Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencovi

Dnes je sviatok troch kráľov. Tí prišli doniesť novorodencovi dary, ktoré bude potrebovať v živote. Na čom by mohli prísť dnes? Aké auto by mohli zvoliť? Vzhľadom na prekonanú vzdialenosť je vhodné niečo s relatívne nízkou spotrebou, čiže asi úsporným naftovým motorom. Taktiež by to malo byť niečo, čo by nepobúrilo svojou honosnosťou, keďže išli odovzdať dary do maštale. Takže nám to vychádza na kombi s naftovým motorom a s cenou, dajme tomu, do 27 500 €, keďže vieme zvoliť takýto limit.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

5 veľkých kombi, na...

Auto-moto zaujímavosti

Na základe atribútov sme našli týchto 5 vozidiel, ktoré spĺňajú požiadavky na podobné transportné atribúty. Ku ním pridávame aj jedno bonusové vozidlo.

1. Škoda Superb Combi

Čo môže byť lepšie transportné kombi ako vozidlo z produkcie českej automobilky Škoda? Superb Combi má obrovský batožinový priestor a vo svojej tretej generácii je azda najpríjemnejším zo všetkých Superbov z celej histórie. Aspoň z tých, ktoré máme v tomto tisícročí. Škoda Superb sa vlastne stala synonymom vnútorného priestoru, lebo v danej triede ponúka naozaj extrémne rozmery. Veď samotný batožinový priestor má až 660 l v základnom stave a 1 950 l po sklopení zadných sedadiel.

My sme vybrali celkom nenápadný sivý kúsok s výbavou Style, ktorý môžu traja králi prihlásiť na firmu a odčítať si daň z pridanej hodnoty. Výbava Style ma štandardné Čalúnenie v kombinácii kože a alcantary a tento kus už má najnovšiu verziu informačno-zábavného systému a tiež virtuálne budíky pred vodičom. Ak jeden z kráľov bude sedieť vpravo vpredu, tak druhý môže posúvať sedadlo vďaka elektrickému nastaveniu priamo na operadle.

https://www.autobazar.eu/skoda-superb-combi-20-tdi-style-dsg-odpocet-dphsk-auto-id30166702.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

2. Volkswagen Passat Variant

Rovnako zaujímavým kombi ako bolo prvé od Škodovky je rovnako veľké kombi od Volskwagenu, ktoré vlastne využíva veľmi podobnú pohonnú sústavu. Tiež má na podobnej platforme rovnaký motor s výkonom 140 kW (190 k) a už oddávna patrí medzi vozidlá, s ktorými sa porovnávajú všetky ostatné v danej triede. Tiež ma extrémnu vnútornú veľkosť s obrovským batožinovým priestorom a má len o niečo menej priestoru na nohy cestujúcich vzadu ako má Superb.

Čierny kus s výbavou R-line, ktorá pridáva športovejšie tvary, prináša nezvyklý bledý interiér so starším informačno-zábavným systémom a ostáva bez displeja miesto ručičkových ukazovateľov. To však vôbec nevadí, lebo si zachováva najlepšiu súčasť výbavy pred faceliftom, konkrétne hodiny v strede prístrojovej dosky. Až je zrazu šokujúce, že takéto novo vyzerajúce auto je vlastne už takmer 5-ročné.

https://www.autobazar.eu/vw-passat-variant-20-tdi-r-line-4x4-dsg-id20775766.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

3. Audi A4 Avant

Ak by chceli Traja králi niečo menšie, tak stále môžu zostať v rámci triedy a v rámci koncernu Volkswagen. Ale musia siahnuť po vozidle od Audi. Je síce menšie, ale stále sa radí medzi autá segmentu D. Je obratnejšie a prichádza s pekným tvarovaním a tiež úsporným motorom, prekvapivo, úplne rovnakým ako majú predchádzajúce dve vozidlá. Tiež je to dvojliter, ktorý má 140 kW (190 k) a automatickú sedemstupňovú prevodovku s dvomi spojkami.

Treba uznať že súčasnému dizajnu Audi sa veľmi hodí biela farba, ktorá nechá vyniknúť sivú masku chladiča. Aj keď by sa mohlo zdať, že toto je skôr základná výbava, disponuje tiež displejom miesto prístrojov pred vodičom a má športovejšie nárazníky a športovejšie prvky interiéru vďaka balíku S-line. Najviac vidno tento balík na volante zrezanom zo spodnej časti. Ten bol pôvodne sploštený kvôli tomu, aby pretekári dokázali nastúpiť do vozidiel cez vysoké boky sedadiel, ktoré ich mali udržať aj v zákrutách. Teraz je to už len dizajnová vec a jediný zmysel môže mať len pre naozaj objemovo hendikepovaných ľudí.

https://www.autobazar.eu/audi-a4-avant-40-20-tdi-s-line-s-tronic-carbiid30184213.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

4. BMW radu 5 Touring

Ďalšia prepravná legenda je aj BMW radu 5 kombi, ktoré je už tradične označované slovom Touring. V našom limite si traja králi môžu vybrať z niekoľkých kusov, ale nájdu aj generáciu G31, ktorá je vlastne najnovšia, ale je to verzia vždy pred modernizáciou. Tak už ma síce všetky moderné prvky, ale nemá retuše exteriéru a interiéru.

