760 koní a vlastné logo: Ťahač s extrémnymi úpravami za 162 000 eur!

Predstav si, že si nechutne bohatý a chceš vlastniť skutočne výnimočný stroj. Určite si budeš chcieť dopriať niečo výnimočné. Rovnako tomu bude v prípade budovania vozového parku. Tento parádny ťahač jednoznačne uspokojí tvoje nespokojné srdce. Najdivokejší ikonický ťahač Kenworth W900 L so šialenými úpravami musíš vidieť. Čo ponúka najviac modifikovaný raritný ťahač, jediný svojho druhu?   

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.01.2020
Diskusia:

Video: Ťahač s extrémnymi...

Auto-moto zaujímavosti

Predstav si, že si nechutne bohatý a chceš vlastniť skutočne výnimočný stroj. Určite si budeš chcieť dopriať niečo výnimočné. Rovnako tomu bude v prípade budovania vozového parku. Tento parádny ťahač jednoznačne uspokojí tvoje nespokojné srdce.  

Takmer 100 % úpravu legendárneho Kenworthu W900 L musíš vidieť. Zdroj: youtube.com/Barcroft Cars

Ikonický ťahač

Za týmto projektom stoja 2 automobiloví nadšenci s dostatočným balíkom peňazí. Raul a Roland nie sú žiadni zelenáči. Na svoju veľkolepú prerábku si vybrali stroj, o ktorom snívajú mnohí profesionálni vodiči. Kenworth W900 L so šialenými úpravami musíš vidieť.

Kenworth W900 L

19-ročný ťahač sa dočkal prerábky, akú by mu závideli omnoho mladší kolegovia. Na prvý pohľad môže vyzerať ich dielo príliš vyumelkovane. Mašina s 3 nápravami vyrobená v roku 2000, však vďaka ich práci zažila druhú mladosť. Čo ponúka najviac modifikovaný raritný ťahač, jediný svojho druhu? 

760 koní a vlastné logo: Ťahač s extrémnymi úpravami za 162 000 eur! Zdroj: youtube.com/Barcroft Cars

Kompletná prerábka

Podarilo sa im zmeniť takmer všetko, čo toto cestné monštrum ponúka. Pri pohľade na tento stroj mnohí označia výsledok ich práce ódou na tých najmenej očakávaných úprav. Americká ikona dlhých diaľničných úsekov zaujme svojím hranatým tvarom kabíny už v sériovej podobe.

Nadštandard nadštandardu

V tomto prevedení však spôsobuje automobilovým nadšencom dlhý nádych a tým skutočne najväčším fanatikom modifikácii aj možnú zástavu srdca. Bratia Mendezovci si uctili parametre tejto legendy naozaj výberovým spôsobom. Investovali do tohto projektu viac ako mnohí našetria za celý život. Existuje lepší spôsob ako vzdať úctu starej legende?

Špeciálny lak z 8 odtieňov

Dvaja rangeri z Texasu strávili 1 a pol roka výrobou potrebných špecifických dielov. V ich vlastnej garáži vznikal projekt, do ktorého investovali hodnotu lepšej nehnuteľnosti. Vďaka tomu prerobili 90% všetkých dielov ťahača. Že ich je skutočne dosť, to vieme viacerí. Ako ešte viac pozdvihnúť „všetky oči na mne“ efekt? Zaručenou metódou je nastriekať finálnu úpravu 8 rôznymi odtieňmi laku. Modrá s ornamentmi je tou zaručenou cestou, ako nestratiť oko diváka.

18-palcové kolesá a chróm

Skvelým prvkom budú zaručene obrovské kolesá. Autori sa rozhodli pre výrazné 18-palcové disky kolies s nezameniteľným chrómovým leskom. Ten je bohato využívaný aj v interiéri vozidla. Konečne sa môžeme zastaviť u iných ako estetických úprav.

Takmer 100 % úpravu legendárneho Kenworthu W900 L musíš vidieť. Zdroj: youtube.com/Barcroft Cars

Pohon

Pohonné ústrojenstvo s výkonom 760 koní, 559 kW je zárukou, že v prípade možnosti neostaneš len pri obdivovaní výnimočného stroja. Určite ti neuniknú extrémne koncovky výfuku s mohutným priemerom. Srdce Kenworthu W900 L rozhodne neuniklo ich šperkársky dokonalej pozornosti. Pohonný agregát úplne rozobrali, vyčistili a overili, či všetko funguje, tak ako má.

Kenworth TOC s vlastným logom

Po následnej rekonštrukcii a novej vrstve farby bol osadený späť na svoje miesto, aby ohromil šialeným výkonom. Je fajn, že bratia uznali, že tento kolos ani po 20 rokoch nepotrebuje výmenu. Projekt pomenovaný Kenworth TOC zakončili nečakaným krokom. Koľko podobných prerábok končí výrobou a osadením vlastného loga? Unikátny poznávací prvok dostal svoje miesto v strede mriežky chladiča s impozantnými rozmermi.

Kráľ tuningových súťaží

Dostávame sa k úplne posledným dotykom slávy nového života. Šikovní majstri sa postarali o celkom nové svetlá. Kryty kolies na všetkých troch nápravách sú ďalším prvkom, ktorý ešte viac umocňuje dojem, že tento diaľničný koráb „sedí“ takmer na zemi. Pozri si ho na vlastné oči vo videu, na konci článku.

760 koní a vlastné logo: Ťahač s extrémnymi úpravami za 162 000 eur! Zdroj: youtube.com/Barcroft Cars

Takmer 100 % prerábka, kritiku nechaj doma

Ak ti napadne, že by si túto drahú, takmer 100 % prerábku mal chuť kritizovať, zamysli sa, či si radšej nepočkáš na názor tých, pre ktorých zmysly je táto lákavá chuťovka určená. Raul a Roland správne odhadli, že sú ich peniaze investované správne. Jazdia s týmto kolosom po tuningových súťažiach a zjazdoch. Ako obdivovaní účastníci majú na konte niekoľko významných titulov a ocenení. Do svojho diela neinvestovali nielen neskutočne veľa času a peňazí. Ako sami priznali tento skvost nie je úplne podľa ich vlastného vkusu, ale vedeli aké parametre zapôsobia na divákov a porotu súťaží. Už dnes sa chystajú na nové projekty úprav, ktoré budú ešte prepracovanejšie a kontroverznejšie.

Cena

Tento obrí kolos ponúka nezvyčajné parametre, šialenú úpravu aj cenu. Hodnota krásavca z Ameriky je 180 000 amerických dolárov, v prepočte približne 162 000 eur. Áno. Je to poriadne uletený mix vlastností a dizajnu. Má však všetko, čo si na inom ťahači nemôžeš dopriať. Ako sa ti páčia uletené úpravy? Podeľ sa s nami v komentároch s mašinou, ktorú považuješ za skutočne najšialenejšie dielo automobilového sveta.

Zdroj: https://www.motor1.com/

Video: Ťahač s extrémnymi úpravami za 180 000 dolárov!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lada Formula 1: Čo dokáže Lada s centrálnym uchytením kolies?Zaujíma ťa aké sú možnosti úpravy starej Lady? Čo povieš na úpravu Lady s využitím...10. Január, 2020
0220-ročné BMW s extrémnou výbavou za 39 500 €BMW rad 7 patrí k tým automobilom, ktoré sa v ponuke inzertných portálov príliš neohrejú....8. Január, 2020
03Vodič SUV jazdil v koryte rieky Rajčanka: Najväčší blázon roka 2019Z najbláznivejších videií roka 2019 si treba pripomenuť vodiča, ktorý sa dobrovoľne...6. Január, 2020