Čínska kópia Dacie Duster za 7 500 € ponúka ešte lepšiu kvalitu!

Trend SUV-čiek opantal celý svet. Chcú ich všetci a všade. SUV stretnete aj na miestach, kde ste si ich ešte pred rokmi nevedeli predstaviť. Nie je ničím nezvyčajným stretnúť na stiesnenom podzemnom parkovisku 18 ročnú slečnu stresujúcu za volantom 5 metrového SUV-čka. Ich prínos v mestskej premávke je otázny, no dnes predáva hlavne vzhľad. A trendy autá chcú mať aj v Číne, navyše za dobrú cenu!

Dávid v Auto-moto zaujímavosti
21.01.2021
Diskusia:

Čínska kópia Dacie Duster...

Auto-moto zaujímavosti

Lacné no kvalitné

Dopyt po SUV-čkach prichádza z každej strany. Chcú ich všetci, no majú jeden nedostatok. Cenovo sú drahšie. Ak chcete lacné SUV, máte smolu. Vyriešila to Dacia svojím modelom Duster, no okrem nej v zásade nemáte na výber. Práve Dusterom sa inšpirovala aj čínska automobilka BAIC, o ktorej novinke, modely X35 infromoval portál wigomotors.com.

Prečo ide o kópiu Dustera? Nuž, vzhľadovo sa príliš na seba nepodobajú, no model X35 zobral overené a ešte to o čosi vylepšil. BAIC X35 má na dĺžku čosi cez 4,32 metra, šírku 1,83 metra a výšku 1,64 metra. To sú rozmery veľmi blízke práve Dusteru. Rumunskému SUV-čku však mnohí vyčítali interiér a jeho dielenské spracovanie. Čínska konkurencia si na to dala pozor a prináša naozaj zaujímavý a atraktívny interiér. Ten pôsobí ako z blízkej budúcnosti, dotykový displej dopĺňa aj množstvo dotykových tlačidiel. Nič podstatné nechýba ani z výbavy, je tu aj automatická prevodovka a interiér celkovo pôsobí hodnotným, až takmer prémiovým dojmom.

Čo sa týka pohonu, pod kapotou bude 1,5 litrový 4 valcový motor s výkonom 116 alebo 150 koní, takže rozhodne nepôjde o žiadnu brzdu premávky. Azda jedinou nevýhodou je nemožnosť voľby pohonu 4x4 ani za príplatok, kvôli udržaniu nízkej ceny. A tá je naozaj nízka. V základe sa bude BAIC X35 predávať po prepočte už za okolo 7 500 €. Len pre porovnanie, Duster v základe začína na 10 590 € čo je skvelá cena, no rozdiel je to aj tak výrazný.

Čínska kópia Dacie Duster za 7 500 € ponúka ešte lepšiu kvalitu!Zdroj: wigomotors.com

Čínska kópia Dacie Duster za 7 500 € ponúka ešte lepšiu kvalitu!Zdroj: wigomotors.com

Čínska kópia Dacie Duster za 7 500 € ponúka ešte lepšiu kvalitu!Zdroj: wigomotors.com

Zdroj: wigomotors.com

Zdroj foto: wigomotors.com

Späť na magazín

Diskusia k článku