Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkov

Začínate šoférovať a máte pocit, že manuálna prevodovka by nebola to správne pre vás? Aj to sa môže stať a preto možno budete hľadať niečo s automatickou prevodovkou. Niečo, čo nebude mať viac ako dekádu, niečo, čo bude za rozumnú cenu a nebudete až príliš plakať ak ho šuchnete a niečo, čo má málo kilometrov. Toto sú všetky predpoklady, ktoré by mohlo mať prvé auto pre začiatočníka.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
08.09.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

5 zaujímavých áut s...

Auto-moto zaujímavosti

My sme teda na základe tohto stanovili kritériá, prešli všetky inzeráty, ktoré sú aktuálne na Autobazar.EU v danej kategórií a v danom filtri a vybrali sme 5 zaujímavých vozidiel, ktoré by mohli aj začiatočníkovi zlepšiť sebavedomie a jazda by mohla byť celkom príjemná. Zvolili sme limity nasledovne. Auto nesmie byť staršie ako 10 rokov, čiže rok výroby 2013. Áno, môže byť 10 rokov a niekoľko mesiacov. Ďalší limit bol 10 000 €, ďalší obmedzujúci faktor 100 000 km a najzásadnejší filter hovorí o automatickej prevodovke. Pozrite si teda nasledujúcich 5 vozidiel spĺňajúcich požiadavky.

1. Ford Focus

V roku 2014 už vyrážal do ulíc modernizovaný model Focus. Ford ale ešte dopredával a dorábal zákazníkom modely a kusy, ktoré si objednali dovtedy. Aj napriek staršej tvári vyzerá tento Focus stále atraktívne, lebo nezostarol tak zásadne. Nezostarol dokonca ani tak zle ako verzia po modernizácii. Tento šialený systém línií je úplne prekvapivý a automobilka ani nevedela, že dokáže spraviť tak nadčasové vozidlo.

Väčšie prekvapenie ako, že toto je jedna z posledných sérií modelu, je však v stave auta. Už na pohľad vyzerá veľmi dobre a absolútne odpáli dekel pohľad na najazdené kilometre. Iba 25 500 km od roku 2014? Zjavne sa aj to dá a ak chcete vedieť informácie ďalšie, prečo ma toto auto tak málo kilometrov, tak asi budete musieť kontaktovať predajcu. Nemusí to byť stočené, môže to byť auto v nejakom depozitári, alebo s nejakým špeciálnym určeným. Ako výrazná výhoda teda neprichádza len automatická prevodovka a dvojliter, ale aj možnosť odpočtu DPH, čo rozhodne nie je pri podobných autách až tak časté. Takže ak sú údaje naozaj pravdivé, tak máte pred sebou vozidlo, ktoré vám vydrží ešte státisíce kilometrov.

https://www.autobazar.eu/ford-focus-20-tdci-trend-automat-id30757595.html

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkovZdroj: Autobazar.EU

2. Opel Astra

Nejazdíte tak veľa, ale chcete podobne veľké auto? Pre vás možno že bude sedanová verzia Oplu Astra, ktorá ponúka lepšie jazdné vlastnosti ako klasický hatchback. Je to z dôvodu väčšej pevnosti karosérie a, v tomto prípade, prichádza aj lepšie odhlučnenie. Sedany sú predsa vždy tichšie ako hatchbacky a kombi.

Nám sa cez filter do zoznamu dostal rozumne vybavený kus so zaujímavú farbou a nájazdom 85 000 km. Auto má motor s objemom 1,4 litra spaľujúci benzín a dosahujúci 103 kW (140 k). Cez šesťstupňovú automatickú prevodovku poháňa predné kolesá. Je to auto, ktoré svojimi tvarmi neurazí, ale znova nenadchne. Stále vyzerá aktuálne, aj keď je už vlastne dve generácie dozadu. Čiže podobne ako Ford Focus. Ten, ktorý skončil na prvom mieste.

https://www.autobazar.eu/opel-astra-14-turbo-140k-edition-150-a-t-id30776310.html

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkov

3. Renault Captur

Renault Captur spôsobil malú revolúciu. Vytlačil z ponuky Clio Grandtour, kombi, a predviedol, že ľudia vlastne chcú niečo iné ako malé auto s dlhšou karosériu. Ľudia predsa chcú crossovery ja SUVčka a tomu Renault prispôsobil svoju ponuku. O úspechu hovorí, že sa zaradil tesne za Clio v celkových predajoch a rozhodne oslovil viacej zákazníkov ako kombi verzia malého vozidla.

