Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Lada Niva špeciál pre EÚ: Len 50 ks, cena 19 990 €!

Kto je ochotný zaplatiť skoro 20 000 € za terénne auto s ruskými koreňmi? Odpoveď súvisí s tým, že sa tento model dostal do predaja v EÚ. Čo limitovaná edícia Lady Niva, ktorý vznikla v počte len 50 kusov, ponúka?

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.09.2021
Diskusia:
Zdroj: partisanmotors.com

Lada Niva Partisan Motors...

Auto-moto zaujímavosti

Od začiatku výroby uplynulo 40 rokov. Niva je tu stále. Nielen v ponuke na predaj, ale aj v zoznamoch áut, ktoré majú v hľadáčiku zákazníci v Rusku, u nás aj v celej Európe. Teraz sa do predaja dostáva aj napriek hrozbe v súvislosti s tlakom na dodržiavanie emisných noriem.

Lada Niva pre európsky trh - 50th Anniversary limitovaná edícia od Partisan MotorsZdroj: partisanmotors.com

Lada Niva pre Európu

Lada Niva. Unikátne auto do terénu, ktoré si udržalo svoju povesť aj po rokoch. Pokojné vody pomerne stabilného trhu rozvírila EÚ s emisnými normami, ktoré mohli pre Nivu znamenať stopku. Lada 4×4 sa napriek všetkým výzvam nevytratí z EÚ. Výroba sa odklepla v Nemecku. Táto stratégia dokázala zabrániť tomu, že bude populárne SUV postavené mimo zákonné normy.

https://www.carandmotor.gr/nea/etoimo-made-germany-lada-nivaZdroj: partisanmotors.com

Lada šikovne obchádza emisné normy

Legislatívne nariadenia sa podarilo obísť šikovným ťahom. Veľká časť áut využíva pravidlá, ktoré platia pre bežné veľkosériovej modely. Malosériová výroba na území EÚ spadá pod iné emisné limity. Čo to znamená v praxi? Iné emisné pravidlá platné pre bežne vyrábané a dovážané modely jednotlivých značiek využila spoločnosť Partisan Motors k svojmu prospechu. Vďaka tejto možnosti sa teraz pozeráme na Ladu 4 × 4, ktorá je určená pre nemecký trh.

Nárast ceny vs. malosériová výroba

Ak by automobilka skúšala uspieť bez tohto ťahu, kvôli náraste ceny produktu a ďalším legislatívnym problémom pri schvaľovaní by predaj v EÚ nebol možný. Nemecký dovozca spolu s automobilkou AvtoVAZ rozbehli vlastnú malosériovú výrobu. Vozidlá sú po novom vyrábané z dovezených komponentov priamo v Nemecku. Týmto spôsobom dokáže model dodržať potrebné schvaľovacie podmienky a homologáciu, ktorú vyžadujú štáty EÚ.

Lada Niva pre európsky trh - 50th Anniversary limitovaná edícia od Partisan MotorsZdroj: partisanmotors.com

Výroba, predraženie výroby

V prípade, že by sa jednalo o dovoz veľkosériovo dovážaných áut, šance na úspech by boli minimálne. Sťažené podmienky by nepotešili výrobcu, zákazníkov ani jednotlivé články výroby. Ešte, že v spoločnosti figuruje množstvo odborníkov, ktorí sa postarali o vznik tejto limitovanej 50-kusovej série modelu Lada 50th Anniversary Edition. Ako sa off-roadová legenda vysporiada so špecifikami trhu? Lada Niva Legend - Lada 50th Anniversary Limited Edition, vznikla presne pri príležitosti uctenia si pamiatky tejto legendy. Výroba sídli v Magdeburgu. Predaj zabezpečí firma Fahrzeuge Bögelsack Service & Verkauf GmbH v Halberstadte.

Lada 50th Anniversary Edition chuťovka

Poďme si povedať niečo o konkrétnych parametroch. Edícia Lada 50th Anniversary Edition „sa rodí“ z momentálnej Lady 4 × 4. O krajší dizajn sa postarala spoločnosť Partisan Motors a návrhy vzišli z pera ruského dizajnéra Vladimíra Yartseva. Vozidlo dostalo aj niekoľko odlišujúcich prvkov, ktoré odkazujú na špeciálnu sériu 50th Anniversary Edition s počtom výroby 50 exemplárov.

Lada Niva pre európsky trh - 50th Anniversary limitovaná edícia od Partisan MotorsZdroj: partisanmotors.com

Pohon

Pohon zabezpečí bežný benzínový štvorvalec 1.7 MPi 8V so vstrekovaním Bosch a 5-stupňovou manuálnou prevodovkou spojenou s redukčnou prevodovkou. Európska únia zrejme ani nečakala, že sa výrobca takto účinne postaví vzniknutým problémom. Ak chceš túto Ladu, dokončenú len pre teba nájdeš v Nemecku, poponáhľaj sa. Ich počty sa deň za dňom míňajú.

Cena

Zaujíma ťa cena za tento limitovaný kúsok? Tá je stanovená na sumu 19 900 eur. Dravejší vzhľad sa dokáže pobiť o zákazníka napriek niektorým strohým prvkom. Takmer všetky detaily sú prispôsobené agresívnejšiemu vzhľadu a požiadavkám modelu, ktorý v súboji s rivalom v boji so zákazníkom neprehráva. Ako hodnotíš cenu? Je adekvátna za Nivu z Nemecka?

Zdroj: partisanmotors.commotorsport-total.comcarandmotor.gr

Lada Niva 50th Anniversary limited edition od Partisan Motors

Lada Niva Partisan Motors - možná podoba

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01GAZ 12 ZIM: Futuristické delo z minulosti v novom šate!GAZ 12 ZIM - Reinkarnácia predchodcu slávnej sovietskej limuzíny GAZ 13 Čajka sa nesmierne...20. September, 2021
02Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera...22. September, 2021
03Nájazd len 117 km: Takmer nejazdený 41-ročný kabriolet!1980 Triumph TR8 Convertible - takmer nejazdený 41-ročný kabriolet! Dôvod, prečo si niekto...16. September, 2021