Najväčšia Toyota pick-up beštia: Väčšia ako Hilux, utiahne až 5, 5 tony!

Populárny pick-up Toyoty má novú konkurenciu. Hilux bol dlhý čas najväčším predstaviteľom ponuky statných pick-upov. Teraz prichádza posila portfólia modelov, ktorá vôbec nevyzerá zle. Je ešte väčšia, zabudni na smädný osemvalec! Čo dokáže nezničiteľná Toyota Tundra? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
12.10.2021
Diskusia:
Zdroj: toyota.com

2022 Video: Toyota Tundra...

Auto-moto zaujímavosti

Hilux zažiaril nielen v známom Top Geare. Nezabudnuteľnou upútavkou sa stal práve známy pád Hiluxu z niekoľkých poschodí. Táto akcia dokázala, že je prakticky nezničiteľný. Veľmi rýchlo sa stal mimoriadne populárnou voľbou vodičov, ktorý potrebujú automobil s dynamickými vlastnosťami a zároveň pracovným využitím. Tieto predpoklady ešte lepšie spĺňa od Hiluxu ešte väčšia novinka.

Toyota Tundra – najväčší pick-up ToyotyZdroj: toyota.com

Nový nezničiteľný pick-up

Model je postavený na odolnej rámovej platforme GA-F zo série TNGA. Toyota prichádza na trh s novou Tundrou z viacerých dôvodov. Jedným z najdôležitejších je fakt, že na dnešnú dobu downsizingu príliš smädný V8 motor s objemom 5,7 litra potreboval nahradiť adekvátnym modernejším zástupcom. Po novom už pod kapotou nebude kraľovať osemvalec. Na svoje si prídu obdivovatelia hybridného pohonu, svoje miesto v novej Tundre dostane dvojica šesťvalcov. Sila a ťah tejto obrovskej beštii chýbať nebude. Pohon zabezpečuje nový 3,5-litrový i-FORCE V6 motor s hliníkovým blokom, 2 turbínami s výkonom 395 k a krútiacim momentom 650 Nm a motor v hybridnom prevedení bude disponovať s celkovým výkonom 443 koní a s krútiacim momentom 790 Nm.

Utiahne príves s hmotnosťou až 5,5 tony

Vďaka týmto pohonom dokáže automobil bez problémov ťahať príves s hmotnosťou až 5,5 tony. Na základe predchádzajúcej generácie, môžeme predpokladať aj viac ako štedré rozmery. Predchodca zaberal rozmerovo až 6,3 m. Čo sa týka interiéru, určite nesklame komfortom triedy SUV. Pohodlie jazdy zabezpečí 14-palcová dotyková obrazovka, 13,2-palcový displej prístrojového panela a najnovšia generácia bezpečnostných systémov Toyota Safety Sense 2.5. Tie sa postarajú o dokonalý zážitok z jazdy.

Toyota Tundra – najväčší pick-up ToyotyZdroj: toyota.com

Chyba na kráse

Potenciálny nový kráľ odolnosti, komfortu jazdy v SUV a terénnych vlastností, má jednu chybu, ktorá pre šikovných nemusí byť problémom. Zatiaľ automobilka nepočíta s jeho predajom v Európe. Je určený najmä pre americký trh, ktorý v predaji áut tohto segmentu vyniká v celosvetovom meradle.

Toyota Tundra – najväčší pick-up ToyotyZdroj: toyota.com

Príchod na trh

Zákazníkov rozhodne zaujme nová generácia americkej Tundry, ktorá vyniká práve hybridným pohonom. Nová Tundra je už 3. generáciou najväčšieho pick-upu Toyoty. Okrem trhov USA Toyota bude k dostaniu na podobne zameraných trhoch v Kanade, Austrálii či dokonca v Juhoafrickej republike. Príchod na trh je naplánovaný na najbližšie obdobie. Nová Tundra bude mať na americkom trhu premiéru už teraz v decembri. Dočkáme sa pick-upu s telom Hiluxu po rastovom hormóne aj u nás v Európe? Mal by tento model úspech aj na našom trhu? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom. 

Toyota Tundra – najväčší pick-up ToyotyZdroj: toyota.com

Zdroj: toyota.com, toyota.com

Toyota Tundra 2022

2022 Video: Toyota Tundra 2022

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Škoda Fabia za 23 000 €? Najlacnejšia nová Fabia tvoja za 12 560 €!Škoda Fabia za 12 560 eur disponuje motorom 1.0 MPI a slušnou výbavou. Chce sa uchádzať...10. Október, 2021
02Prvé slovenské vodíkové auto: Matador MH2 superšport oficiálne foto + detaily!Prvýkrát v histórii SR máme pred sebou vozidlo s vodíkovým pohonom, ktoré vzniklo u nás. Na...6. Október, 2021
03Nový trik zlodejov: Kradež auta za 1 minútu s hračkou!Japonské SUV menili majiteľov do 1 minúty! Zlodeji úradovali len s obyčajnou hračkou....8. Október, 2021