Bezpečne na cestách za zimnou dovolenkou

Do začiatku zimy je už iba necelý mesiac, ale teploty sa už pomaly približujú k nule. Niektoré články nás už strašili v septembri aj októbri, aká hrozná zima nás čaká. Ťažko odhadovať, aké bude počasie tohtoročnú zimu, ale jedno je isté. 

admin v Reklamné články
13.12.2017
Diskusia:

Bezpečne na cestách za...

Reklamné články

Do začiatku zimy je už iba necelý mesiac, ale teploty sa už pomaly približujú k nule. Niektoré články nás už strašili v septembri aj októbri, aká hrozná zima nás čaká.

Ťažko odhadovať, aké bude počasie tohtoročnú zimu, ale jedno je isté. Aby nás počasie nezaskočilo, treba naňho byť pripravený. Najmä ak ide o bezpečnosť na cestách, ktorú netreba nikdy podceňovať. Výmena letných pneumatík za zimné je samozrejmosť, no tam to nekončí. To by mal byť len základ. Najmä ak sa chystáte niekam na zimnú dovolenku alebo lyžovačku.

Bezpečne na cestách za zimnou dovolenkou

Ak sa chcete vydať na zimnú dovolenku niekam do hôr, počasie a terén na horských cestách a prechodoch vedia byť o dosť náročnejšie v tomto období. Auto do mesta síce cestu ako takú zvládnuť môže. No z pohľadu bezpečnosti to môže byť iná reč, keďže jeho výkon je stavaný na iné prostredie.

Ak nechcete nič riskovať, ale na druhej strane si ani nechcete hneď kupovať nové auto kvôli niekoľkým dňom dovolenky, môžete si vhodné auto prenajať.

SUV s pohonom 4x4 - poradí si aj v náročnejšom prostredí

Do náročnejšieho prostredia je dobré siahnuť po terénnom SUV s pohonom 4x4. Najmä keď cesty zasype biela pokrievka. Pohon na všetky štyri, bez pochýb, robí veľký rozdiel na klzkých zimných cestách alebo cestách s vyšším sklonom.

Dajte si však pozor na to, že niektoré SUV majú štandardný pohon predných kolies, a niektoré zasa pohon iba na zadných. To k dostatočnej bezpečnosti nestačí, pretože iba predný pohon v klzších podmienkach nemá dostatočný ťah a pohon iba so zadnými kolesami má tendenciu zaseknúť sa, keď zapadne.

Ak chcete bezpečnosť a ešte aj ušetriť

V prípade, že vás bude viac, existuje spôsob, ako ostať v bezpečí a zároveň aj ušetriť na preprave. Aký? Prenajať si 7, 8 či 9 miestne vozidlo, pretože:

  • veľa modelov má pohon na všetky štyri kolesá

  • ušetríte na nákladoch za pohonné látky za dve autá

  • môžete cestovať všetci spoločne a užiť si viac zábavy

  • ušetríte za prepravu, keďže náklady za prenájom si môžete medzi sebou rozdeliť

Tento spôsob prepravy sa využíva najčastejšie pri teambuildingoch, školských výletoch alebo svadbách. No zatiaľ menej využívaný pri dovolenkovaní viac členných skupín.

Článok pre vás pripravili špecialisti na prenájom áut z www.rai.sk.

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Najvýkonnejší kabriolet na svete: Brabus 850 6.0 Biturbo Cabrio!Tento rýchly kabriolet je výsledkom šikovných rúk úpravcov Brabusu. Nemecká firma Brabus sa...20. Júl, 2016
02Chcete zarábať 6 000€ denne?! Podvodníci si s tým nemajú problém!Autobazar.EU denne bojuje proti nekalým praktikám niektorých podvodníkov - rybárov, ktorý v...13. December, 2016
03Nebezpečné cesty v Nórsku: Kto z vás si trúfa?Cesta ponad rozbúrené masy vody a vysoké vlny snažiace sa stiahnuť vás so sebou zabezpečia,...27. Október, 2014