Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUV

BMW už postupne zaplnilo celú škálu čísel v ponuke modelov X od jednotky až po sedmičku. Menší model X2 chce byť štýlovejšou alternatívou ku X1, ale s možnosťou naozaj výkonného spaľovacieho motora. Tu sa na extrémne elektrické preskupovanie ešte nehráme. My sme skúsili verziu X2 M35i Goldplay Edition, ktorá prináša niekoľko rozdielov oproti štandardu a má zrovna ten najvýkonnejší motor, ktorý daná platforma prináša do hry v segmente C SUV so športovými tvarmi.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.10.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Autobazar.EU

BMW X2 M35i je viac...

Auto-moto zaujímavosti

Toto je možno posledný výkrik do tmy a jeden z posledných článkov o X2 v súčasnej generácii, lebo pri pohľade na novú generáciu X1 je nástupca len otázkou času. BMW X2 má stále čo ponúknuť aj napriek svojmu veku. Alternatíva po facelifte, ktorý už bol dávnejšie priniesla zmenenú tvár a niektoré nové prvky výbavy.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

Toto je ale niečo iné ako bežný štandard, je to edícia Goldplay. V jej základnej výbave, ktorá sériu odlišuje, sú hlavne matné zlaté detaily. Hovoríme konkrétne o spätných zrkadlách, o maske chladiča, ale aj o grafikách na bokoch. Ak chcete, aby vaša X2 viac kričala, tak toto je presne tá možnosť ako ju spraviť neprehliadnuteľnou a zaujímavou pre každého. Zlaté detaily však nie sú štandardom pre všetky ponúkané farby a najlepšie ladia buď s čiernou, alebo s touto zelenou metalízou. Vlastne zelená metalíza je prezentačná farba série, ktorá najlepšie ladí s doplnkami. Stretli sme sa s viacerými názormi, niektorým sa táto kombinácia páčila, niektorým nie, je to len na úsudku a vkuse konkrétneho jedinca.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

Samotná karoséria X2 vyzerá skôr ako športová verzia s prvkami SUV kupé, nie ako normálne hranaté SUV. Veď výškovo je na úrovni hothatchov, ktoré sú bežne v ponuke. Ak sa dospelý človek s výškou 180 cm postaví k autu, tak jednoducho vidí strechu len o niečo horšie ako napríklad pri Hyundai i30 N Performance.

O fakte, že model nepatrí medzi najnovšie hovorí najmä interiér. Je to vlastne interiér takmer dve generácie BMW dozadu, ktorý ale stále pôsobí dostatočne moderne aj napriek svojmu veku. Je tu teda klasická páka prevodovky, trčí do priestoru trochu viac ako by bolo nutné. Displej v strede tiež pripomína staršie generácie vozidiel BMW, teda infotainment je dve generácie dozadu taktiež. Užívateľovi to však nevadí, lebo stále funguje adekvátne novému autu a je prehľadný a hlavne intuitívny. To čo treba vyzdvihnúť sú však sedadlá. Ani na dlhých cestách z nich nebolí chrbát a veľmi dobre sa žije aj s informačno-zábavným systémom ovládaným klasicky kolieskom. Ak bude nová generácia X2, tak tá už bude mať iba dotykovú voľbu jednotlivých funkcií a interiér až príliš podobný novším modelom 2 Active Tourer a X1.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

Aj napriek číslu dva v názve je X2 alternatívou nielen novej generácii X1, ale aj staršiemu. Menší priestor sa prejavuje nielen menším batožinovým priestorom, ktorý má ale stále úctyhodných 470 litrov a možnosť sklápania zadných operadiel, ale aj menšou ponukou miesta na zadných sedadlách. Tu sa pasažieri cítia o niečo stiesnenejšie a pocit zo športovejšieho auta je neodškriepiteľný. Stále tu X2 pôsobí omnoho menej klaustrofobicky ako napríklad Toyota CH-R, ktorá má líniu okien seknutú smerom nahor už v strede zadných dverí.

Aj interiér však dostal kúru s názvom Goldplay. Okrem žltého, či skôr zlatého prešívania má zlaté lemovanie sedadiel a tiež zlatú matnú grafiku na prístrojovej doske pred spolujazdcom. Tá reflektuje grafiku na boku ľavej strany vozidla. Práve tieto detaily robia z X2 M35i ešte hodnotnejší celok ako je štandard.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

Nech je však edícia Goldplay akokoľvek zaujímavá, to hlavné, čo je devíza X2 M35i je použitý motor. Takýto agregát by ste márne hľadali v X1, je to priamo motor z BMW M135i. Je to dvojliter, ktorý je umiestnený priečne a spolupracuje s automatickou prevodovkou. Poháňa pritom všetky štyri kolesá a má výkon naozaj slušných 225 kW (306 k). Ten sa pretavuje do schopnosti zrýchliť na stovku za 4,9 sekundy a maximum je tiež veľmi slušných 250 kilometrov za hodinu, samozrejme s obmedzovačom.

Auto má pritom trochu tvrdší podvozok, ktorý vyhovuje športovej jazde. Nedá sa však nazvať ani nepohodlným. Aj na našich cestách dokáže stále sprostredkúvať dostatočnú mieru komfortu. BMW X2 M35i je športová verzia X2 a s tým treba rátať aj pri naladení. Našťastie sa športovosť neprejavuje na spotrebe. Pri diaľničných presunoch sa dá žiť s 8 litrami benzínu na 100 km. Mimo diaľnic viete priemer skresať aj pod 7 litrov, avšak bez využívania potenciálu motora. Ak si nájdete kľukatú cestíčku, ktorá bude sedieť podvozku, tak sa viete dostať aj relatívne vysoko, nad 12 litrov s prehľadom, ale v takom prípade hrozí pokarhanie príslušníkom dopravnej časti policajného zboru.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

BMW X2 je teda vozidlo, ktoré má výborné jazdné vlastnosti, vysoký výkon a výbornú spotrebu. Ale trochu mu chýba priestor na zadných sedadlách. Ak chcete niečo podobné, čo by malo viac miesta pre pasažierov vzadu, tak siahnite paradoxne po BMW s nižším číselným označením. Nie je to však prekvapivé, lebo veľmi podobne je situácia stanovená aj vo väčšej sfére, kde X3 ponuka o niečo viac miesta ako X4.

BMW X2 M35i je viac hothatch ako SUVZdroj: Autobazar.EU

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01BMW M2 prichádza s kontroverznými tvarmiAutomobilka BMW konečne predstavila novú generáciu modelu M2, ktorý je logickým...12. Október, 2022
02BMW vylepšilo model Z4, ale iba mierneAutomobilke BMW zjavne ide karta a pred autosalónom v Paríži prichystala naozaj extrémne...14. Október, 2022
03Test: BMW M340i - Experiment s emóciamiBMW radu 3 len teraz prešlo modernizáciou a prichádza s novou vizážou. Nie je tomu inak ani...12. Október, 2022