Artega Scalo: Elektrické kupé, ktoré nabiješ za hodinu!

Artega Scalo disponuje zrýchlením z 0 na 100 km za hodinu za 3,6 sekúnd! Maximálna rýchlosť je elektronický obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. K plnému dobitiu stačí využiť klasické domáce zásuvky. Ak sa rozhodnete pre spôsob nabíjania pomocou 64 kW rýchlonabíjačky, oceníte expresný čas nabíjania. Na svoju cestu môžete vyraziť už o hodinu! Viac v článku!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
18.09.2015
Diskusia:

Artega Scalo: Elektrické...

Auto-moto zaujímavosti

Artega Automobil GmbH & Co.

Spoločnosť Artega Automobil GmbH & Co bola založená v roku 2006. Krátko po založení predstavila atraktívne kupé Artega GT s šesťvalcom s objemom 3,6 l od Volkswagenu. Artega je teda späť v hre hneď s 2 vozidlami, kupé Scalo a Karo štvorkolkou (ATV).

Artega KaroZdroj: nautonews.com

Nové kupé sa v spoločnosti úplne novej štvorkolky predstavilo na frankfurtskom autosalóne. Pozrite si model Scalo vo videu.

Video: Predstavenie modelu Artega Scalo

Artega Scalo

Artega Scalo je v podstate ďalší vývojový stupeň modelu Artega GT, ktorý sa na svetlo sveta dostal v roku 2007. Zákazníci si Artegu GT obľúbili aj pre dokonalé tvarové prevedenie, bolo otázkou času kedy sa dočkáme ďalšíeho "neopozeraného" vozidla s logom Artega.

Artega ScaloZdroj: nautonews.com

GT vs. Scalo

Exteriér Scala sa na prvý pohľad od svojho predchodcu príliš nelíši. Rozoznať sa dajú na základe ľahko upravených predných a zadných častí karosérie. Scalo stojí na 20-palcových kolesách, ktoré sa postarajú o zaručené priťahovanie pohľadov okoloidúcich.

Artega GTZdroj: nautonews.com

Rozmery

Kupé je dlhé 4010 milimetrov, 1880 milimetrov široké a vysoké len niečo cez jeden meter. Automobil má výšku len 1200 milimetrov. Objem batožinového priestoru nikoho neprekvapí, výrobca hovorí o 250 litrovej kapacite batožinového priestoru.

Artega ScaloZdroj: nautonews.com

Výbava a použité materiály

Dvojmiestne kupé predstavené vo Frankfurte ponúka vo výbave zaujímavý digitálny prístrojový štít. V ponuke sú funkcie ako bezdrôtové dobíjanie mobilných telefónov a zaujímavým doplnkom je aj audio systém s výkonom 800 W. Karoséria je vyrobená prevažne z polyuretánu karbónu.

Interiér Zdroj: nautonews.com

Výkon

Výkon Artegy Scalo zabezpečujú dva elektromoty Voltabox umiestnené na zadnej strane, ktoré ponúkajú kombinovaný výkon 300 kW. Oficiálne špecifikácie automobilky sľubujú až 12 500 otáčok za minútu.

Artega ScaloZdroj: nautonews.com

Zrýchlenie

Artega Scalo disponuje zrýchlením z 0 na 100 km za hodinu za 3,6 sekúnd! Maximálna rýchlosť je elektronický obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. Ak kapacita batérie klesne pod 25 percent a chcete si udržať dostatočný dojazd, rýchlosť sa automaticky obmedzí na 200 kilometrov za hodinu.  

Artega ScaloZdroj: nautonews.com

Dojazd a nabíjanie rýchlonabíjačkou 

Artega Scalo sa pri plne dobitej batérii pýši dojazdom 400 kilometrov. K plnému dobitiu stačí využiť klasické domáce zásuvky. V tomto prípade však treba rátať s dobou nabíjania okolo 10 hodín. Ak sa rozhodnete pre spôsob nabíjania pomocou 64 kW rýchlonabíjačky, oceníte expresný čas nabíjania. Na svoju cestu môžete vyraziť už o hodinu!

Artega ScaloZdroj: nautonews.com

Cena

Neoficiálne zdroje hovoria o cene  okolo 170-tisíc eur. Produkcia modelu Artega Scalo je obmedzená  výrobou niekoľkých exemplárov. Netradičný superšport poteší len 12 zákazníkov z celého sveta.  Automobilka zrejme postavila automobil pre obdivovateľov „neopozeraných“ mašín. Kúpili by ste si luxusný automobil aj bez pridanej hodnoty jedného z najzvučnejších mien planéty? 

zdroj: inautonews.com

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Drsné video: Nikdy sa nesnaž o selfie s driftujúcim autom!Zachytiť ten najlepší záber driftujúceho vozidla nie je vždy jednoduché. Tento muž doplatil...15. September, 2015
02Video: Záplavy vs. Lamborghini HuracanNiekedy môžeš mať smolu. Potom sú tu momenty kedy ide o veľkú smolu. Takým prípadom je pre...17. September, 2015
03Porsche Mission E: 600 koní a 80 percentné nabitie batérie za 15 minút!Črtá sa možná konkurencia Tesly Modelu S! Konkurent značky Porsche, okrem zrýchlenia z nuly...16. September, 2015