5 zaujímavých faktov o SEATe Arona REDline

SEAT Arona je presne tým zástupcom malých vozidiel, kde je dôležité, aby boli autá malé a praktické, ale aby sa do nich nasadalo vyššie. A teraz prešla menšou modernizáciou, ktorá však nič nezmenila na tom ako auto vyzerá. Veď mu nič nechýba. Tento kúsok, na ktorý sme sa pozreli je z aktuálnej akčnej série REDline. Vybrali sme 5 vecí, ktoré nás na ňom zaujali.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.02.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

5 zaujímavých faktov o...

Auto-moto zaujímavosti

Dizajn má stále čo povedať

SEAT má štýl ostrých línií už dlhšie, ale to neznamená, že Arona vyzerá neaktuálne. Vyrába sa síce už od roku 2017 a vyzerá to na výraznejší facelift tento rok, ale to nič nemení na fakte, že aj pôvodná verzia vyzerá stále aktuálne a príjemne. Naviac keď má peknú farebnú kombináciu červenej s čiernou strechou a fajnovými osemnásťpalcovými zliatinovými diskami. Bežne vyzerajú červené brzdové strmene až príliš ako klišé, ale na takúto Aronu sa naozaj hodia. Všetko záleží od konkrétneho zostavenia modelu. O tom, že tento krpec je crossover nehovorí len plastové lemovanie, ale aj štylizované písmeno X na poslednom stĺpiku karosérie.

SEAT Arona REDlineZdroj: Autobazar.EU

Vnútri je dosť miesta

Celková dĺžka Arony je len 4 metre a 14 centimetrov. To znamená, že s ňou nie je problém kdekoľvek zaparkovať. Ale aj napriek tomu dokáže poskytnúť bez vážnejšieho problému miesto pre štvorčlennú rodinu. Dokonca s batožinovým priestorom s objemom 400 litrov sa nezľakne ani dlhších výletov, či dovoleniek, kľudne aj pri mori, keď to bude možné. Pre piatich to nie je úplne ružové, lebo stredné miesto vzadu je skôr núdzové. Veď šírka Arony je len 1,78 metra.

SEAT Arona REDlineZdroj: Autobazar.EU

Nový infotainment je super

S malým osviežením dostala Arona nový informačno-zábavný systém s diagonálnym usporiadaním prvkov. Toto je neuveriteľný krok vpred. Neberte to zle, systém predtým bol tiež použiteľný, ale tento je aktuálny a moderný. Má nielen veľmi pekne spravenú grafiku, ale nezaostáva ani reakciami na dotyk. A dôležité je tiež, že podporuje Apple CarPlay a Android Auto a to dokonca bezdrôtové.

SEAT Arona REDlineZdroj: Autobazar.EU

Má poriadny motor

Nie, tento kus nemá pod kapotou trojvalec. A vlastne, už nemôže mať ani naftový motor. Ale môže mať 1,5-litrové TSI EVO s vypínaním valcov a výkonom 110 kW (150 k). Ten ponúka dostatok dynamiky a uspokojí sa s prísunmi paliva pod hranicou 7 litrov na sto kilometrov. Je naviac spojený s automatickou sedemstipňovou prevodovkou s dvomi spojkami. Na mestskú, medzimestskú aj diaľničnú jazdu to vyzerá na ideálnu kombináciu. Vlastne sa dá povedať, že práve toto je najlepšia kombinácia pohonu, ktorú aktuálne Arona ponúka.

SEAT Arona REDlineZdroj: Autobazar.EU

Výbava REDline

SEAT aktuálne do ponuky zaradil špeciálnu sériu REDline. Tá má červené prešívanie a začala ako FR, ku ktorej pribudlo niekoľko zásadných prvkov výbavy. Zaujímavý je napríklad podvozok s adaptívnym nastavením Dual ride. Má štandardne aj Full LED svetlá, či vyhrievané predné sedadlá. Do ponuky pribudli aj bezpečnostné prvky ako adaptívny tempomat a sledovanie mŕtveho uhla. Rozdielom od ostatných modelov sú aj bezpečnostné pásy s červenými líniami. Výbava REDline predstavuje cenovú výhodu až 4 600 eur. To znamená, že takto vybavená Arona s veľmi bohatou výbavou a najlepším motorom v aktuálnej ponuke stojí len tesne nad 22-tisíc eur. Jediné, čo by sme ešte priplatili je audiosystém od Beats Audio.

SEAT Arona REDlineZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lancia Ypsilon je ako zombie, nezbavíme sa jejLancia sa na slovenskom trhu nepredáva, lebo nedokáže ponúknuť relevantné auto, ktoré by...9. Február, 2021
02Je tu nová generácia DS4 a vyzerá fantastickyStále je to ako včera, kedy sa z DS Automobiles stala samostatná automobilka a prevzala si...4. Február, 2021
03Vrcholná Škoda výkonnejšia ako Monte Carlo: 190 k ABT Sportsline Scala beštia pre NemeckoŠkoda a nemecký úpravca ABT Sportsline nečakane spojili svoje sily, aby priniesli na trh...14. Február, 2021