Trekol 4x4: Ruský obojživelný vyhľadávač rakiet!

Trekol 4x4 je obojživelný nákladný automobil postavený na základe UAZ-31514. Jeho cena sa pohybuje okolo 26 500 amerických dolárov. Vysoká cena však má svoje opodstatnenie. Toto vozidlo je skonštruované a využívané na špeciálne účely, Trekol 4x4 je zapojený do ruského kozmického programu. Presnejšie sa využíva na dohľadávanie jednotlivých častí rakiet. Tento automobil dokáže časti rakiet nájsť bez ohľadu na to, ako ďaleko od civilizácie skončia! Dokáže si poradiť s vodnými plochami aj s ťažko prístupným terénom! Viac v článku!

rufus v Technika
13.05.2016
Diskusia:

Obojživelný Trekol na...

Technika

Trekol 4x4x "amphibious truck"

Trekol 4x4 je obojživelný nákladný automobil postavený na základe UAZ-31514. Jeho cena sa v prepočte z rubľov pohybuje okolo sumy 26 500 amerických dolárov. Vysoká cena však má svoje opodstatnenie. Toto vozidlo je totiž skonštruované a využívané na špeciálne účely.

Špeciálne využitie

Obojživelné vozidlá majú široké možnosti využitia. Na aké špeciálne účely sa tento obojživelník využíva? Trekol 4x4 je zapojený do ruského kozmického programu. Presnejšie sa využíva na dohľadávanie jednotlivých častí rakiet, ktoré sa od tela rakety oddeľujú v jednotlivých etapách. Tento automobil dokáže časti rakiet nájsť bez ohľadu na to, ako ďaleko od civilizácie a hlboko v lese skončia.

Vyhľadávanie častí rakety 

28. apríla Rusi vypustili za svojho nového "východného kozmodrómu" Sojuz-2.1a raketu. Sojuz je trojstupňový raketa, čo znamená, že pomerne málo častí rakety dopadne späť na Zem bez spálenia počas letu. Zatiaľ sa Roscosmos pátraciemu tímu podarilo nájsť štyri kusy „skladačky“ v odľahlých častiach v oblasti Sacha a Amur.  Miestni odborníci na životné prostredie potrebujú z miesta dopadu odobrať vzorky, aby zistili či petrolej a kyslík bázy pohonného systému nemá negatívny dopad na pôdu alebo vodu. Na splnenie tejto úlohy potrebujú pomoc špeciálnej techniky.

Úloha Trekolu

Dostať sa na miesto dopadu však nie je nič jednoduché, keďže letoví odborníci vypočítavajú dráhu letu, tak aby časti rakiet dopadli mimo obývaného územia, kusy rakiet končia v ťažko prístupných alebo úplne nedostupných oblastiach. Tu prichádzajú na rad vyhľadávacie vrtuľníky a bezpilotné lietadlá, ktorých cieľom je detekovať zvyšky fragmentov z kovových a uhlíkových vlákien a poslať po ne špeciálne 4x4 obojživelné nákladné automobily. Táto úloha je pre TREKOL ako stvorená! 4x4 „amphibious truck“ si dokáže poradiť s vodnými plochami aj s ťažko prístupným terénom! O tomto vysoko schopnom UAZ vozidle budeme ešte určite počuť! 

Zdroj foto: Rovnaký ako na konci článku

Zdroj: madeinrussia.cz

Ruské obojživelníky

Obojživelný Trekol na vyhľadávanie častí rakiet

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Špeciál pre Giro d´Italia inšpirovaný monopostom H2 SpeedRenomovaný výrobca bicyklov De Rosa informoval o novej edícii, ktorá zažiari na tohtoročnom...4. Máj, 2016
02Bývanie z garáže: Minidom s rozlohou len 33,6 m²!Ak žiješ vo väčšom meste a riešiť otázku bývania, tvojím problémom bude veľmi pravdepodobne...6. Máj, 2016
03Najkrajšie Ferrari všetkých čias: Vzácna Berlinetta ide do aukcie!Ktoré Ferrari je najkrajšie? Nie je jednoduché vybrať najkrajší model zo širokej ponuky...7. Máj, 2016