Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmi

Kia predstavila novú generáciu modelu Niro. Doteraz bol vizážou skôr nenápadným presúvadlom, ale nová generácia má práve túto charakteristiku poriadne zmeniť. Auto, ktoré patrí medzi najväčšie modely crossoverov segmentu B prichádza vo svojej druhej generácii.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
02.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Kia

Kia Niro prichádza s...

Auto-moto zaujímavosti

Nová generácia malého crossoveru už nebude taká obyčajná, prešla totiž na štýl, ktorý má aktuálne aj väčší model Sportage. Nový štýl prospel aj tomuto autu a vyzerá nozaj moderne. To hovorí predná časť s výrazne dynamickejšími líniami a tiež s úzkou maskou chladiča. Svetlá sú výrazne tvarované a ich spodná časť reflektuje tvar denného LED svietenia.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiZdroj: Kia

Niektoré línie dokonca akoby z oka vypadli konceptu HabaNiro. Je to celkom logické, keďže práve ten bol predzvesťou novej generácie auta. Veď v názve mal odkonca neklamný znak toho, čo bude nasledovať. A treba uznať, že naozaj niektoré časti vyzerajú tak, akoby prišli priamo z konceptu.

Automobilka vo veľkom využíva dvojfarebné schémy, ktoré nie sú len na karosérii kombinované so sivými lištami, ale tiež na niektorých druhoch zliatinových diskov. Aj tie sú inšpirované konceptom, ale sú trochu menej agresívne. Netreba im, na sériovom produkte, červené prvky.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiZdroj: Kia

Rozhodne výborným krokom je nový interiér, ktorý ponúka modernejšie technológie a tiež vzhľad. Dvojramenný volant vyzerá pri až trochu futuristickej prístrojovej doske naozaj výborne. A krokom vpred budú určite aj nové displeje. Klimatizácia si však zachovala samostatné miesto a už má dve zóny, na rozdiel od predchodcu.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiZdroj: Kia

Na radenie režimov prevodovky má nové Niro otočný prepínač. Okolo neho sú reálne tlačidlá na vyhrievanie a vetranie sedadiel, ale tiež na vyhrievanie volantu, automatické pridržanie auta pri rozbehu a tiež parkovací systém.

Automobilka o Nire hovorí ako o ekologicky vyrábanom aute. Potvrdzuje to aj fakt, že stropnica je vyrobená z recyklovaných tapiet a látka na sedadlách zase využíva Bio PU, ktorý má prvky z eukalyptových listov. Koaly budú mať radosť. Farba na obkladoch dverí je zase na vodnej báze a nepoužíva teda nebezpečné chemikálie.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiZdroj: Kia

O technických špecifikáciách automobilka nič neprezradila. Ale dá sa očakávať použitie litrového trojvalca, ale tiež hybridného systému a tiež elektrickej verzie, ktorá by mala byť ešte lepšia ako tá súčasná, ktorá ako elektromobil funguje znamenite.

Kia Niro prichádza s radikálnejšími tvarmiZdroj: Kia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 zaujímavých sedanov z ponuky Autobazar.EUSedany sú tiež jedným z tých druhov karosérie, ktoré postupne trpia príchodom a popularitou...26. November, 2021
02Hyundai Casper je najkrajší malý crossoverNie každé nové auto je elektrické, stále je a aj veľmi dlho bude trh pre autá, ktoré majú...22. September, 2021
03Facelift Škoda Karoq: Čo sa zmenilo?Škoda Karoq bol vlastne druhý zástupca SUV automobilky Škoda, ktorý ale dosahuje výborné...1. December, 2021