Audi potichu modernizovalo Q2, vyzerá takmer rovnako

Audi Q2 je stále najmenším crossoverom, či SUV z ponuky automobilky so štyrmi krúžkami. Je však stále identitou rovnakým Audi ako ostatné, svoju príslušnosť dáva zreteľne najavo. Ale aj tu sa prejavil vek a v polovici životného cyklu dostáva aktualizovanú verziu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
16.09.2020
Diskusia:

Audi potichu modernizovalo...

Auto-moto zaujímavosti

Zmien však vôbec nie je veľa. Maska chladiča, ktorá je ešte väčšia ako sú dva otvory na novom kupé s číselným označením 4 od BMW, má hranatejší tvar. Po novom bude mať štandardne LED predné svetlá, lebo sú energeticky na tom lepšie a o trošíčku znižujú emisie CO2. Za príplatok budú tie zložitejšie Matrix LED svetlá. Výraznejšie je zmenený aj nárazník s inak tvarovanými orvory na krajoch. Avšak toto vidno iba pri priamom porovnaní s pôvodnou verziou.

Do ponuky automobilu pribudnú nové farby. Paleta sa rozšíri o zelenú Apple, sivú Arrow, sivú Manhattan, modrú Navarra a modrú Turbo. Pritom zákazník môže zvoliť aj dvojfarebnú kombináciu. Takže možností bude naozaj veľa. Podobný motív ako je na prednom nárazníku sa dostal aj na ten zadný. Auto tak pôsobí agresívnejšie, čo je rozdiel oproti elegantnému zadnému nárazníku pred faceliftom.

Audi potichu modernizovalo Q2, vyzerá takmer rovnakoZdroj: Audi

Interiér je takmer rovnaký. Vlastne prístrojová doska, volant a aj všetko je na prvý pohľad rovnaké. Druhý pohľad predvedie hranatejší tvar hlavice radiacej páky a výduchy s jemne zmeneným dizajnom stredov. Audi však skončilo s Alcantarou, miesto nej má podobne pôsobiaci vlastný materiál, ktorý nemusí nakupovať od pôvodnej fabriky. Tá mala problém s tým, že nestíhala vyrábať.

Audi potichu modernizovalo Q2, vyzerá takmer rovnakoZdroj: Audi

Audi aj pre Q2 znova ponúkne Virtual Cockpit. Digitálny displej pred vodičom zobrazuje rovnaké informácie ako doteraz a je znova za príplatok. Štandardne sú pred vodičom ručičkové ukazovatele. Z nových technológií ponúkne Q2 adaptívny tempomat spolupracujúci s navigačným systémom a automatickou prevodovkou. Tým pádom dokáže meniť rýchlosť aj s ohľadom na profil zákruty a tiež dokáže spomaliť do kruhového objazdu.

Audi potichu modernizovalo Q2, vyzerá takmer rovnakoZdroj: Audi

Základným motorom pre auto bude 1,5-litrový motor TFSI. Je z novej generácie motorov a má vypínanie dvoch valcov pre zníženie spotreby. Bude na výber buď so šesťstupňovým manuálom, alebo sedemstupňovým automatom. Výkon tohto menšieho motora je 110 kW (150 k) a je dotupný len s pohonom prednej nápravy. Automobilka doplní do ponuky ešte dva benzínové motory a dva naftové.

Audi potichu modernizovalo Q2, vyzerá takmer rovnako

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Naj športové autá do 5 000 €. Čo na ne hovoríte?V našej ponuke nájdete stovky zaujímavých automobilov. Rodinné, úžitkové, ale aj športové....20. Marec, 2014
02Video: Čo všetko sa (ne)zmestí do Felície? V živote by vás nenapadlo pokúšať sa o prevoz pohovky v malom hatchbacku? Myslíte si, že je...20. August, 2014
03SEAT vyrába pľúcne ventilátory z motorčekov stieračovVýrobná linka pre SEAT Leon v závode Martorell sa takmer nedá poznať. Dnes sa už na nej...2. Apríl, 2020