Video: Pristátie helikoptéry na streche Škody Kodiaq!

350 000 eur na jednom obrázku. Tak by sa dal opísať dôvod tohto kuriózneho nápadu. Treba však podotknúť, že väčšina z nás tak netradičný náklad chce vidieť. Škoda Kodiaq bez problémov odvezie náklad s hmotnosťou 622 kilogramov aj v podobe vrtuľníka Robinson R22! 

rufus v Video sekcia
02.10.2021
Diskusia:
Zdroj: skoda-storyboard.com

Škoda Kodiaq: Pristátie na...

Video sekcia

Kaskadérskych kúskov nie je nikdy dosť. Zaujať sa dá rôznym spôsobom. Najviac funguje ten nečakaný. Tak by sa dal opísať dôvod tohto kuriózneho nápadu. Treba však podotknúť, že väčšina z nás netradičný náklad na streche obľúbeného SUV chce vidieť! Je pristátie s helikoptérou na streche Škody Kodiaq reálne možné? Výzva prijatá!

Škoda Kodiaq s vrtuľníkom na strecheZdroj: skoda-storyboard.com

Škoda Kodiaq vs. helikoptéra

Celá akcia bola možná vďaka pevnej platforme pripevnenej k streche auta. Toto je nápad samotného výrobcu, ktorý využil populárne SUV ako pristávaciu plochu pre helikoptéru. Čo sa týka technických parametrov, Robinson R22 váži spolu s pilotom a pristávacou plošinou viac ako pol tony, sériový KODIAQ nebolo napriek tomu potrebné spevňovať. Kvôli dosiahnutiu optickej rovnováhy náprav boli posilnené len zadné odpruženia vozidla.

350 000 eur na jednom obrázku. Škoda Kodiaq: Pristátie helikoptéry na streche! Zdroj: skoda-storyboard.com

Nasledovalo samotné pristávanie na streche

Réžia mala pred sebou úlohu dostať vrtuľník na strechu. Statická skúška, pri ktorej bol vrtuľník na auto spustený, bola ukončená finálnym dosadnutím a vzlietnutím helikoptéry pod vedením skúseného pilota Jana Čermáka. Vrtuľník na strešnej plošine SUV ŠKODA KODIAQ bezpečne pristál a automobil to zvládol bez väčších problémov.

350 000 eur na jednom obrázku. Škoda Kodiaq: Pristátie helikoptéry na streche! Zdroj: skoda-storyboard.com

Top Gear aj s pristávaním vrtuľníka

Tento nápad môže byť inšpirovaný aktivitou slávneho Top Gearu z pred 9 rokov. Top Gear niečo podobné uskutočnil ešte v roku 2012. Aj keď „majstrom“ sa vtedy podarilo pristátie počas jazdy, nie je dnešné predstavenie menej lákavé. Určite si nenechaj ujsť aj pôvodné video, ktoré pravdepodobne poslúžilo ako inšpirácia. Hviezdou príbehu bola Škoda Yeti. Nájdeš ho priložené pod článkom. V réžii Jeremyho Clarksona je celá akcia o niečo strhujúcejšia, ale to nič nemení na fakte, že netradičný náklad je vždy zaujímavý. Posúď sám. Ako si poradí Škoda Kodiaq s helikoptérou na steche? Sleduj video.

350 000 eur na jednom obrázku. Škoda Kodiaq: Pristátie helikoptéry na streche! Zdroj: skoda-storyboard.com

Zdroj: skoda-storyboard.com youtube.com/ Škoda

Pristátie helikoptéry na streche Škody Kodiaq

Škoda Kodiaq: Pristátie na streche s helikoptérou!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia Duster Combi existuje: Za príplatok 2 999 €Dacia Duster ako Kombi? Realita! Nejedná sa o žiadnu dizajnovú štúdiu. Tento stroj z pera...22. September, 2021
02Lada Niva špeciál pre EÚ: Len 50 ks, cena 19 990 €!Kto je ochotný zaplatiť skoro 20 000 € za terénne auto s ruskými koreňmi? Odpoveď súvisí...24. September, 2021
03Peugeot s rekordným nájazdom: Za 9 rokov 591 000 km!Na trhu máme vyhlásených kráľov výdrže a extrémneho nájazdu. Odhliadajúc od nezničiteľných...26. September, 2021