Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialita

Alpina je oddávna tým úpravcom, ktorý robí autá naozaj detailne a prestavby si vyžiadali dokonca aj samostatne výrobne číslo, nakoľko boli tak rozsiahle. Aktuálne je Alpina súčasťou automobilky BMW a preto má prístup napríklad aj k novému štvorkovému Gran Coupe. To je už v ponuke v Európe dlhšie, ale aktuálne prichádza do Japonska so zaujímavou vizuálnou témou.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
04.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Alpina

Alpina B4 Gran Coupe ako...

Auto-moto zaujímavosti

Alpina B4 Gran Coupe je vlastne neoficiálnym modelom M4 Gran Coupe, ktorý automobilka jednoducho robiť nebude, lebo už má v ponuke výkonu alternatívu vo forme elektrického i4 M50. Motor v Alpine B4 Gran Coupe dáva výkon 364 kW (495 k) a krútiaci moment je až 730 Nm. Na stovku sa dokáže dostať za 3,7 s a maximálna rýchlosť je 300 km/h. Toto je však spoločné pre celú produkciu a v Japonsku sa odlišnosti nekonajú. Stále je pod kapotou radový trojlitrový 6-valec poháňajúci cez osemstupňovou automatickou prevodovkou všetky štyri kolesá skrz systém xDrive. Ten má, samozrejme, prioritu zadnej časti, aby zostávala prítomná základná charakteristika vozidiel z Mníchova aj po zásahu úpravcu.

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialitaZdroj: Alpina

Japonský importér Alpiny, Nicole Automobiles, pripravil sériu iba štyroch vozidiel, ktoré sa dostanú na japonský trh. Je to naozaj obmedzená séria a bude raritou. Každý z kusov bude mať 20-lúčové zliatinové disky s klasickým tvarom Alpina Classic. V ponuke budú dve farby karosérie, jedna z nich bude oranžová Fire a druhá bude čierna metalíza s matným povrchom Frozen. Tie adekvátne doplnia farebné disky.

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialitaZdroj: Alpina

Zo 4 kusov budú dva oranžové a jeden z nich dostane disky lakované zlatou farbou a dokonca bude mať volant nezvykle na ľavej strane. Prečo? Teraz sú už na to určite iné dôvody, ale kedysi si vozidlá s ľavostranným riadením kupovali členovia mafie menom Yakuza, lebo sa báli útoku strelnými zbraňami v aute, kde útočníci mierili na pravú stranu, kde bol bežne volant. Preto si v 90-tych rokoch kupovali Mercedesy triedy S z Európy a Ameriky a dávali si na predné okná čierne fólie. Možno ich to nezachránilo pred nehodami v noci, ale pred útokmi strelnými zbraňmi ich to ochránilo. Dosť histórie s opačnou stranou volantu, vráťme sa ku Alpine B4 Gran Coupe. Druhý kus oranžovej farby Fire bude mať klasické pravostranné riadenie, ako je v Japonsku zvykom. Bude mať kontrastné čierne zliatinové disky.

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialitaZdroj: Alpina

Menej kričiaca matná čierna farba dostane disky antracitovej, či tmavej zlatej farby, ktoré sú menej nápadné a omnoho menej kričia ako zlaté na oranžovej. Každý zo 4 kusov Alpina B4 Gran Coupe, ktoré budú japonskými špecialitami, bude mať rovnaké prevedenie interiéru. Bude čalúnený čiernou kožou Merino a bude mať velúrové rohože a volant odetý do alcantary. Rukavice na šoférovanie budú teda veľmi vítaným doplnkom. Čierne čalúnenie doplnia čierne drevené obklady a niekoľko prvkov s názvom úpravcu, či skôr divízie automobilky.

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialitaZdroj: Alpina

Tieto 4 kusy sú už v Japonsku a predvádzajú sa v rôznych showroomoch dílerov BMW po celej krajine. Záujemcov je tak veľa, že dovozca bude musieť spraviť žrebovanie o to, kto sa k autu dostane. Štyri kusy sú predsa relatívne málo a BMW M4 Gran Coupe, ktoré je už fabrické a s nálepkami Alpina, bude takou raritou, že sa víťaz možno rozhodne vozidlo s maržou predať.

Alpina B4 Gran Coupe ako japonská špecialitaZdroj: Alpina

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtuBritský trochu kontroverzný úpravca Azfal Kahn, riadiaci Kahn Design, pripravil špeciálnu...15. December, 2022
02Zomrel legendárny kaskadér: Koniec Gymkhany Kena BlockaSvet prišiel o ďalšiu hviezdu automobilového športu. Svet zasiahla čerstvá správa o smrti...4. Január, 2023
03Aj elektrický Mercedes EQT chce ísť kempovaťMercedes ukázal, že aj malý automobil ako trieda T, ktorá je vlastne malým úžitkovým autom...9. December, 2022