Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna séria

Automobilka Mazda v roku 2002 predstavila nástupcu svojho modelu 626, ktorý už niesol jednoduchšie označenie Mazda 6. Toto nové označenie sa postupne rozšírilo aj na ostatné modely a aktuálne jednoduché označovanie v automobilke kraľuje. Už podľa samotného čísla vidíte akú veľkosť auto má a kam je možné ho zaradiť. Ku 20-ročnici svojho modelu 6 si Mazda pripravila špeciálnu sériu s celkom logickým názvom 20th Anniversary Edition.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
14.12.2022
Diskusia:
Zdroj: Mazda

Mazda 6 je s nami 20...

Auto-moto zaujímavosti

Zatiaľ sa pri tejto verzii hovorí najmä o japonskom a austrálskom trhu, ale jasné, že sa táto limitka dostane onedlho aj do ponuky u nás. Čím je teda odlišná od bežných verzií? Čo sú základné prvky ktoré model robia jedinečným? Vlastne toho nebolo treba robiť príliš veľa, ale pekne poporiadku.

Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna sériaZdroj: Mazda

Mazda 6 20th Anniversary Edition bude edíciou, ktorá zasiahne obe karosárske verzie. Bude teda nielen na sedane, ale aj na kombi s označením Wagon. Dve karosérie doplnia dve farby. Luxusnejšie rozhodne vyzerá tmavočervená Artisan Red. Ako jediná alternatíva príde biela Rhodium White. Celkový dizajn vonkajšej časti dopĺňajú zliatinové disky s priemerom 19 palcov. Dostali lesklý strieborný odtieň. Zvonka ešte edíciu pripomenie decentný štítok na blatníku. A rovnako strieborné ako odznaky sú aj povrchy štruktúrovanej prednej masky.

Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna sériaZdroj: Mazda

Hlavnou formou odlíšenia interiéru je bledohnedé čalúnenie, ktoré na opierkach prezentuje vyrazené logo špeciálnej série. Pekne číslo 20 s nápisom Anniversary a s vavrínovým vencom. Veď Mazda má na čo byť pyšná. To je ale so zásahmi do auta naozaj všetko. Inak nebolo treba nič riešiť. Zatiaľ nie je známe s akými motormi bude model kombinovaný, ale jasné, že to bude niektorý zo súčasných. V ponuke tak určite bude 2,5-litrový radový štvorvalec výkonom 143 kW (195 k) a je možné, že sa do nej dostane aj silnejší dvojliter s výkonom 121 kW (165 k).

Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna sériaZdroj: Mazda

O tom ako výrazne bude predaj tejto Mazdy obmedzený automobilka zatiaľ mlčí, ale je skôr pred poklad, že bude obmedzený časovým intervalom ako konkrétne počtom vozidiel. Pritom 20th Anniversary Edition nie je prvou limitkou postavenou z Mazdy 6. Automobilka len nedávno predvádzala sériu, ktorá mala pripomenúť storočnicu vozidiel Mazda.

Mazda 6 je s nami 20 rokov, pripomenie to špeciálna sériaZdroj: Mazda

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najluxusnejšie parkovanie na svete za 9,2 milióna eur! Najluxusnejšia garáž s vlastným apartmánom je drahšia ako luxusný automobil! Ak si myslíš,...30. November, 2022
02Elektrická dodávka Renault Kangoo E-Tech môže byť budúcnosťou kuriérovRenault bude mať onedlho kompletnú ponuku elektrických vozidiel aj medzi úžitkovými...13. December, 2022
03Test: Ford Grand Tourneo Connect Active – Rodina a biznis v jednomFord predstavil svoj koncept spolupráce s Volkswagenom na poli úžitkových vozidiel už...7. December, 2022