Mini Opel pre vodičov od 15 rokov len za 6 900 €!

Automobilka Opel predstavila najmenší Opel všetkých čias. Model Rocks-e vychádza z Citroënu Ami a osloví najmä tínedžerov. Malý elektromobil, ktorý neváži ani 500 kg môžu šoférovať vodiči od 15 rokov.

rufus v Auto-moto zaujímavosti
04.10.2021
Diskusia:
Zdroj: int-media.opel.com

Nový Opel Rocks-e 2022

Auto-moto zaujímavosti

Tento mini automobil skĺbil 2 hlavné sny mladých vodičov. Je cenovo dostupný a dizajnovo zaujímavý. Áno, v konkurencii elektromobilov ho rozhodne neprehliadneš. Ako koncernový elektromobil pre masy je Opel Rocks-e určený pre mestské využitie. Čo ponúka?

Opel Rocks-e - najmenší Opel všetkých čias pre vodičov od 15 rokov s nákladmi ako jazda MHD (netradičné otváranie dverí). Zdroj: int-media.opel.com

Kategória SUM (vozidlo pre udržateľnú mestskú dopravu)

Priestor pre čisto mestský, zaujímavý automobil v portfóliu Opelu je tu už dlhší čas. Čo sa týka výzoru, ide o koncernovú dvojičku Citroenu Ami, ktorý už zahájil predaj. S týmto automobilom sa spája aj nová skratka. Nemecká automobilka označuje Opel Rocks-e ako prvé vozidlo SUM (Sustainable Urban Mobility), tzn. vozidlom pre udržateľnú mestskú dopravu.

Lepšie a praktickejšie ako motocykel a kolobežka

Čo je hlavným cieľom modelu? Reflektovať a odpovedať na požiadavky súčasnej dopravy, pohonu a ochrany pred poveternostnými vplyvmi. Normálne by si človek kúpil motocykel alebo kolobežku. Čo však tento prevratný automobil ponúka, je množstvo výhod v porovnaní s inými možnosťami výberu dopravného prostriedku.

Opel Rocks-e - najmenší Opel všetkých čias pre vodičov od 15 rokov s nákladmi ako jazda MHD.Zdroj: int-media.opel.com

Odvezie 2 osoby bez vodičáku

Opel Rocks-e odvezie 2 pasažierov. Medzi najväčšie výhody patrí aj fakt, že na jeho riadenie nie je potrebné vodičské oprávnenie 2-miestny mestský elektromobil, ktorý je možné riadiť aj bez vodičského oprávnenia.  Zákon vyžaduje len splnenie podmienky určitej hranice veku. V Európe je to hranica 16 rokov.

Mini Opel pre vodičov od 15 rokov len za 6 900 €!

Prekvapenie – vhodný aj pre osoby vyššieho vzrastu

Poďme sa pozrieť na rozmerové vlastnosti vozidla. Tie sú 2,41 x 1,39 a 1,52 m (dĺžka x šírka x výška). Vozidlo disponuje priemerom otáčania 7,2 m a dokonale sa hodí do mestskej premávky. Vďaka spomínaným vlastnostiam bez problémov odvezie aj pasažierov s výškou aj 190 cm. Možno trochu sklamaním pre náročného vodiča bude kufor s objemom 63 litrov. To však bohato stačí pre mladého človeka s bežným spôsobom života.

Opel Rocks-e - najmenší Opel všetkých čias pre vodičov od 15 rokov s nákladmi ako jazda MHD.Opel Rocks-e - najmenší Opel všetkých čias pre vodičov od 15 rokov s nákladmi ako jazda MHD.Zdroj: int-media.opel.com

Pohon, nabíjanie, dojazd

Hmotnosť 471 kg dala priestor na umiestnenie skutočne malého motora. Výrobca zatiaľ nešpecifikoval výkon, v prípade príbuzného modelu Ami možno rátať s pohonom 6 kW, ktorý stačí pre potreby netradičného vozidla. Ďalším parametrom je maximálna rýchlosti stanovená na 45 km/h. Výkon zabezpečujú kvalitné li-ion batérie s nízkou kapacitou 5,5 kWh. Dojazd v meste je vyčíslený na 75 km. Čerešničkou na torte je až nezmyselne ľahké nabíjanie. Majiteľovi stačí Opel pripojiť na bežnú zásuvku (3,5 hod).

Spotreba - náklady ako mestská hromadná doprava

Ak ťa znepokojuje cenová náročnosť jazdenia, môžeš si vydýchnuť. Nemecký výrobca  elektrického Opel Rocks-e sľubuje výrazne nižšiu spotrebu ako v prípade malého automobilu. Mesačné náklady na lízing sú porovnateľné s cenami cestovania MHD v rodnej zemi modelu, v Nemecku!

Opel Rocks-e - najmenší Opel všetkých čias pre vodičov od 15 rokov s nákladmi ako jazda MHD.Zdroj: int-media.opel.com

Príchod na trh

Podľa pravidiel Európskej únie je nový Opel Rocks-e považovaný viac za štvorkolku ako za bežný automobil. Nič mu však nebráni v ceste za úspechom. Zaujíma ťa príchod na trh? Objednávky sú v Nemecku možné od jesene, v roku 2022 bude model dostupný na ďalších trhoch.

Cena + najväčšie tromfy mini Opelu

Čo sa týka ceny, odrážať sa možno od cenovej stratégie dvojičky Citroen Ami. Jeho cena štartuje na sume 6 900 €. Drahšie verzie sú dostupné s rôznymi úrovňami výbavy exteriéru. Cena je od 7 300 až 8 260 €. Poďme si zhrnúť najväčšie výhody. Jednoduché nabíjanie možné v bežnej domácej zásuvke, dvojsedadlový automobil, ktorý možno riadiť od 15 rokov, cool dizajn s Opel prvkami a dverami, ktoré sa otvárajú v opačnom smere. Moderný, odvážny a inovatívny. Kúpil by si tento automobil pre svoju dcéru, syna? Ako môže vyzerať lepší priekopník elektrického prístupu pre mestskú premávku? Podeľ sa s nami o svoj názor na konkrétne prevedenie a ponúkané vlastnosti. 

Zdroj: int-media.opel.comhttps://newatlas.com/

Mini Opel Rocks-e: Pre vodičov od 15 rokov len za 6 900 €!

Nový Opel Rocks-e 2022

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Lada Niva špeciál pre EÚ: Len 50 ks, cena 19 990 €!Kto je ochotný zaplatiť skoro 20 000 € za terénne auto s ruskými koreňmi? Odpoveď súvisí...24. September, 2021
02Peugeot s rekordným nájazdom: Za 9 rokov 591 000 km!Na trhu máme vyhlásených kráľov výdrže a extrémneho nájazdu. Odhliadajúc od nezničiteľných...26. September, 2021
03Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera...22. September, 2021