Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenie

Talianske dizajnové štúdio len nedávno zmenilo vedenie a už teraz prichádza s malosériovým vozidlom. Bude sa volať GB110 a názvom pripomína niekdajšie Bugatti z deväťdesiatych rokov. Nová hyperšportová alternatíva bude mať všetko, strhujúci dizajn, vysoký výkon a poriadnu exkluzivitu. Ale niektoré detaily sú zahalené rúškom tajomstva.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
05.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Bertone

Chcete 1100 koní? Bertone...

Auto-moto zaujímavosti

Dizajn samotný zjavne nie je problém. Bertone má predsa bohaté skúsenosti s návrhmi a aj stavbou vozidiel. Výrazné tvary sú kombináciou dynamiky a elegancie. Žiadne výrazné výstrelky, len pekné športové vozidlo s enormným výkonom.

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieZdroj: Bertone

Aký je ten enormný výkon? Je 810 kW (1 100 k), ale Bertone nešpecifikoval, z akého motora ich dosiahne. Je možné, že by to mohol byť aj systém od McLarenu, lebo niektoré detaily sú až príliš podobné. Ale McLaren taký výkonný motor nemá. Bertone oznámil, že na stovku sa auto dostane za 2,79 sekundy a na dvojstovku za 6,79 sekundy. Trojstovka by sa mala dostaviť do 14 sekúnd. To je podobná hodnota, akú má aj Subaru XV, ale iba na stovku.

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieZdroj: Bertone

Dynamickým parametrom určite prospeje aj krútiaci moment 1 100 Nm a ucho poteší zase maximálny počet otáčok na hodnote 8 400. Automobilka Bertone hovorí, že motor, ktorý nevieme aký bude, bude bežať na palivo vyrobené z plastového odpadu. A hovorí tiež, že palivo dostane budúci majiteľ k autu. Je otázne, že koľko a na ako dlho ho bude mať, ale je to pekná idea.

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieZdroj: Bertone

Motor bude spojený so sedemstupňovou prevodovkou, ktorá je tiež zahalená rúškom tajomstva. Veď nie je ani jasné, či to bude automat, alebo manuál. Siedmy prevodový stupeň však dokáže poskytnúť potenciál dosiahnutia 380 km/h. Ďalšou vecou, ktorá je aktuálne známa, je, že vozidlo bude mať pohon všetkých štyroch kolies. Vzhľadom na výkon je to celkom rozumná voľba. Podvozok bude kapitola sama o sebe a jediné, čo vieme o ňom je, že bude postavený z dielov nemeckého výrobcu. Takáto forma utajovania je celkom zvláštna, ale je aspoň jasné, že vozidlo bude mať dvojité lichobežníkové ramená vpredu aj vzadu a štvorcestné tlmiče. Nastaviteľné, samozrejme. Ďalšie tajomstvo spočíva v tvare interiéru. Ten Bertone priamo ešte nezverejnil, takže si len môžeme domýšľať, že vnútri bude napríklad dotykový displej. Zatiaľ máme len náhľad cez predné dvere, ktorý pôsobí celkom konvenčne.

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieZdroj: Bertone

Tým, čo je dôležité, je fakt, že Bertone vyrobí 33 kusov modelu GB110. Bude teda exkluzívnejším materiálom ako niektoré, či skôr väčšina modelov Ferrari, či Lamborghini, alebo McLaren. Na detailnejšie technické parametre a rôzne detaily, ktoré by mohli byť zaujímavé však musíme počkať, lebo zjavne ešte nie sú úplne stopercentne doladené. Hlavne, že je doladený design.

Pritom všetkom je zaujímavé sledovať scénu s podobnými vozidlami. S rovnakým výkonom, či o niečo nižším, prišlo Bugatti Veyron už v roku 2005, čo vtedy znamenalo absolútny prelom a bolo prvým autom, ktoré sa reálne dostalo cez symbolickú bariéru 1 000 koní a zvládalo aj celý systém uchladiť. Bugatti vtedy použilo systém s niekoľkými chladičmi, ktoré zhltli rovnaký objem vzduchu ako má krytý futbalový štadión za pár minút. Odvtedy sa však technológie posunuli a Bertone určite svoje vozidlo postavil bezproblémovo, bez akýchkoľvek šialených chladiacich nedostatkov.

Chcete 1100 koní? Bertone GB110 je tiež riešenieZdroj: Bertone

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nissan GT-R Black Edition: Beštia Sebastiana Vettela za koľko?Prominentný majiteľ predáva šialené delo, ktoré ťa dostane. Nissan vie robiť mašiny, ktoré...2. Január, 2023
02Zaplatil 20 000 € zálohu, Ferrari mu odmietlo auto dodať!Automobilky v súčasnosti prežívajú naozaj náročné obdobie. Na prvý pohľad by sa mohlo zdať,...7. December, 2022
03Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorLamborghini oznámilo koniec výroby modelu Aventador už dávnejšie, ale muselo znova obnoviť...21. Október, 2022