Škoda Fabia za 23 000 €? Najlacnejšia nová Fabia tvoja za 12 560 €!

Škoda Fabia za 12 560 eur disponuje motorom 1.0 MPI a slušnou výbavou. Chce sa uchádzať o titul najviac muziky za málo peňazí? Nenechaj si ujsť detaily jedného z najvyhľadávanejších modelov z Mladej Boleslavy. Novú Škodu Fabia budeš chcieť! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.10.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-auto.sk

Škoda Fabia za 23 000 €?...

Auto-moto zaujímavosti

Nová Fabia 2021 je na Slovensku v predaji. Poznáme ceny, verzie a motorizácie. Všade sa hovorí o vrcholnej novej Škode Fabia. Nikto u nej nepochybuje, že bude nabitá parádnou výbavou a pod kapotou predstaví vrcholnú motorizáciu 1.0 TSI 81 kW, 110 koní. Najlepšie o jej kvalitách hovoria vlastnosti.

Najlacnejšia nová Škoda Fabia - fotografia Škoda Fabia Ambition 2021Zdroj: skoda-auto.sk

Technické parametre Škoda Fabia 4

Motor: 1.0 TSI

Výkon: 81 kW/110 k, Ot./min: 5500

Krútiaci moment: 200 Nm, Pri 2000-3000 ot/min.

Prevodovka: 7DSG

prevádzková hmotnosť: 1285 kg

Nameraná palivová spotreba: 5,6 - 6,7 l/100 km

Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 9,6 s.

Maximálna rýchlosť: 205 km/h

Objem batožinového priestoru: 380 l

Objem palivovej nádrže: 40/ 50 l

Najlacnejšia nová Škoda Fabia - fotografia Škoda Fabia Ambition 2021Zdroj: skoda-auto.sk

Škoda Fabia za 23 000 eur?

Aké sú ohlasy ľudí? „Podarilo sa mi ju vidieť na vlastné oči, vyzerá úžasne“ alebo iné. „Pekná a kvalitná práca. Avšak, Škoda Fabia za cenu 23 tisíc? To by som sa musel zblázniť. Predražené auto, je mi ukradnutá jej výbava!“ Ďalší názor? „Škoda to silno preháňa a nepotrvá dlho a narazí a nebude za tým nedostatok čipov!“ Tak, či onak, model čelí vážnemu nedostatku chvály na cenovú politiku. Pritom ponúka základ, či skôr stred, ktorý rozhodne môže zaujať aj z hľadiska ceny. Posúď sám.

Vrcholná Fabia vs. základ vs. stred

Škoda Fabia s príchodom novej generácie dosť narástla. Natiahla sa do dĺžky a prišla aj slušne "vykŕmená" na šírku.  Tu sa však treba zastaviť. Je rozdiel hodnotiť priestor na dĺžku z pohľadu dospelého alebo v prípade využívania Fabie s detskými sedačkami ako praktického rodinného auta. Tu treba nechať priestor na subjektívne posúdenie, keďže nebudú 2 vodiči hodnotiť identicky. Čo však možno hodnotiť a ponúka prienik očakávaných vlastností a reality, sú konkrétne parametre. Nie sú vôbec márne, snaha o predstavenie zaujímavého modelu sa vydarila.

Najlacnejšia a najzaujímavejšia Škoda Fabia 2021 – parametre

Výkon je na kolesá prenášaný pomocou automatickej prevodovky DSG. Tu sa zastavme. Poďme si priblížiť úplný základ ponuky – najlacnejšiu novú Škoda Fabia. V prvom rade treba pripomenúť fakt, že stojí polovicu ceny vrcholového modelu. Je tento priepastný rozdiel cenovky adekvátny? V súčasnosti najlacnejšia Škoda Fabia trochu vylepšená a je to. Konfigurátor na oficiálnej stránke rozhodne nezahanbí. Ešte detail, nejedná sa o úplne cenníkovo najlacnejší exemplár. Úplne nahá Fabia je k dispozícii zákazníkom za cenníkovú cenu 11 760 eur vo výbave Active. Omnoho zaujímavejšia je kompozícia druhého stupňa výbavy s názvom Ambition. Za cenu 12 560 eur už zákazník dostáva celkom dosť muziky!

