborne doklepnú 20-palcové kolesá s beadlockom namontované na mäsitých 335/80 R20 Michelins.

Terradyne Gurkha LAPVZdroj: collectingcars.com

Nájazd len 25 335 km

Prekvapením tejto netradičnej jazdenky je celkový nájazd vozidla. Viacúčelový stroj bol vyrobený na mieru, aj vďaka exkluzivite a limitovanej výrobe sa môže pochváliť nízkym počtom najazdených kilometrov. Z výrobnej linky schádzal v roku 2017 a na tachometri mu dnes svieti len 25 335 najazdených kilometrov. Vozidlo sa nachádza v Kanade a v prípade záujmu budeš musieť tento menší oriešok vyriešiť. Portál Collecting Cars sa špecializuje na úzkoprofilovú výrobu, tak výnimočný stroj rozhodne nebude patriť hocikomu. Postará sa o to aj cena.

Terradyne Gurkha LAPVZdroj: collectingcars.com

Cena

Tento stroj vo výbornom technickom stave môže byť teraz tvoj. Koľko za túto mašinu s armádnou odolnosťou zaplatíš ako nový majiteľ? Priprav si celoživotné úspory. Ako sme spomínali v úvode, bude treba rozbiť prasiatko. Collecting Cars uvádzal ešte v decembri počas trvania aukcie v inzeráte čiastkovú sumu 65 500 amerických dolárov, v prepočte približne necelých 58 000 eur. Toto bol však údaj ohlásený na 13. decembra, kedy aukcia skončila. Predajca SCC_Autosport na na globálnej 100 % online platforme Collecting Cars pri predaji neuvádza cenu. Podľa informácii sa vozidlo ešte nepredalo. Hodnota sa pohybuje v stovkách tisícoch dolárov. Pri aukcii exotických áut nie je transakcia ani predaj tak rýchly ako pri sériových modeloch. Gurkha nepotrebuje vytvárať žiadne rekordy vo svete exotiky. Jedno je však isté, je to výnimočný, a zároveň drahý a zaujímavý Ford Super Duty! Páči sa ti viac ako ikonický KNIGHT XV?

Zdroj: collectingcars.com

Terradyne Gurkha LAPV - Pancierový špeciál

Terradyne Gurkha - na predaj jazdený pancierový civilný špeciál

KNIGHT XV - Najluxusnejšie pancierové vozidlo na svete za 629 000 USD. Civilná verzia Gurkha F5 od AAVI

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Urob si sám dom na kolesách: Unikátny expedičný karavan Wothahellizat Mk2Wothahellizat Mk2 je to pravé orechové pre ľudí, ktorí sa rozhodli, že namiesto prežívania...30. December, 2021
02Tatra T613: Historický unikát s hovoriacim palubným počítačomTatra T613-4 Mi-Long Electronic, limitovaná edícia vyrobená en v počte 17 exemplárov na...28. December, 2021
03Duster monštrum s brutálnym bodykitom: Vyzerá fantasticky, ak zaplatíš viac ako 3000 €!Predajný hit súťaží o pozornosť zákazníka najmä zaujímavou cenou. Dostupná cena však nebude...2. Január, 2022