Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný Aventador

Lamborghini oznámilo koniec výroby modelu Aventador už dávnejšie, ale muselo znova obnoviť výrobu. Minulý rok sa totiž pochopila loď Felicity Ace v Atlantickom oceáne. Z celkového počtu 85 kusov Lamborghini smerujúcich do Severnej Ameriky bolo až 15 Aventadorov. A automobilka zhodnotila, že musí tieto vozidlá vytvoriť nanovo. Je to tak rok po pôvodnom konci výroby.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
21.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Lamborghini

Lamborghini dorobilo...

Auto-moto zaujímavosti

Úplne posledný Ultimae Roadster, ktorý prešiel individualizáciu v programe Ad Personam má bledomodrú farbu Azurro Flake, ktorá je inšpirovaná niekdajším modelom, či skôr konceptom, Miura Roadster. Práve tento Aventador je naozaj finálnym a ukazovali to aj fotky z fabriky samotnej. Toto vozidlo si ale zaslúžilo ešte jeden finálny set fotiek, na ktorom je s pôvodným modelom nesúcim túto farbu.

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorZdroj: Lamborghini

Z týchto dvoch je určite zaujímavejšia Miura roadster. Bol to koncept, ktorý Bertone predstavil v apríli 1968 na autosalóne v Bruseli, ale nikdy sa nedostal do sériovej produkcie. Celým menom to bol Lamborghini Miura P400 Roadster. Odkaz tento jednokusový unikát nesie aj spodná časť lakovaná striebornou Liqueo a čiernou Aldebaran.

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorZdroj: Lamborghini

Inšpiráciu z pôvodného roadsteru čerpá aj interiér modelu, ktorý má bielu kožu Bianco Leda. Tá má znova čierne akcenty okolo opierok hlavy, ktoré jasne odkazujú na prototyp z druhej polovice šesťdesiatych rokov. Prístrojová doska tiež kombinuje čiernu a bielu a na poslednom modeli je možné nájsť aj niekoľko nápisov Miura, lebo toto je naozaj ultimátna pocta pôvodnému konceptu. Aj tento kúsok ostane jediným vyrobeným, keďže produkcia Aventadoru už oficiálne skončila.

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorZdroj: Lamborghini

Aktuálne teda čakáme na nástupcu tohto 12-valcového modelu, ktorý má prísť už onedlho. Zatiaľ sa nehovorí o agregátoch, ale náznaky hovoria, že by kupé aj roadster mali byť stále osadené 12-valecom, avšak je tu možnosť, že bude s elektrickou pomocou. Je to logický krok, ktorý by dovolil nechať tento kráľovský model stále živý.

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorZdroj: Lamborghini

A čo sa stalo s pôvodnou Miurou Roadster? Odkúpila ju firma zaoberajúca sa prvkami z olova a zinku a všetky komponenty, ktoré bolo možné odmontovať vymenili za zinkové, alebo olovené. Auto vtedy získalo olivovozelenú farbu a adekvátny interiér. Ako ZN 75 pôsobilo ako demonštrácia možností a propagácia nových postupov. V roku 2008 sa tento koncept znovu objavil, ale už v pôvodnej, plne zreštaurovanej vizáži.

Lamborghini dorobilo utopené autá, toto je posledný AventadorZdroj: Lamborghini

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Prvá jazda: BMW iX M60 - Efektívny maniakBMW si necháva všetky dvierka otvorené a okrem elektromobilov ďalej rozvíja aj spaľovacie...17. Október, 2022
02Lamborghini potunilo Urus, predstavilo PerformanteLamborghini svojim modelom Urus pretavilo celkovú ponuku športových modelov do terajšieho...22. August, 2022
03Ferrari Purosangue: Prvé terénnejšie auto z MaranellaKtovie ako by sa cítil Enzo Ferrari, keby vie, že automobilka sa pod novým vedením dostala...14. September, 2022