Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Brutálna úprava Géčka: Mercedes Delta 4×4 ako stvorený na zimu!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
10.12.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: delta4x4.com

Video: Nový Mercedes G-500...

Auto-moto zaujímavosti

Existuje vo svete luxusných off-roadov niečo dokonalejšie ako Géčko od Mercedesu? Áno, šialený stroj so zvýšenou priechodnosťou na pásových podbehoch!

Nový Mercedes G-500 na Caterpillar Tracks od Delta 4x4 - porovnanie s klasickým modelom.Zdroj: delta4x4.com

Nový Mercedes Delta 4x4 G-500 v „Caterpillar“ úprave

Mercedes predstavil novinku, ktorá na seba okamžite strhla celosvetovú pozornosť. Na svoje si prídu nielen Mercedes fanatici. Toto je mašina do terénu, aká by sa uživila aj v slovenských podmienkach, čo povieš?

Nový Mercedes G-500 na Caterpillar Tracks od Delta 4x4 na pásových podbehoch.Zdroj: delta4x4.com

Úpravca Delta 4x4

Delta 4x4 sa špecializuje na extrémne prestavby, ako je tá na tejto triede G. Tento úpravca vytvoril zaujímavé Suzuki Jimny s portálovými nápravami pre extrémny off-road. Spoločnosť tiež stojí za šialenými úpravami ako Rolls-Royce Cullinan so zdvihnutým zavesením a strešným stanom.

Drahá zábava do terénu, ktorá nesklame

Povedzme, že si bohatý podnikateľ s chatou v Tatrách a potrebuješ vyriešiť bežnú otázku dostupnosti. Toto je zaručene najdrahšie, ale aj momentálne najtrendovejšie riešenie tvojho problému. Ak si myslíš, že tento stroj dostal len estetickú úpravu na zvýšenie agresívneho výzoru, si na omyle. Delta beštia skutočne dokáže omnoho viac ako klasický model!

Vyrobený na objednávku

Skutočne existuje zákazník, ktorý poveril úpravcovskú spoločnosť, aby mu navrhla toto vozidlo s extrémnou priechodnosťou aj vo výške 3 000 metrov nad morom. Delta 4x4 s montážou pásov na Mercedese-Benz G 500 povesťou rozhodne nesklame.

Nový Mercedes G-500 na Caterpillar Tracks od Delta 4x4 na pásových podbehoch.Zdroj: delta4x4.com

Technika, možnosť odopnutia

Na vytvorenie potrebného priestoru pre behúne poskytuje Delta 4x4 tejto triede G zdvih odpruženia 7,874 palca (20 centimetrov). Predĺžené blatníky pokrývajú širšiu šírku súpravy. Najlepšia vlastnosť? Pásy sú odnímateľné a SUV môže mať v letných mesiacoch bežné kolesá!

Nový Mercedes G-500 na Caterpillar Tracks od Delta 4x4 na pásových podbehoch.Zdroj: delta4x4.com

Cena

Uskutočniť túto konverziu nebola lacná záležitosť. S dielmi a inštaláciou stála len úprava v prepočte 50 000 eur. Samozrejme, diely musia byť homologované a vyhovovať legislatíve vo Švajčiarsku. Rovnako musela úprava absolvovať povinné testovania a kontroly. To máme ďalších 50 000 eur. To nie je všetko. Vylepšený podvozok bude stáť ďalších 19 000 eur. Skutočne náročný zákazník môže „oplieskať“ ďalších 20 000 na rozličných špeciálnych príplatkoch ako napríklad upravený predný nárazník s kefovou lištou, strešný nosič a extra sada kolies. Podčiarknuté, zrátané, táto konverzia stojí v prepočte približne 139 000 eur!

Nový Mercedes G-500 na Caterpillar Tracks od Delta 4x4 na pásových podbehoch.Zdroj: delta4x4.com

Splnený sen majetných

Ako potrebnú informáciu treba uviesť aj cenu nového Mercedesu G 500 v Nemecku. Tá je momentálne na  úrovni 130 200 eur! Nevídané, úprava stojí viac ako samotné vozidlo! Napriek tomu sa pozeráš na splnený sen majetných automobilových nadšencov, ktorí vedia, že za dobré veci sa platí. Ako sa ti táto off-roadová beštia páči? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch.

Zdroj: delta4x4.com, motor1.com, autonews.autoua.net, 

Video: Nový Mercedes G-500 sNový Mercedes G-500 Caterpillar Delta 4x4

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Nafta z pneumatík: Revolučné riešenie z NórskaVýroba nafty z pneumatík nie je žiaden garážový žart. 80 000 ton spracovaného materiálu...6. December, 2022
02TOP 5 áut do mesta: Malá spotreba, dobrá cenaAké vlastnosti očakávaš od najlepšieho mestského vozidla? Priemerná spotreba len 3,6 l na...8. December, 2022
03Praktický 8-miestny Nissan za 19 300 €!Praktický automobil? Poskytne ti štedrý priestor, pohodlie aj slušné parametre. Tento...4. December, 2022