52 000 koní, smrť pri rýchlosti 882,4 km/h: Guinnessov rekord najrýchlejšej ženy na svete

Čo dokáže moderná technika? Supersonické monštrá sú schopné dosahovať "nadzvukovú" rýchlosť vďaka extrémnym parametrom pod kapotou. Tragická nehoda odvážnej pretekárky je výsledkom pokusu o prekonanie Guinnessového rekordu. Priprav sa na rýchlosť 829,2 km/h! Čo dokáže stroj s výkonom 52 000 koní? Túto ženu stal rekord rýchlosť 882,4 km/h život. Rekordérka zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy!  

rufus v Technika
28.06.2020
Diskusia:

Video: 882,4 km/h rekord...

Technika

Čo dokáže moderná technika? Supersonické monštrá sú schopné dosahovať "nadzvukovú" rýchlosť vďaka extrémnym parametrom pod kapotou. Tragická nehoda odvážnej pretekárky je výsledkom pokusu o prekonanie Guinnessového rekordu. Priprav sa na rýchlosť 882,4 km/h! Čo dokáže stroj s výkonom 52 000 koní?

Jessi Combs - zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy rekordovZdroj: guinnessworldrecords.com

Túto ženu stal rekord rýchlosť  život. Rekordérka zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy. Najrýchlejšia žena na štyroch kolesách si viedla počas posledného pokusu o vytvorenie svetového rekordu úžasne. Neuveriteľnou rýchlosťou sa hnala viac ako 1 minútu bez akýchkoľvek známok problémov. Tesne predtým, ako došlo k jej havárii nikto netušil, že sa slávna udalosť skončí tragickým koncom. Smrť najrýchlejšej ženy planéty zasiahla množstvo fanúšikov a nadšencov z automobilového sveta. Jessi bola veľká osobnosť, ktorá dokázala pokoriť extrémne rýchlosti bez náznaku strachu. Známa milovníčka rýchlosti, Jessi Combs, tragicky zahynula pri rekordnom pokuse o zápis do svetovej zbierky rekordov.

Jessi Combs a Ed Shadle Zdroj: facebook.com/North American Eagle" data-component="Image

O prekonanie rekordu sa usilovala niekoľko rokov. Rešpekt si v automobilovom svete vyslúžila dávno predtým ako sa jej to podarilo. Ani to ju však nezastavilo v ceste za svojím vysnívaným cieľom. Pokorenie rekordu dosiahla pri svojom poslednom životnom pokuse. Ak niečo skutočne chceme, sme ochotní kvôli splneniu sna obetovať čokoľvek. Tak tomu bolo aj u Jessi. Vďaka jej odvahe a cieľavedomosti si vyslúžila titul Najrýchlejšie žena sveta aj bez oficiálneho zápisu v knihe rekordov. Ani to ju v splenení sna nezastavilo.

Jessi Combs - zápis do Guinnessovej knihy rekordov - rýchlosť 882,4 km/h!Zdroj: facebook.com/ JessiCombsOfficial

Oficiálny zápis sa uskutočnil až 10 mesiacov po jej smrti. So zápisom sa spájajú dodnes rôzne nejasnosti. Priemer oboch predstavoval 855,8 km/h,  v Guinnessovej knihe rekordov je s jej menom uvedená hodnota 841,338 km/h. Je možné, že výsledné hodnoty nie sú uvedené správne, tak ako by mali. Tomu nasvedčuje aj oneskorenie zápisu. Smrť americkej pretekárky v oregonskej púšti sa stal vyústením jej snahy o prekonanie rekordérky Kitty O'Neil. Tejto odvážnej žene sa ho podarilo dosiahnuť už v roku 1976. Pri zápise do knihy rekordov sa rozbehla na neuveriteľnú rýchlosť 824,9 km/h.

Jessi Combs - zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy rekordovZdroj: facebook.com/JessiCombsOfficial

Nech už sú oficiálne údaje zápisu akékoľvek, špeciál North American Eagle Supersonic Speed Challenger je na dosahovanie extrémnych rýchlostí stroj ako stvorený. Táto šialená mašina disponuje výkonom až 52 000 koní. Pri prvom pokuse pokorila rýchlostný limit 829,2 km/h. Pri osudnom druhom pokuse sa jej podarilo dosiahnuť neskutočných 882,4 km/h!

Jessi Combs - držiteľka svetového rekordu zapísaného v Guinnessovej knihe rekordovZdroj: abc.net" data-component="Image

Dôvodom tragického konca sa stalo poškodenie predného kolesa. To mohlo byť dôsledkom nárazu kolesa do väčšieho kameňa. Vo vysokej rýchlosti sa aerodynamické tvary vozidla nedokážu vyrovnať s nerovným povrchom ako za bežných podmienok. Zaujímavé na pretekárke bolo aj to, že medzeru na trhu s výbavou dokázala popri pretekaniu vyplniť, svoje návrhy a vybavenie začala sama navrhovať a vyrábať. Išlo o ženu, ktorá nevynikala len vášňou pre motošport a rýchlosť, ale sa pretekaniu a automobilovému priemyslu aj rozumela.

Jessi Combs - zomrela pri pokuse o zápis do Guinnessovej knihy rekordovZdroj: facebook.com/JessiCombsOfficial

Na svete je len niekoľko podobne odvážnych ľudí, ktorý dokážu ísť cez bežné chápanie úspechu a života. Posledný príspevok Jessi na Twitteri, stojí za pozornosť: "Môže sa zdať bláznivé kráčať priamo do nebezpečnej línie , ale len tí, ktorí sú ochotní niečo také podstúpiť a riskovať, dosiahnu niečoho veľkého, čo presahuje bežné vnímanie. Ľudia hovoria, že som blázon. Ja odpovedám, Ďakujem. " Vieš si predstaviť, že by si pri jazde pokoril takmer 900 km/h rýchlosť? Podeľ sa s nami o tvoje skúsenosti s odvahou a rýchlosťou v komentároch.  

Zdroj: https://www.facebook.com/JessiCombsOfficial/https://www.sfgate.com/https://www.instagram.com/thejessicombs/

Video: 882,4 km/h rekord Jessi Combs - Čo dokáže výkon 52 000 koní?

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Ruský kolos Uran: Všetko možné v Rusku!Robiť dizajn v Rusku znamená neriadiť sa bežnými konvenčnými trendmi. Znamená to vytvoriť...26. Jún, 2020
02Najškaredší Mercedes-Benz na trhu Mercedes-Benz triedy R = Nevkus na kolesách. Ako inak by si opísal dielo autora, ktoré s...8. Júl, 2020
03Nezničiteľný Mercedes dá 210 km/h aj po 47 rokoch!Akú akcelerácku dosahujú 50-ročné vozidlá? Pri vyšvihnutí ručičky na trojcifernú hodnotu je...10. Jún, 2020