700-koňové delo Audi RS Q8 Abt: Lamborghini za menej!

Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE trafí vkus mnohých z nás. Ako to môžeme vedieť? Je to jednoducho stelesnená krása, elegancia a brutálne parametre. 

rufus v Oznámenia Autobazar.EU
16.02.2020
Diskusia:

Video: Audi RS Q8 Abt...

Oznámenia Autobazar.EU

Prečo by si mal o spoločnosti Abt Sportsline vedieť? Nemecká tuningová spoločnosť sa špecializuje na top modely koncernu VW. Ak miluješ rýchle mašiny a si fanúšik dobrého automobilového dizajnu s dotykom dokonalosti pod kapotou, v ich dielach si zaručene prídeš na svoje.

Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE trafí vkus mnohých z nás!Zdroj: youtube/ Auditography

Tuning od Abt Sportsline

Primárne nájdeš v životopise tunera z Nemecka vozidlá značky Audi. Môže za to vysoký potenciál týchto vozidiel a vhodnosť na podobné úpravy. Presvedčí ťa o tom nasledujúci príbeh chuťovky, akú určite nezískaš od priemernej značky, úpravcu.

Hmotnosť 2 390 km

Prekvapivou vlastnosťou je váha vozidla. Nepriateľ konkurencie váži 2 390 kilogramov, ľahko si poradí s inými slušnými esami automobilového priemyslu z oblasti športových áut. Keď sa odborníci z Kemptene v Bavorsku pustia do práce, nedostaneš klasický 8-valec značky Audi.

Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE trafí vkus mnohých z nás!Zdroj: abt-sportsline.com

Výkon = Audi RS Q8 na druhú

Na čo sa môžeš tešiť? Namiesto objemu štyri litre a efektívnej práci turbodúchadiel, dostaneš ešte viac. Pôvodný pohonný agregát 4,0 V8, srdce modelov Audi RS6 Avant a RS7 Sportback, môže puknúť závisťou. Audi RS Q8 je masívna vlajková loď značky. Tu však zabudni na „sériové“ vlastnosti. V prvom rade sa priprav, že budeš čeliť predsudkom. Ak sa ti podarilo, môžeme začať s informáciami. Ešte viac ťa prekvapí súbor nečakaných vlastností, ktoré si ťa získajú.  

Packet Abt Power Performance Upgrade

Výkon RS Q8 po úprave poskočí na 515 kW, 700 koní a 6 280 až 6 400 ot./min s krútiacim momentom na 880 Nm od 3 300 do 4 500 ot./min. Vďaka prestavbe riadiacej jednotky automobil ponúka až 74 kW a 80 Nm krútiaceho momentu viac ako pôvodné Audi RS Q8.

Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE Zdroj: abt-sportsline.com

Akcelerácia a konkurencia

Prvé upravené modely dosiahli stovku za 3,8 sekundy. Nové Audi RS Q8 Abt zrýchli z 0 na 100 km/h za neuveriteľných 3,5 sekúnd! Poďme si vymenovať, s ktorými esami možno vďaka daným vlastnostiam porovnávať. Známe Bugatti EB 110 GT, Nissan GT-R (R35) a Ferrari 599 GTB Fiorano, to sú zaručení milovníci rýchlosti. Maximálna rýchlosť je stanovená obmedzovačom na šialených 305 km/h.

Lamborghini za menej

Zaujímavá je aj možnosť polohovania a prispôsobenia svetlej výšky očakávaným parametrom. Vodič si pomocou „Abt Level Control“ sám koriguje svetlú výšku vozidla podľa požiadavok a náročnosti terénu. Audi RS Q8 ponúka 3 úrovne zníženia. Najvyšší 3. Stupeň znižuje vzdialenosť od zeme len na 65 milimetrov. Bláznivá predstava, čo hovoríš?

ABT tuningové nebo - Audi RS4, RS6, RS7 a RS Q8. _Zdroj: abt-sportsline.com

Nebezpečné 4 kruhy v znaku

Na prvý pohľad ťa na dizajne upútajú lúče diskov kolies a množstvo svetelných detailov. Povedz, ako chutí predstava, že sa „pretekáš“ s majiteľmi najdrsnejších superšportov? Všetko je možné s týmto delom. Čo na tento skvostný výtvor povedia vlastníci superšportov? Ako hodnotíš impozantnú úpravu 4 kruhov v znaku? Ktoré parametre a vlastnosti ťa zaujali najviac? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

2019 AUDI Q8 ABT! -ABT SPORTSLINE!

Zdroj: https://www.abt-sportsline.com/

Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE

Video: Audi RS Q8 Abt novinka z dielne ABT SPORTSLINE

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Octavia RS iV: Horúca novinka z Mladej Boleslavy!Škoda zverejnila prvé oficiálne skice. Horúca novinka, Octavia RS iV, je prototypom...30. Január, 2020
02Torsus Praetorian Overlander: 35-miestna terénna beštia zo SR!1. terénny autobus na svete sa vyrába v SR. Ako sa ti zaujímavé dizajnové prevedenie a...10. Február, 2020
03AMG combi Mercedesu: Zľava zo 160 281 € na 29 990 €!Pokles hodnoty tejto mašiny poteší nového majiteľa. Nepremeškaj jedinečnú príležitosť...14. Február, 2020