Tento kúsok, ktorý sme našli, je zaujímavý svojou čiernobielou karosériou, okamžite pútajúcou pozornosť a predvádza eleganciu tvarov. Interiér je zo štvrtej generácie Clia s malými obmenami, ale to nevadí. Je stále priestrannejší a ponúka dostatočne veľký batožinový priestor. Azda jedinou nevýhodou vozidla môže byť, že ešte nie je prihlásené a prihlásenie zdvihne cenu nad našu hranicu. Ale určite sa dá niečo dohodnúť. Je fajn mať takto pekné auto okolo 10 000 €, akurát si treba dať pozor na stav pohonnej jednotky. Motor 1,2 TCe vedel občas hnevať. Ak však funguje, tak je spojenie s automatickou prevodovkou priam vynikajúce a s autom sa dá jazdiť aj s rozumnou spotrebou.

https://www.autobazar.eu/detail/renault-captur-12-tce-intens-edc-ss/30273787/

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkov

4. DS3

Nechcete nič veľké, chcete skôr niečo malé, čo by ale málo štýl? Tak na MINI ani nepozerajte. To je, najmä v tejto sume úplne mimo. Pozrite sa na DS3. Je to malé auto, ktoré vzniklo na podkladoch Citroënu C3 a stalo sa prvým modelom novovzniknutej automobilky DS Automobiles. Toto auto predvádza stále eleganciu a kombinácia bielej s chrómovými plochami vynikne aj za sychravého dňa. Ak sa bavíme, že niektoré autá takmer nezostarli, tak DS3 je určite jedným z nich.

V tomto prípade je 1,2-litrový základný atmosférický trojvalec s výkonom 60 kW (82 k) spojený s automatickou prevodovkou a poháňa predné kolesá. Dynamiku teda príliš nečakajte, ale môžete sa spoľahnúť na pádla na radenie pod volantom. Toto auto má najazdené 82 700 km a znova platí to isté, ak sa len budete starať, tak ešte dlho vydrží, lebo absentuje akákoľvek forma prepĺňania.

https://www.autobazar.eu/ds-3-puretech-82-samps-be-chic-etg-id30780301.html

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkovZdroj: Autobazar.EU

5. FIAT 500

Je aj DS3 príliš veľkým autom? Môžete stále siahnuť po FIATe 500. Malé auto s výraznými odkazmi do minulosti na 50. roky je vždy pekným zjavom na cestách a má podobnú ikonickú charizmu ako britské malé automobily. Akurát za omnoho nižšiu cenu s nižšími nákladmi. FIAT 500 je jednoducho optimálne mestské vozidlo a na tom sa nič nemení ani pridaním automatickej prevodovky.

My sme našli biely kúsok s presklenou strechou a zaujímavým interiérom s 84 000 km. Aj tu platí to isté, čo pri DS3. Auto má 1,2-litrový motor, tentokrát štvorvalec, ktorý je spojený s päťstupňovou automatickou prevodovku. Päťstupňová prevodovka, robotizovaný manuál, síce radí automaticky, ale môže sa vyskytnúť nejaké trhnutie. Realita je však taká, že každý, kto má záujem o 500-vku toto riešiť nebude. Bude ale riešiť celkový stav a cenu. Ak teda hľadáte niečo podobné, s čím absolútne nemáte problém parkovať, tak toto je asi vhodná voľba. Pre začiatočníka ideálne, lebo sa zmestí do každého parkovacieho miesta.

https://www.autobazar.eu/fiat-500-12-plus-dualogic-id30788782.html

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkovZdroj: Autobazar.EU

Bonus: Ford Mondeo

Ja až prekvapivé, že do desaťtisíc eur a s automatom a danými parametrami dokážete kúpiť aj reálne veľké auto. Ford Mondeo bol zjavne fotený na rovnakom mieste ako Focus, čo mýtus o nízkych kilometroch môže celkom slušne potvrdiť. Je to auto, ktoré sa nezľakne dlhých trás a s karosériou sedan je ešte raritnejšie ako Porsche 911. Ford Mondeo štvrtej generácie prináša rôzne kvality, jednou z nich je pohodlie a už štandardne dobre vyladený podvozok, ktorým sa automobilka pýši už dlhodobo.

Vo verzii Sedan naviac určite pridáva tichosť a väčšiu pevnosť karosérie akú by kedy mohol mať liftback, prípadne kombi. Čo je za tými kilometrami? Ťažko povedať. Toto auto má ale 49 000 km, čo je na dvojlitrový motor s výkonom 103 kW (140 k) asi koniec zábehu. Je to auto z prelomu, kedy sa už pomaly začínala na trhu objavovať nová generácia. Toto je rozhodne zaujímavé vozidlo, aj ak potrebujete novému obchodnému zástupcovi nachystať služobné vozidlo. Má predsa odpočet dane.

https://www.autobazar.eu/ford-mondeo-20-tdci-dpf-140k-trend-a-t-id30757582.html

5 zaujímavých áut s automatom do 10 000 € pre začiatočníkovZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Test: Subaru Outback - Hra sa zmenila, hráč ostávaSubaru Outback je taká stálica na trhu. Nie je to úplne klasické osobné auto a rozhodne to...30. August, 2023
02Top 5 vanov pre veľkú rodinu a ešte väčšie výletyPred dvoma týždňami ste si mohli pozrieť ako vyzerá Top 5 z ponuky Autobazar.EU, ktorá...23. Jún, 2023
03Mercedes triedy E vyrukoval s najlepšou verziou, nie je to AMGMinulá generácia Mercedesu triedy E priniesla niečo, po čom trh pišťal už dobre dlho....7. September, 2023