Najlacnejšia nová Škoda Fabia - fotografia Škoda Fabia Ambition 2021Zdroj: skoda-auto.sk

Výkon

Pod kapotou tróni atmosférický benzínový 3-valec s nepriamym vstrekovaním paliva s označením 1.0 MPI. Slabšia verziu dostaneš s výkonom skromných 48 kW, 65 koní. Možno ju považovať za náhradu motoru 1.4 MPI prvej generácie Fabie. Motor spolupracuje výlučne s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou. Je už na trhu, k zákazníkom poputuje v roku 2022. Silnejšia verzia 3-valca 1.0 MPI s výkonom 59 kW, 80 koní bude stáť viac.

Možnosti konfigurácie?

Čo ďalšie si zákazník vyberá? Od výberu laku karosérie, kolies a finišu interiéru až po najväčšie detaily, o zábavu núdza nebude. Ak si zákazník vyberie štandard, teda nepríplatkový modrý alebo biely lak, dostane osadené oceľové 15-palcové kolesá Callisto s pneumatikami 185/65 R15 a čierno-sivým interiérom.

Najlacnejšia nová Škoda Fabia - fotografia Škoda Fabia Ambition 2021Zdroj: skoda-auto.sk

Výbava

Prekvapivo, aj za túto cenu možno získať impozantnú výbavu. Náladu a pohodlie ti vylepší manuálna klimatizácia, tempomat, LED svetlá, bezkľúčový štart tlačidlom, tónované sklá, 6,5-palcový infotainment Swing, 2 x USB-C vpredu, asistent rozjazdu do kopca, Smartlink, elektrické ovládanie okien vpredu a vzadu alebo kožený multifunkčný volant. Ak si pripravený vytiahnuť dodatočne peniaze, je pre teba na výber ďalšie kolo výborných možností úpravy. Nezaváhaj a naštuduj si triedu výbavy Ambition Plus a Business Ambition.

Príplatkové pakety výbavy pre Ambition

Ušetrené peniaze, keďže za vrchol ponuky by si zaplatil dvojnásobok, môžeš investovať do príplatkovej výbavy. Fabia ponúka nemalé možnosti úpravy ako 22-zónovú automatickú klimatizáciu, panoramatickú strechu, čiastočne autonómne riadenie, bezdrôtovú nabíjačku smartfónov a ďalšie. Ako sa ti tento nápad kúpy lacnejšej verzie páči? Stavíš si na úspech horúceho koňa z Mladej Boleslavy? V cenníku zatiaľ nenájdeš špecifikáciu 1.5 TSI, ktorá je plánovaná neskôr. Preštuduj si cenník v prílohe aj s príplatkovými možnosťami a podeľ sa s nami o svoje tipy na výhodnú konfiguráciu v komentároch.

Ponúka áut Škody Fabia v našej ponuke TU

Nová Škoda Fabia cenníkZdroj: skoda-auto.sk

Kompletný cenník novej Škody Fabia k nahliadnutiu TU.

Zdroj: skoda-auto.sk

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Octavia RS rekordér: 365,5 km/h, najrýchlejší preplňovaný 2-liter už 10 rokov!Škode sa podaril významný rekord, ktorý dodnes neprekonal žiaden iný automobil!Octavia RS -...30. September, 2021
02Nový trik zlodejov: Kradež auta za 1 minútu s hračkou!Japonské SUV menili majiteľov do 1 minúty! Zlodeji úradovali len s obyčajnou hračkou....8. Október, 2021
03Prvé slovenské vodíkové auto: Matador MH2 superšport oficiálne foto + detaily!Prvýkrát v histórii SR máme pred sebou vozidlo s vodíkovým pohonom, ktoré vzniklo u nás. Na...6. Október, 2021