Nový trik zlodejov: Kradež auta za 1 minútu s hračkou!

Japonské SUV menili majiteľov do 1 minúty! Zlodeji úradovali len s obyčajnou hračkou. Partia kamarátov vymyslela dokonalý zločin. Nebyť toho, že doplatili na vlastnú hlúposť, mizli by drahé vozidlá majiteľom dodnes! Ako funguje nový trik zlodejov, ktorý dokáže zlodejom kradnúť v expresne krátkom čase?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
08.10.2021
Diskusia:
Zdroj: pixabay.com

Video: Gadget Gang -...

Auto-moto zaujímavosti

Metódy ochrany áut sa menia a z roka na rok pribúdajú nové sofistikované spôsoby, akými organizované skupiny odcudzia tvoja vozidlo skôr ako stihneš vyfajčiť cigaretu. To, čo kedysi pre zlodejov zariadil drôt a šikovné ruky, dnes pomáha „zariadiť“ elektronika. Po spájaní drôtikov prišli zdokonalené finty, ktoré vedia prekvapiť aj samotných policajtov. Pre zlodeja je pocit z naštartovania cudzieho automobilu proste neodolateľný. Urobia čokoľvek, aby prekonali zabezpečovacie systémy, alarmy, imobilizéry a dokážu vyradiť z činnosti aj dokonalé elektronické systémy.

Ako funguje nový trik zlodejov, ktorým zlodeji kradnú autá v expresne krátkom čase? Kradež auta za 1 minútu pomocou hračky!Zdroj: pixabay.com

Japonské SUV nemali šancu

Keď chceš vymyslieť dokonalý zločin musíš byť skutočne vynaliezavý. Túto podmienku do bodky spĺňajú dnešní hlavní aktéri. Inšpiroval ich unikátny spôsob prelomenia bezkľúčového systému. Takzvaný „gadget gang“ bol odsúdený za krádeže, ktoré pri rozprávaní príbehu neznejú ako scéna z akčného filmu, ale jednoducho fungujú.

Vynaliezavý trik gadget gangu

Predstav si obyčajné herné zariadenie stojace za krádežami, ktoré by mohli pri 100 % účinnosti byť krádežami storočia. Prečo využili vzhľad hernej konzoly bežne prítomnej v rukách mladistvých, čo tým zlodeji sledovali? Nemožné, aby zariadenie s týmto vzhľadom prilákalo na seba zbytočnú pozornosť. Presne na toto stavili „hráči“ z organizovanej skupiny. Podarilo sa im kradnúť autá s pomocou bežnej „múdrej“ krabičky.

Nový trik zlodejov: Kradež auta za 1 minútu s hračkou!

 

Za krádežami stojí múdra krabička

Obyčajná herná konzola Nintendo Game Boy ako zariadenie na prelomenie „keyless“ zabezpečenia. Je to možné? Poďme sa pozrieť ako celá akcia prebiehala. Pri aute sa len niekto hral videohru a ďalšia osoba nasadla do vozidla. Ani prípadnému svedkovi by nenapadlo, že jeden z kamarátov nemal kľúč. Výsledok? Vyhliadnuté vozidlo odcudzené za okamih!

Nový trik zlodejov: Kradež auta za 1 minútu s hračkou!

Nový trik zlodejov pre krádeže v extrémne krátkom čase

Tento príbeh sa odohrával v okolí britského West Yorkshire. Bilancia šikovného tímu? V priebehu mája, júna a júla sa im podarilo ukradnúť viac ako 30 exemplárov populárnych Mitsubishi Outlander! Policajní vyšetrovatelia z Leedsu sa pri riešení prípadu poriadne zapotili. Kde urobili „chlapci“ chybu? Pri jednej „tutovke“ sa omylom nechali natočiť na kameru. Výsledné zábery z bezpečnostnej kamery polícia použila pri objasňovaní mnohých prípadov krádeží.

Zlodeji putovali za mreže

Vyhliadnutý automobil dokázali nepozorovane odcudziť. „Šli“ po drahších modeloch prevažne japonských značiek. Medzi kradnutými vozidlami figurujú rôzne značky. Zlodeji boli zadržaní na Forde Galaxy a postupne sa polícii podarilo odhaliť identitu páchateľov. Boli nimi Dylan Armer, Thomas Poulson a Christopher Bowes. Príbeh, ktorý sa mohol stať trhákom úspešného komiksu o mestských zloduchoch nekončí ako rozprávka.

Sleduj video

Odhadovaná škoda krádeží je vo výške 180 000 britských libier. 200 000 eur a viac, to už je skutočne mega krádež. Za „múdre zariadenie“ údajne zaplatili 20 000 britských libier. Dá sa povedať, že kvôli trestnému činu bolo nutné zainvestovať. Za vysokú cenu zariadenia môže spoľahlivý Mitsubishi Outlander, ktorý údajne nie je ľahké prelomiť. Všetci traja účastníci zločinu nakoniec putovali za mreže. Vypočuli si tresty s dĺžkou 30 mesiacov, následne predĺžených o ďalších 18 mesiacov za iné krádeže, 22 mesiacov a k tomu 2-ročná podmienka ako bonus. Vo väzení môžu premýšľať nad vlastnou hlúposťou. Pozri si nový trik zlodejov, ktorý umožňuje kradnúť autá v expresne krátkom čase. Sleduj video.

Zdroj: West Yorkshire Police

Video: Gadget Gang - krádež za 1 minútu pomocou herného zariadenia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Mini Opel pre vodičov od 15 rokov len za 6 900 €!Automobilka Opel predstavila najmenší Opel všetkých čias. Model Rocks-e vychádza z Citroënu...4. Október, 2021
02Video: Pristátie helikoptéry na streche Škody Kodiaq! 350 000 eur na jednom obrázku. Tak by sa dal opísať dôvod tohto kuriózneho nápadu. Treba...2. Október, 2021
03Prvé slovenské vodíkové auto: Matador MH2 superšport oficiálne foto + detaily!Prvýkrát v histórii SR máme pred sebou vozidlo s vodíkovým pohonom, ktoré vzniklo u nás. Na...6. Október, 2021