Peugeot s rekordným nájazdom: Za 9 rokov 591 000 km!

Na trhu máme vyhlásených kráľov výdrže a extrémneho nájazdu. Odhliadajúc od nezničiteľných Mercedesov, japonských a kórejských výrobcov, určite nečakáš rekordéra z radov talianskych alebo francúzskych áut. Existuje Peugeot s neskutočným nájazdom 591 000 km, ktorý najazdil za 9 rokov! 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.09.2021
Diskusia:
Zdroj: Mobile.de

Peugeot RCZ 2012 extrémny...

Auto-moto zaujímavosti

Veľmi nepravdepodobná situácia nastáva v okamihu, keď sa nenápadný automobil mení na rekordéra nájazdu. Pri pohľade na tento automobil by ti nenapadlo, že sa pozeráš na výnimočný automobil hodný záujmu. Posúď sám.

Peugeot RCZ 2012 extrémny nájazd jazdenka za 9 rokov. Na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de

Rekord výdrže malého kupé?

Fanúšikov výdrže zvyknú prekvapiť a nadchnúť veľké vozidlá, ktoré s ručičkou tachometra narábajú presvedčivo. Koľko kilometrov dokáže za 9 rokov najazdiť ostré SUV alebo vyhlásený kráľ dlhej živnosti, napr. uznávaný Mercedes? Bezpochýb, číslo na tachometri, dokáže zaručiť majiteľovi efekt „všetky oči na mne“ s veľkou istotou. Špeciálne dobré výsledky dosahujú okrem Mercedesov vozidlá nemeckého pôvodu. Všetci si pamätáme Mercedes triedy E s 1 000 000 najazdených kilometrov. Podobné výsledky však dosahujú aj hráči, o ktorých sa hovorí menej. Sú to zástupcovia značiek ako Audi, BMW, Volvo alebo Toyota. Ďalšie možnosti prakticky neexistujú. Alebo predsa? Ako je na tom malé, nenápadné kupé?

600 000 km za menej ako 10 rokov

V ponuke áut na predaj nájdeš celkom bežne mašiny, ktoré evidujú nájazd viac ako 200 000 km. Stále viac vodičov však rozumie tomu, že táto hodnota nemusí byť negatívnym ukazovateľom, priam naopak. Tento Peugeot RCZ patrí medzi malú skupinu áut rôznych značiek, nefigurujúcich v zoznamoch vysokého nájazdu. Je to škoda, výsledky tejto jazdenky sú pôsobivé.

Peugeot RCZ 2012 extrémny nájazd 591 000 km za 9 rokovZdroj: mobile.de

Najlacnejší Peugeot RCZ v Európe

Keď budeš vyhľadávať kolegu dnešnému zástupcovi, s veľkou pravdepodobnosťou nenájdeš na internete takmer žiadne ponuky. Ak by bola reč o modeloch ako 407, 508 alebo 607, môžeme sa ešte zarozprávať.  Namiesto limuzín a kombíkov s charizmou kráľa výdrže, privítaj malé kupé RCZ s dízlovým pohonom. Ak budeš vyberať vozidlo, s ktorým prežiješ tisícky kilometrov nájazdu, po tejto voľbe nesiahneš. Majiteľ sa vyjadril, že veľké množstvo ľudí volá nie kvôli záujmu o vozidlo, ale pretože chcú vedieť, či je to skutočne možné s RCZ mini kupéčkom. Ako dokumentácia výborne poslúži zachovalá servisná knižka, ktorá je pri kúpe súčasťou balíčka.

Karoséria, technický stav

Nečakaj zachovalé telo plné „vitamínov“ a života. Vozidlo je po havárii, rovnako na interiéri vozidla sú najazdené kilometre cítiť. Majiteľ v inzeráte tvrdí, že vozidlo jazdilo takmer výlučne po diaľnici. Na prvý pohľad však nie je tým, za čo sa vydáva. Karoséria dostala za 9 rokov zabrať.

Peugeot RCZ 2012 extrémny nájazd jazdenka za 9 rokov. Na predaj za koľko?Zdroj: mobile.de

Pohon Peugeotu RCZ 2012

RCZ poháňa dvojlitrový HDi motor s výkonom 163 koní. Výkon na kolesá prenáša manuálna prevodovka. Aj prvky výbavy ako klimatizácia, elektrické okná, navigácia, elektrické vyhrievanie sedadiel, svetelné a parkovacie senzory na palube nenápadného kupé potešia. Otázkou však ostáva, či prebijú zjazvený technický stav vozidla.  alebo navigácia, to všetko tu je. Majiteľ ubezpečuje, že všetky prvky výbavy sú dodnes funkčné.

Za 9 rokov nájazd 591 000 km

Ak by niekto chcel posúdiť reálnu vydrž a odhadnúť koľko ešte tento automobil „znesie“ a vydrží, je tu pár možností. Potenciálny záujemca urobí najlepšie, keď si vozidlo pôjde obhliadnuť osobné do Hágu. Kto ani raz nezatúžil po vlastníctve športového Peugeotu z roku 2012?

Peugeot RCZ 2012 extrémny nájazd jazdenka za 9 rokov. Na predaj za 5 900 eurZdroj: mobile.de

Cena

Peugeot RCZ 2012 prekvapí extrémnym nájazdom, ktorý táto jazdenka má na učte za 9 rokov života. Predajca v inzeráte uvádza požadovanú cenu 5 900 eur. Je táto cena podľa teba adekvátna? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Stav vozidla: Poškodené, havarované vozidlo

Kategória: Športové auto / Coupé

Nájazd: 590 782 km

Zdvihový objem: 1 997 ccm

Výkon: 120 kW, 163 koní

Druh paliva: Diesel

Spotreba: Približne 5,3 l/100 km (kombinovaná spotreba), cca 6,8 l/100 km (mestská premávka), cca 4,5 l/100km (mimo mesta)

Emisie CO₂: Cca 139 g/km (kombinovaná)

Počet miest na sedenie: 4

Počet dverí: 2/3

Prevodovka: manuálna

Emisná trieda: Euro5

Environmentálny odznak: 4 (zelený)

Prvá registrácia: 03/2012

Klimatizácia: Áno Zadné parkovacie senzory

Airbagy: Predné a bočné airbagy

Farba: biela metalíza

Zdroj: Mobile.de

Peugeot RCZ 2012 extrémny nájazd jazdenka na predaj

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Životnosť 600 000 km: Slovenské batérie pre elektromobily valcujú svet!Elektrobatérie budúcnosti sú zo Slovenska! Slovenský patent InoBat Auto prekonal top...18. September, 2021
02Lada Niva špeciál pre EÚ: Len 50 ks, cena 19 990 €!Kto je ochotný zaplatiť skoro 20 000 € za terénne auto s ruskými koreňmi? Odpoveď súvisí...24. September, 2021
03Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera...22. September, 2021