Ak chcete predať auto, spravte tak teraz, ceny vystrelili nahor!

Aktuálna situácia s novými autami vyvoláva výrazný dopyt po jazdených vozidlách. Reálne na nové auto treba čakať z dôvodu nedostatku polovodičov. To znamená, že ten, kto potrebuje auto, tak hľadá alternatívne možnosti ako sa k nemu dostať. A práve jazdené a skoro nové sú jedna z možností.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
06.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Ak chcete predať auto,...

Auto-moto zaujímavosti

Situácia zašla dokonca tak ďaleko, že automobilky prestávajú ponúkať zľavy na svoje modely, alebo ich drasticky znižujú. Lenže to, že nových áut je málo postavilo aj jazdené do úplne iného svetla. Ak ste pred dvomi rokmi kúpili auto, tak teraz má možno rovnakú cenu ako vtedy.

Toto znamená, že ak zvažujete predaj svojho auta, tak je teraz ten správny moment. Dá sa povedať, že aktuálne je ponuka jazdených vozidiel rekordne nízka, na 30-40 percentách hodnôt spred pár rokov a tiež, že ceny jazdených vozidiel sú zase rekordne vysoké. Zvýšený dopyt je nielen po takmer nových vozidlách, ale tiež po jazdených, takmer bez rozielu veku a druhu.

Ak teda máte objednané nové auto a toho, ktoré máte aktuálne sa budete chcieť zbaviť, tak neváhajte. Postupne sa bude stabilizovať kríza s mikročipmi a prístup k novým vozidlám a tým pádom bude klesať aj záujem o jazdené vozidlá, čo spôsobí, že zase ceny poklesnú, prípadne bude auto v inzercii dlhšie. Teraz je teda naozaj ten správny čas na predaj jazdeného auta.

Ak chcete predať auto, spravte tak teraz, ceny vystrelili nahor!Zdroj: Autobazar.EU

Pri stanovovaní ceny je znova vhodné vychádzať z trhovej ponuky, ktorá je aktuálna a dá sa vyselektovať aj prostredníctvom nášho vyhľadávania na Autobazar.EU. A tak ako to je tradičné, treba pri inzerátoch uviesť čo najviac relevantných informácií a tiež spraviť vhodnú fotogalériu, v ktorej bude auto pekne viditeľné. Aj toto dokáže výrazne pomôcť k rýchlosti predaja, dokonca aj v súčasnej dobe, kedy je dopyt väčší.

V prípade inzerátov tiež odporúčame zvážiť topovanie inzerátu, ktoré automaticky dáva vozidlo na najvyššie priečky vo vyhľadávaní, alebo Premium balíček. Tento zobrazuje náhľad troch fotiek, v zozname je vozidlo omnoho výraznejšie a zobrazenie ponúka omnoho viac informácií.

Aktuálne máme na Autobazar.EU akciu na autá s cenou do 5 000 eur. Ak budete do konca roka inzerovať auto, tak základná sadzba za inzerát nebude pôvodných 6 eur, ale 1,90 eura a rovnaké ceny platia aj pre predĺženie inzerátu. Podmienkou je teda len cena auta do 5-tisíc eur a uverejnenie inzerátu do konca roka. Akciový balíček sa dá zvoliť vo finálnom kroku zverejnenia inzerátu.

Fotky zme použili z inzerátu Fordu Focus ST, ktorý je naozaj veľmi slušne nafotený. A aj týchto rýchlych Focusov je niekoľko v ponuke, ak by ste chceli svoje staré auto predať a kúpiť si takýto ostrejší automobil. Veď sa pozrite!

Ak chcete predať auto, spravte tak teraz, ceny vystrelili nahor!Zdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 zaujímavých sedanov z ponuky Autobazar.EUSedany sú tiež jedným z tých druhov karosérie, ktoré postupne trpia príchodom a popularitou...26. November, 2021
02Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiKia predstavila novú generáciu modelu Niro. Doteraz bol vizážou skôr nenápadným...2. December, 2021
03Pozreli sme si vynovený Volkswagen Tiguan Allspace, je krajší ako doterazVolkswagen Tiguan už faceliftom prešiel a už sme o ňom písali. Ale jeho predĺžená verzia...16. November, 2021