Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

BMW konečne rozbehne kombi M3 Touring sériovo

BMW rozširuje ponuku karosérií svojho modelu M3. Keďže už kupé a kabriolet predchádzajúcej generácie prešli k číselnému označeniu vyššiemu o jeden stupeň, sedan ostal v ponuke sám. V tejto generácii však automobilka uspokojí túžby mnohých fanúšikov, ktorí neustále požadovali praktickejšiu alternatívu s karosériou kombi. Pre nich BMW predstavilo M3 Touring.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: BMW

BMW M3 Touring

Auto-moto zaujímavosti

Nie je to však prvé kombi M3, ktoré BMW vyrobilo. Tým bol koncept E46 M3 Touring spred 20 rokov. Aktuálne však pozeráte na sériové vozidlo, ktoré bude možné kúpiť za necelých 100 000 €. Bude najpraktickejšou alternatívou v cenníku M3 v celej histórii jeho existencie.

Už na prvý pohľad jasné, že M3 Touring by si vzala príklad zo sedanu a prichádza s rovnakou prednou maskou a rovnakými rozšíreniami karosérie. Kvôli zadnej náprave, špecifickej pre modely M, bolo nutné, oproti klasickému kombi so slabším motorom, pridať až 7,5 cm šírky. Nové nárazníky, pre zmenu, zväčšujú celkovú dĺžku až o 8 cm.

BMW vôbec v tomto prípade nesiahlo na praktickosť a aj kombi stále ponúka batožinový priestor s objemom 500 litrov. Po sklopení sedadiel delených v pomere 40:20:40, vznikne priestor s objemom až 1510 litrov. Tento veľký otvorený priestor však prináša menšiu tuhosť karosérie, čo v M Gmbh vyriešili pridaním rôznych vystužujúcich prvkov na podvozku.

BMW konečne rozbehne kombi M3 Touring sériovoZdroj: BMW

M3, aj ako Touring, potrebuje pevnú karosériu. Veď musí krotiť výkon 375 kW (510 k), ktorý odovzdáva trojlitrový radový 6-valec, podobne ako v sedane. Avšak tu budete márne hľadať alternatívu s manuálom a pohonom zadnej nápravy. M3 Touring bude mať výhradne osemstupňovú automatickú prevodovku M Steptronic a pohon všetkých štyroch kolies xDrive. Špeciálny pohon všetkých 4 kolies bude mať možnosť vypnutia pohonu prednej nápravy a tým pádom spraví z auta zadokolku. Podobný systém má aj kabriolet M4. V prípade zadokolky bude určite pozitívnou správou možnosť nastaviť trakčnú kontrolu až v desiatich stupňoch.

Automobilka uvádza, že nové kombi M3 Touring bude mať zrýchlenie na stovku za 3,6 sekundy. Jeho maximálna rýchlosť bude štandardne obmedzená na 250 km/h, ale za príplatok v balíku M Driver’s Package bude obmedzovač posunutý až na 280 km/h. Novinku automobilka začne dodávať už onedlho a vyrábať ju bude v mníchovskom závode po boku M3 sedan.

BMW konečne rozbehne kombi M3 Touring sériovoZdroj: BMW

BMW M3 Touring

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nové BMW X1 je väčšie a môže byť plne elektrickéNemecká automobilka BMW postupne rozširovala počet crossoverov a SUV na takú hranicu, že v...2. Jún, 2022
02So Škodou Rapid najazdil za 8 rokov 26 km! Za koľko ju predáva?Škoda Rapid mala byť predajným trhákom. Iste, úspech mala, no ani zďaleka nie taký, ako si...3. Máj, 2022
03Alpina inovovala, po vzore BMW, modely B3 aj D3 SBMW len teraz faceliftovalo modely radu 3, konkrétne sedan aj kombi. Tento vývoj však...9. Jún, 2022