BMW M3 a M4 beštie: Optický aero paket a šialené doplnky M Performance

Uvedenie nového BMW M3 Sedanu a BMW M4 Coupé je vo svete automobilov veľkou udalosťou. Nádherné dizajnové riešenie, veľký gril a široká škála M Performance doplnkov je zárukou, že tieto brutálne mašiny na cestách neprehliadneš. Nenechaj si ujsť optický aero paket a šialené prvky, ktoré berú dych!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
24.10.2020
Diskusia:

Video: Nová BMW M3 a M4...

Auto-moto zaujímavosti

Väčšina predstavených modelov sa stretáva s väčšinovým názorom na nový dizajn. BMW však celkom opúšťa vychodené koľaje a púšťa sa do odvážnych až riskantných rozhodnutí. Najviac sa dnes hovorí o kontroverznej maske. Za nevšedným grilom však nezaostávajú samotné M Performance vylepšenia.

Pri uvedení na trh úplne nového BMW M3 sedan a BMW M4 coupé sa, aj napriek kritike, zalesknú oči mnohým milovníkov „emkového“ balíčka. Novinky ponúkajú zároveň širokú škálu M Performance radostí, ktoré ocení aj náročnejší zákazník. Vertikálne orientovaná maska a povestné ľadvinky celkom menia koncept vzhľadu, na ktorý sme pri značke z Bavorska zvyknutí. Žiadna razantná zmena vizuálnej stránky nerozvírila vlny automobilového sveta tak, ako nečakané veľké dominantné prvky.

BMW M3 a M4 beštie - Optický aero paket a šialené doplnky M Performance Zdroj: bmwgroup.com

Pred pár rokmi by sme povedali, že ostré BMW už nemožno vysekať do extrémnejšej podoby. A predsa, pozeráme sa na riešenia, aké by odsúdila väčšina dôležitých osôb z konkurenčných automobiliek. Ako tradične, tieto zmeny vznikli v spolupráci s divíziou BMW M. Táto divízia využíva ešte športovejší prístup a skúsenosti, ktoré pochádzajú takmer výlučne z najlepších špičkových pretekárskych podujatí a okruhov na svete. Dá sa ešte viac vyšpičkovať dokonalý športový dizajn? BMW má kladnú odpoveď.

Do úvahy sa neberú len estetické vlastnosti. Tieto doplnky na 100 % spĺňajú aj náročné funkčné požiadavky. Obrovské nároky sú kladené na aerodynamiku a tiež nízku hmotnosť. Výsledkom je ešte šialenejšia dynamika skombinovaná s kontroverzným vzhľadom a inovatívnym prístupom, ktorý neponúka žiaden iný výrobca. Aké doplnky ponúka divízia M Performance za príplatok? Určite ťa prekvapí optický aero paket, s množstvom dodatočných karbónových nadstavcov. Okrem predného splitteru a aerodynamických líšt, je v hre zmena dizajnu bočných prahových prvkov.

BMW M3 a M4 beštie: Optický aero paket a šialené doplnky M Performance Zdroj: bmwgroup.com

Úplne unikátne prepracovanie dostane aj zadný difúzor. Netypicky umiestnená štvorica koncoviek výfuku si priam pýta pozornosť. Zaujímavé je aj M Performance výfukové potrubie. Titánový tlmič a výfukové koncovky s aktívnymi klapkami tvoria sústavu, ktorá vozidlám garantuje úsporu okolo 5 kilogramov hmotnosti. Ďalšou fantáziou je obutie. Sivé kované disky M Performance Y-spoke 963M Frozen Gunmetal Grey rozvíria vody predsudkov so zmiešanými rozmermi pneumatík. 19-palcové sú osadené vpredu, väčšie 20-palcové vzadu. Kto nikdy nezatúžil po 20 až 21-palcových diskoch? Sen splnený.

Dizajn je výsledkom práce tímu špecialistov s nadprirodzenými schopnosťami na poli dizajnu a funkčnosti. Časy, kedy stačilo osadiť na zadnú časť veľké krídlo, sú dávno preč. Neprehliadnuteľné kryty spätných zrkadiel, karbónová strecha a všadeprítomná čierna farba dodávajú novinkám šmrnc a niet pochýb, že už teraz evidujú množstvo rozhodnutých nových majiteľov. Nestačí? Prichystaj sa na neprehliadnuteľný polep vo farbách tradičnej bavorskej trikolóry, ktorý tátošom sadol lepšie ako kedykoľvek v minulosti. Ako sa ti páčia exteriérové doplnky v podobe líšt okien, obrieho grilu a ďalších vychytávok balíčka M Performance, páčia? Podeľ sa o svoj názor na odvážne zmeny a zúrivé ostré doplnky v komentároch.

BMW M3 a M4 beštie: Optický aero paket a šialené doplnky M Performance Zdroj: bmwgroup.com

Zdroj: bmwgroup.com

Nové BMW M3 a M4 - Optický aero paket a šialené doplnky M Performance

Video: Nová BMW M3 a M4 beštia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Video: Delá za 4 000 000 € sa predviedli v Prahe!Projekt Advantage Cars a filmovej produkcie CINQ nemá v našich zemepisných šírkach obdobu....18. Október, 2020
02SUV trhák zo Žiliny: Kia Sportage s novým logom a dizajnomKia Sportage - Trhák zo Žiliny oznámil príchod na trh už budúci rok. Čím prekvapí?...16. Október, 2020
03Video: Najnebezpečnejšia zákruta v Poľsku - havária Na cestách u nás aj v zahraničí pribúda úsekov, ktoré vodiči označujú za mimoriadne...8. Október, 2020