Autobazar.EU je tu s vami už 15 rokov

Kedysi bolo hľadanie auta zložité. Ponuka bola väčšinou v papierovej podobe v špecializovaných magazínoch a za autom bolo treba cestovať. Jedna fotka, možno dve, stručný popis. To bolo všetko. V roku 2004 sa teda zrodil Autobazar.EU, ale na začiatku mal veľmi zaujímavý koncept fungovania.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Autobazar.EU

Autobazar.EU je tu s vami...

Auto-moto zaujímavosti

Práve v roku 2004 sa Michal Obeda podujal, po niekoľkých návšetevách bazárov po Slovensku s neúspešnou kúpou áut, vytvoriť internetový portál, ktorý združoval ponuky autobazárov. Na začiatku to bolo zložité, lebo fyzicky chodil po jednotlivých autobazároch dvakrát týždenne a zoskupoval ponuky, aby mali zákazníci reálny prehľad a nemuseli toľko cestovať.

To však vyústilo do stavu, kedy sa aj predajcovia začali zobúdzať a zbadali, že záujemcovia prichádzajú na základe ponuky uverejnenej na webe. Už zistili, že bolo v ich vlastnom záujme aktualizovať ponuku práve na automobilovom inzertnom portáli. Koniec-koncov, takúto službu postupne začali požadovať aj samotní zákazníci. Aktuálne je len veľmi málo autobazárov, ktoré fungujú bez ponuky na Autobazar.EU. Spočiatku, od roku 2004 do 2006 fungoval server na adrese www.autobazareu.sk, ale od roku 2006 prešiel portál na súčasnú adresu www.Autobazar.EU.

A zďaleka nie je ponuka len o jazdených autách. Podstránka noveauto.sk zoskupuje ponuku vozidiel, ktoré majú vo svojich skladoch díleri jednotlivých značiek. Postupne sa pretavila do úspechu aj snaha o modernizáciu dizajnu, avšak prvý pokus neprijali zákazníci úplne s otvorenou náručou. Preto si každý nový redizajn necháva štruktúru a najmä charakteristickú modro-žltú schému ako mal pôvodný portál.

Autobazar.EU je tu s vami už 15 rokovZdroj: Autobazar.EU

Počas existencie bolo nutné riešiť veľa problémov. Jedným z nich sú podvodné inzeráty. Tie sa vo veľkej miere podarilo odfiltrovať spoplatnením inzercie v roku 2011. V roku 2013 sa Autobazar.EU zaradil do internetových portálov s hodnotením návštevnosti cez AIMonitor. Ten potvrdil, že tento portál je najnavštevovanejším inzertným portálom s motoristickou tematikou na Slovensku.

Autobazar.EU nezostal iba pri ponuke inzercie, ale má aj najživšie a najväčšie motoristické fórum na Slovensku. A v portfóliu je aj magazín, ktorý denne prináša novinky zo sveta motorov.  Na Slovensku je naviac aj organizátorom ankety Autobazár roka.

V súčasnosti je stále Autobazar.EU najnavštevovanejším motoristickým inzertným portálom, ktorý navštívi až 87-tisíc užívateľov denne. Tí majú databázu až 700-tisíc rôznych inzerátov, v ktorých sa objavujú okrem osobných áut aj nákladné autá, autobusy, motorky, karavany, ale aj náhradné diely. Autobazar.EU má tiež veľkú, 160-tisícovú základňu fanúšikov na Facebooku, kde je tiež pri zdieľaných inzerátoch a článkoch priestor na diskusiu.

Autobazar.EU je tu s vami už 15 rokovZdroj: Autobazar.EU

Aktuálna situácia je síce so stavom 700-tisíc inzerátov, ale ročne pridajú používatelia portálu až dva milióny inzerátov. Sumárne každý deň záujemcovia o autá strávia prezeraním inzerátov 14 400 hodín. Rekordom je predanie auta za 9 minút od zverejnenia inzerátu.

Pridávanie inzerátu je naozaj jednoduché, zvládne ho každý a už sme o ňom písali. Najnovšie pribudne možnosť načítania údajov na základe evidenčného čísla, ak ho má vozidlo pridelené. To je dôkazom, že Autobazar.EU nespí a pridáva nové a užitočné funkcie. Po nahraní inzerátu je už voľba na každom používateľovi, akú službu zobrazenia zvolí. Najčastejšie je to možnosť zobrazenia aj na spolupracujúcich automobilových inzertných weboch Autobazar.sk a Autovia.sk s názvom „všade na očiach“. Ešte väčší dosah ponúka možnosť „na plný plyn“, ktorá zase na každom z portálov ponúka zobrazenie na začiatku ako TOP ponuka. A vrcholom ponuky pri predaji auta je verzia „až na Mesiac“, ktorá umožňuje zobraziť pri náhľade tri fotky a výrazne väčšie ako vo zvyšku inzercie, pričom ponuka je automaticky aktualizovaná až štyrikrát za mesiac.

Autobazar.EU v roku 2006

Autobazar.EU je tu s vami už 15 rokovZdroj: Autobazar.EU


Autobazar.EU aktuálne

Autobazar.EU je tu s vami už 15 rokovZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Pomôžme autobazárom, podpíšme petíciu za ich otvorenie!Situácia je vážna, čo sa týka pandémie ochorenia Covid-19, ale zároveň spôsobuje aj mnohé...17. Február, 2021
02Pozrite si históriu Škody Octavia v inzerátoch Autobazar.EUŠkoda Octavia je už od predstavenia univerzálnym autom. Prevezie ako pracovné...19. Február, 2021
03Autobazár roka 2020: PDK AUTOPred časom ste si určite všimli anketu Autobazár roka 2020, v ktorej ste mohli hlasovať za...15. Marec, 2021