Ariel predstavil nový dvojkolesový superstroj! Prekoná úspech Arielu Atom?

Ariel prináša hneď tri správy. Dobrú správu: Ariel konečne predvedie svoj dlho očakávaný nový model. Zlú správu: Nebude mať nič spoločné s Atomom. Najhoršiu správu: Bude vybavený automatickou prevodovkou a nebude zameraný práve na výkon, jedná sa o motocykel! Od príchodu Arielu Atom, nikto nečaká, že by mohol prísť s väčšou zaujímavosťou. Podarí sa  novinke prekonať úspech Atomu? 

rufus v Auto-moto zaujímavosti
26.06.2014
Diskusia:

Ariel predstavil nový...

Auto-moto zaujímavosti

Ariel sa vrácia k svojim dvojkolesovým koreňom 

Anglický výrobca motocyklov značky Ariel sa opäť púšťa do výroby dvojkolesových strojov. Birminghamská spoločnosť Ariel, vyrábala motocykle v rokoch 1898 až 1970. Na obrázku nižšie je jeden z jeho strojov.  

Ariel predstavil nový dvojkolesový superstroj! Prekoná úspech Arielu Atom?

Premiéra už na konci mesiaca!

Ariel prináša hneď tri správy. Dobrú správu: Ariel konečne predvedie svoj dlho očakávaný motocykel na Goodwood Festival of Speed. Zlú správu: Nebude mať nič spoločné s Atomom. Najhoršiu správu: Bude vybavený automoatickou prevodovkou a motocykel ani nie je zameraný na výkon! Podľa riaditeľa Arielu nekladú dôraz na rýchlosť, Sauders hovorí: "Každý jeden z našich vozidiel bude vyrobený pre zákazníka podľa jeho vlastnej požiadavky, dáme si záležať, aby žiaden motocykel nebol rovnaký. Ak zákazník bude mať špeciálnu požiadavku na výkon, dostane ho." Čítajúc medzi riadkami, Ariel je pripravený na svoju premiéru na Goodwood festivale už na konci mesiaca!

Na "superstroj" Atom sa nepodobá

Posledná motorka z ich dielne vyšla v 70. rokoch a očakávania sú preto vysoké. Odkedy prišiel so svojim Atomom, nikto nečaká, že by mohol prísť s väčšou zaujímavosťou. Táto výzva zrejme stojí za návratom Arielu k jeho dvojkolesovým koreňom. Nový model nie je vôbec podobný konštrukcii modelu úspešneho Atomu. Povesti o motocykloch Ariel poháňaných motorom Honda sú v obehu už od roku 2008, pričom spoločnosť sľúbuje príchod motocyklu už pár rokov. Od tej doby sme o vývoji nič nepočuli. Riaditeľ Arielu, Simon Saunders, povedal, že sa na novom motocykli pracuje. Predtým ako Ariel prišiel na trh so šialenými superspeed mašinami z charakteristickými "pozváranými trubkami" rámu, od roku 1902 do roku 1970 vyrábal práve motocykle.

Ariel predstavil nový dvojkolesový superstroj! Prekoná úspech Arielu Atom?

Motor

Podľa zdrojov bude nový motocykel poháňaný 76-stupňovým V4 motorom Honda VFR1200F, ktorý vidíte na obrázku. Motor s výkonom 170 koní pri 10000 otáčkach za minútu a 95 lb-ft krútiaceho momentu v užasnej podobe, taká je tvár novinky, na ktorej spoločnosť dôkladne pracuje.

Ariel predstavil nový dvojkolesový superstroj! Prekoná úspech Arielu Atom?

Ako poznáme Ariel, bude sa snažiť dostať bližšie k výkonu 200 koní. Ako hodnotíte jeho dizajnovú podobu, páči sa vám? 

Ariel predstavil nový dvojkolesový superstroj! Prekoná úspech Arielu Atom?

zdroj: jalopnik.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Nový svetový unikát: Ferrari F12 TRS za 3,1 milióna eur! Ak vám príde LaFerrari príliš obyčajné, Ferrari vám vyrobí váš vlastný model superšportu!...24. Jún, 2014
02Apokalypsa prichádza: Privítame elektrický Harley-Davidson!Doba elektrických vozidiel je tu! Elektrické Toyoty a Nissany sú v poriadku. Dá sa...23. Jún, 2014
03Známe automobilové značky: Čo o nich viete?Často sa snažíme zapôsobiť svojimi znalosťami o jednotlivých značkách automobilov, ale má...23. Jún, 2014