Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtu

Britský trochu kontroverzný úpravca Azfal Kahn, riadiaci Kahn Design, pripravil špeciálnu verziu vozidla postavenú na základe londýnskeho taxíka TX5. Základ dostal síce rovnaký, ale vozidlo dostalo mnoho nových prvkov, ktoré chcú ukázať, že pod klasickým šatom sa môže skrývať aj naozaj luxusný priestor pre pasažierov.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
15.12.2022
Diskusia:
Zdroj: Kahn Design

Kahn spravil londýnsky...

Auto-moto zaujímavosti

London Taxi TX5 Farelady by Kahn Design, ako znie celý názov modelu, má vnútro, ktoré by podľa zovňajšku čakal málokto a Kahn Design sľúbil aj verziu s volantom na ľavej strane. Zopár zmien však prichádza už na vonkajšej časti. Predná maska je trochu zmenená a v zadnej časti pribudol menší spojler. Ten však nevytvára žiaden prítlak, ale je čisto kvôli tomu, aby auto vyzeralo inak. Obutie môže mať priemer 18 alebo 19 palcov a zo všetkého najviac pripomína disky, ktoré používa Volkswagen Touran pred minimálne 10 rokmi.

Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtuZdroj: Kahn Design

Interiér však záujme ešte viac, lebo všetky 4 vnútorne sedadlá, ak nerátame tie sklopné, sú z kože a majú tvar športových kúskov. K tomu sa pridáva samozrejme možnosť pripojiť svoje zariadenie a ovládať rôzne veci tlačidlami na novej stredovej konzole. Na výber je hneď niekoľko druhov farieb a cestujúci vzadu môžu relaxovať počas jazdy. Rovnako športovejšie sedadlá sú aj v prednej časti, v ktorej sedí vodič. Pribudlo aj nepriame osvetlenie, ale aj osvetlenie vo forme LEDiek zo stropu, podobne ako má aj Rolls-Royce ako hviezdnu oblohu.

Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtuZdroj: Kahn Design

Toto rozhodne nie je úplne obyčajný taxík a Kahn Design si ho cení na minimálne 99 000 britských libier. Na vyberie z viacerých farieb karosérie. Štandardom je čierna, ale taxík môže byť nalakovaný aj modrou, sivou, striebornou a zeleným odtieňom British Racing Green. O interiérových kombináciách asi netreba hovoriť, tu sa dá naplánovať takmer akákoľvek alternatíva s akýmikoľvek farbami podľa želania.

Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtuZdroj: Kahn Design

Kahn Design však nič nespravil s pohonnou sústavou. Tá stále zostala v forme plug-in hybridu, či skôr elektromobilu sa range extenderom. Samotný elektromobil ma výkon 110 kW (150 k) a kapacitu batérie 31 kWh. Tá sa dať nabíjať buď striedavým prúdom výkonom až 22 kW, alebo jednosmerným až 50 kW. Ako doplnkový zdroj energie je generátor, ktorý má 3 valce a objem 1,5 litra a prepĺňanie. Spaľovací motor má výkon 67 kW (92 k). Presne tieto hodnoty ostávajú aj pre nový vytvor z dielne dizajnérskeho štúdia. V aute ostáva aj zopár skladacích sedadiel v strede, ak by bolo cestujúcich náhodou viac.

Kahn spravil londýnsky taxík na luxusnú nôtuZdroj: Kahn Design

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Peugeot 308 (T9): Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?Peugeot začal púť svojho modelu 308 ešte pred touto generáciu. Druhá generácia prišla v...9. December, 2022
02Elektrická dodávka Renault Kangoo E-Tech môže byť budúcnosťou kuriérovRenault bude mať onedlho kompletnú ponuku elektrických vozidiel aj medzi úžitkovými...13. December, 2022
03Donkervoort F22 zvláda bočné preťaženie viac ako 2 GNie každé superšportové auto musí mať úplne línie podľa aerodynamického tunela. Hovorí o...15. December, 2022