Dokonca to nie je výlučne o dvojlitrových štvorvalcoch, ale v danom limite sa dá nájsť aj radový 6-valec s objemom 3 litre a výkonom 195 kW (265 k). Kráľom možno príde vhod pohon všetkých 4 kolies a nízka spotreba je aj zásluhou automatickej 8-stupňovej prevodovky ZF. Auto, ktoré má zvonka modro-sivú farbu je vnútri tradične čierne s bledým stropom. Výbava má adekvátne prvky a dá sa povedať, že toto auto bolo konfigurované s rozumom.

https://www.autobazar.eu/bmw-rad-5-touring-530d-xdrive-a-t-id30162998.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

5. Volvo V90

Švédska automobilka, ktorá je teraz v čínskych rukách má tiež čo povedať vo sfére vozidiel kombi. Aj hranaté kreácie boli vždy synonymom použiteľnosti a synonymom obrovského priestoru. Volvo V90 trošku poľavilo z tohto trendu a už neponúka úplne kolmé zadné veko kufra. Je trochu šikmejšie, čo znamená, že vozidlo získalo o niečo dynamickejší tvar pri pohľade z boku a toto je odlišovacie znamenie od menšieho modelu V60, ktoré kolmosť zachovalo.

Čierna síce ukrýva niektoré detaily, ale o to viac vynikne strieborná predná maska, predné svetlá s Thorovým kladivom a hliníkové lišty okolo okien. Tmavý interiér môže síce pôsobiť ponuro, ale je nadčasový a Traja králi môžu využiť aj vyhrievanie zadných sedadiel. Pod kapotou je dvojliter, ktorý produkuje 140 kW (190 k) a spolupracuje s 8-stupňovým hydrodynamickým meničom. V tomto prípade poháňa iba predné kolesá a hovorí sa, že verzia D4 je o niečo spoľahlivejšia ako verzia D5, ktorá má dvojnásobne prepĺňanie.

https://www.autobazar.eu/volvo-v90-d4-190ps-at8-business-advanced-id30131827.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Mercedes-Benz CLS Shooting Brake

Stále zostávame medzi kombi, nebojte sa, toto vozidlo je však trochu iné od ostatných. Má výraznú športovú siluetu a nebol pri ňom kladený dôraz na úžitkové vlastnosti, ale skôr na dynamiku vizáže a štýl, ktorým sa prezentuje. Verzia Mercedesu CLS po facelifte má trochu iný tvar predného nárazníka a svetiel, ktoré prinášajú línie totožné s ostatnými vozidlami v tej dobe. Je to stále obrovské kombi, ktoré ponúkne priestor pre všetkých 3 kráľov a dary, ktoré nesú, ale má pár detailov, ktoré sú na zváženie a kvôli ktorým ho niektorí neakceptovali ako plnohodnotné praktické vozidlo na úrovni Mercedesu.

Väčšina kusov CLS Shooting Brake je s trojlitrovým motorom V6, prípadne s benzínovou alternatívou. Tento kúsok má dvomi turbami dopovaný 2,2-litrový štvorvalec, ktorý ponúka stále príjemných 150 kW (204 k). S automatickou deväťstupňovou prevodovkou prichádza s veľmi nízkou spotrebou a príjemnými prevádzkovými nákladmi. Naviac je to iba zadokolka, čiže je ľahšou verziou modelu. Sivý exteriér je znova doplnený o čierny interiér, ale tentoraz aj s čiernym stropom a vozidlo vyzerá stále lákavo, aj vďaka tomu, že Mercedes už karosériu Shooting Brake pre CLS nedostal do druhej generácie.

https://www.autobazar.eu/mercedes-cls-250-d-shooting-brake-id21130161.html

5 veľkých kombi, na ktorých by traja králi mohli doviezť dary novorodencoviZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Hyundai posúva model Kona vyššieKona je tým crossoverom, ktorý ma vytvárať imidž kórejskej automobilke a prinášať ľuďom...21. December, 2022
02MINI predviedlo svoju prímorskú tému edíciou SeasideKedy rozmýšľate o kúpe auta s otvorenou strechou? Je to zima? Alebo skôr jar? Vlastne sa dá...3. Január, 2023
03Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieTalianske dizajnové štúdio len nedávno zmenilo vedenie a už teraz prichádza s malosériovým...5. Január, 2023