Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-road

Kto nepozná islandskú firmu Arctic Trucks, asi málo sleduje britskú reláciu o autách, alebo, druhá možnosť, nie je úplne zaujatý terénnymi autami. Robia totiž ešte terénnejšie konverzie už tak terénnych áut. Vlastne ich prispôsobujú islandským podmienkam. A to isté spravili s fungl novou Toyotou Land Cruiser.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
09.12.2021
Diskusia:
Zdroj: Arctic Trucks

Arctic Trucks spravil z...

Auto-moto zaujímavosti

Nový Land Cruiser, ten, ktorý u nás nie je dostupný, je však nedostatkovým tovarom. Istý čas kolovali správy, že sa naň čaká niekoľko rokov a že každý zákazník musí podpísať dohodu o tom, že ho počas dvoch rokov nepredá. Takúto exkluzivitu mali naposledy modely Ferrari a Porsche.

Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadZdroj: Arctic Trucks

To, čo spravili v Arctic Trucks robí z Land Cruiseru naozaj auto, ktoré dokáže zvládnuť akúkoľvek zimnú expedíciu. Land Cruiser série 300 dostal niekoľko zásadných zmien, hlavne na podvozku a obutí. Veď o tom je práca islandského úpravcu.

Prvým a základným stavebným prvkom upravenej verzie terénneho auta sú podvozkové časti, aby vozidlo mohlo stáť aj na kolesách s naozaj veľkým priemerom. Druhým pilierom sú relatívne malé disky s obrovskými pneumatikami. Tie majú aj vysoký bočný profil, takže sú vhodné nielen do snehu, ale tiež do mestského terénu, keď sa o samotný disk snažia vyššie obrubníky.

Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadZdroj: Arctic Trucks

A aby tie kolesá netrčali von musí Arctic Trucks namontovať aj rozšírenia blatníkov, ktoré sú ale v súlade s dizajnom Land Cruiseru. Avšak s takto rozšíreným autom už v bežnom parkovacom mieste nezaparkujete. Bude príliš široké. Zmeny nastali aj na geometrii, ale systém adaptívnych tlmičov ostal, aj napriek extrémnym modifikáciám.

Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadZdroj: Arctic Trucks

Celkové označenie upraveného vozidla v sebe skrýva šifru AT35. To, čo znamená AT je jasné už z pohľadu na názov výrobcu. Číslo 35 označuje priemer kolies v palcoch. V prepočte je priemer kolies takmer 90 centimetrov. Zvýšenie svetlej výšky je tiež nezanedbateľné. Kým štandardné verzie majú 220 milimetrov svetlú výšku pre naftový motor a 230 milimetrov pre benzínový, verzia od Arctic Trucks má viac.

Prírastok svetlej výšky je 40 milimetrov. A úpravca pridáva autu aj doplnkovú ochranu proti hrdzi pre komponenty podvozku. To sa môže hodiť v prípade slaných ciest. Keďže sa úpravcovi podarilo toto s Land Cruiserom, tak je možné, že sa onedlho objaví aj Lexus LX600 s podobnými vylepšeniami.

Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadZdroj: Arctic Trucks

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pancierový 4x4 prezidentský špeciál: Predĺžená hybridná SUV limuzína, jediná na svete!DS 7 Crossback Élysée - pancierová 4x4 beštia francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona -...18. November, 2021
02Apocalypse 6×6 Hellfire monštrum: Luxus za 222 500 €!Apocalypse 6×6 Hellfire monštrum pre náročných. Uspokojí tvoje najtajnejšie sny o dokonalom...8. December, 2021
03Nový Ford Ranger prichádza s motorom V6, dokonca aj do EurópyFord po naozaj dlhej dobe predstavil novú generáciu jedného z najobľúbenejších pick-upov,...25. November, 2021