Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Chcete trojdverové Lamborghini Urus? Mansory má presne také

Lamborghini Urus je samo o sebe dostatočne šialené auto. Tvári sa ako SUV, ale nemá nejako extrémne veľkú svetlú výšku a má hlavne maximálny výkon 478 kW (650 k). Toto šialené auto však nebolo, podľa Mansory, šialené dostatočne a preto vznikla nová alternatíva s názvom Venatus Coupe Evo C.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
13.01.2023
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: Mansory

Chcete trojdverové...

Auto-moto zaujímavosti

Už samotný názov by mohol niečo naznačovať. Naznačuje hlavne to, že kontroverzný úpravca spravil zo štvordverového SUV kupé iba dvojdverové SUV a stále s tvarmi kupé. Transformácia prebehla po niekoľkých ďalších procesoch úprav. Samotný konštrukčný aspekt však trval aj tak zbehlému úpravcovi až rok a pol.

Verzia kúpe však nie je jediná a v ponuke je už prestavbový kit na klasickú štvordverovú alternatívu. Tou najväčšou modifikáciou pre Venatus Coupe Evo C je zmena počtu dverí. Neudialo sa tak výlučne zavarením tých zadných, ale Mansory posunulo celý stredový stĺpik o 20 cm dozadu, potom zavarilo zadný otvor a predĺžilo predné dvere. Auto je teda takmer rovnako dlhé celkovo a predné dvere narástli o rovnakých 20 cm ako je posunutie stĺpika. Bezpečnostné prvky ostávajú zachované a na dverách je výrazný tvar písmena Y, ktorý pomáha k štrukturálnej pevnosti.

Chcete trojdverové Lamborghini Urus? Mansory má presne takéZdroj: Mansory

Zmena počtu dverí nebola jediná, čo sa na aute udiala. Úpravca Mansory siahol aj po rozšírení zadnej nápravy a zadných blatníkov, pričom pridal aj nové obklady tretieho stĺpika karosérie. To, že má auto celkom zaujímavý a šialený bodykit už je zrejme na prvý pohľad. Veď vzadu nechýba ani masívne krídlo a obrovský difúzor. Model Mansory Venatus Coupe Evo C je postavený zo štvordverového Venatus Evo S. To znamená že má upravený aj agregát. Štvorlitrový osemvalec s dvomi turbami po zásahu dosahuje presne rovnakých 663 kW (900 k) a obrovských 1100 Nm. Ťažké SUV s ním zrýchli na stovku za 2,9 sekundy a maximum je obmedzené na 320 km/h. To však po pôvodnom štvordverovom modeli nie sú žiadne prekvapivé výsledky.

Chcete trojdverové Lamborghini Urus? Mansory má presne takéZdroj: Mansory

Úpravy Mansory sa pozreli aj do interiéru tohto obrovského pútača pozornosti, všetko je očalúnené do ostrej modrej farby kože v kombinácií s modrou alcantarou. Prešívanie je biele a niektoré časti sú zase čalúnené čiernou farbou. Aby boli zadné sedadlá aspoň trochu použiteľné, Mansory pridal sklápací mechanizmus predných sedadiel, ktorý umožní ľahší prístup práve dozadu.

Prestavba modelu Urus na dvojdverové SUV kupé je trochu excentrická a niečo podobné už spravila jedna karosáreň s veľkým Range Roverom predchádzajúcej generácie. Ale pri Mansory Venatus Coupe Evo C nepôjde o jednotlivo vyrábané kusy ani o jediný prototyp, Mansory vyrobí až 8 kúskov tejto špeciality. O cene sa nehovorí, ale základný Urus stojí niekde cez 200 000 €, čo by mohlo znamenať, že takáto úprava sa ľahko prešvihne cez 750 000 €. Je to totiž výrazný zásah do karosérie a Mansory nie je zrovna z lacného kraja, lebo vo veľkom využíva exkluzívne materiály. Karbón je všade viditeľný a dokonca aj ten najmodernejší s inou štruktúrou. Už teraz je očividné, že toto auto si nájde svojich kupcov aj napriek faktu, že zadné okná majú celkom zaujímavé predelenie, ktoré síce neharmonizuje s celou karosériu, ale je podobné tomu, ktoré má napríklad Mercedes triedy E ako kupé.

Chcete trojdverové Lamborghini Urus? Mansory má presne takéZdroj: Mansory

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01V ankete Autopredajca roka už hlasovalo 11 000 ľudí, zahlasujte aj vy!Hľadáte predajcov vozidiel, ktorí majú dobré služby a ktorí majú zákazníka na prvom mieste?...14. December, 2022
02Zima je tu, vybrali sme 7 zaujímavých štvorkoliek do 7 500 eurZima aktuálne uderila naozaj veľkou silou a na veľa miestach Slovenska je príjemná snehová...16. December, 2022
03Peugeot Inception je o autonómii a štýleKeďže autosalóny prestávajú existovať, teda väčšina z nich sa posúva do ústrania,...11. Január, 2023