Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip Curl

Citroën Berlingo je bez rozmýšľania jedným z najuniverzálnejších a zároveň napredávanejších áut, ktoré francúzska automobilka ponúka. Ale má niekedy až príliš pracovný ráz. Aj napriek detailom, ktoré sa snažia o opak je to stále realita. Túto hladinu by mohla rozčeriť verzia Rip Curl.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.12.2020
Diskusia:

Citroën Berlingo prichádza...

Auto-moto zaujímavosti

Je jasné, že Rip Curl je odevná firma, ktorá sa spája s plážou, s vlnami a hlavne so surfovaním. Veď spočiatku produkovala najmä surfy. Spolupráca tohto výrobcu oblečenia a francúzskej automobilky nie je novinkou. Veď už v minulosti sa objavila verzia C4 Cactus Rip Curl a v ponuke je aktuálne aj C3 Aircross s týmto doplňujúcim označením.

Pre Berlingo výbava Rip Curl znamená základ vo Feel Pack. Ten má osempalcové dotykové rádio s kompletným infotainmentom a monžosťou navigácie cez konektivitu mobilného telefónu. Tiež má zatmavené zadné okná a zliatinové disky kolies.

Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip CurlZdroj: Citroen

Akurát Rip Curl posúva imidž auta ešte ďalej. To, že sú disky čierne je len základ. K nim sa pridáva medeno-oranžová farba na leme priestoru predných hmlových svetiel a tiež na bočných Airbumpoch. Tam je však len na prvom tvare vzdialene pripomínajúcom obdĺžnik. Zvonka je ešte nezameniteľným poznávacím znamením nálepka Rip Curl na predných dverách.

Vnútro má rovnakú tému, tiež tu vedie použitie odkazov na odevnú značku, ktoré ozváštňujú interiér. Sedadlá majú presne rovnaký odtieň pásiku na operadlách a použitý materiál by mal byť aj jednoduchý na údržbu. Tiež niekoľko detailov prístrojovej dosky dostalo rovnakú farbu.

Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip CurlZdroj: Citroen

Avšak Rip Curl nie je len o oranžovo-medených detailoch. Verzia ponúka aj zlepšenú výbavu. V nej sa nachádza Top View parkovacia kamera. Tá pozostáva z jedinej kamery a obraz okolo auta sa dopočítava na základe toho, kadiaľ auto šlo. Vo výbave sa tiež objavila aj automatická dvojzónová klimatizácia.

Citroën pre Berlingo Rip Curl vyhradilo jediný motor. Bude v ponuke len so štvorvalcom spaľujúcim naftu s objemom 1,5 litra. Agregát BlueHDi bude mať dva výkony. Základom bude 74 kW (100 k). Táto alternatíva bude kombinovaná výhradne s manuálnou šesťstupňovou prevodovkou. Výkonnejšia verzia s 96 kW (130 k) bude mať na výber aj osemstupňový automat.

Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip Curl

Je však otázne, či sa táto, inak veľmi pekná verzia, dostane na slovenský trh. Zatiaľ je jasná dostupnosť vo Francúzsku, kde verzia s automatom stojí okolo 29-tisíc eur. Vo Francúzsku je však celkovo cena automobilov vyššia. U nás by sme mohli rátať s niečim okolo 24-tisíc eur, čo je veľmi dobrá ponuka za takto veľké auto.

Citroën Berlingo prichádza s najpríťažlivejšou verziou Rip CurlZdroj: Citroen

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Kosačka od Mansory, na dnes internetov stačiloMansory má niekoľko šialených produktov. Jej výrobky sú niekedy až príliš od toho, čo by sa...16. December, 2020
02Opel Crossland stratil písmeno X počas faceliftuOpel Crossland X bol jedným z prvhých spoločných projektov Oplu a nového materského...15. Október, 2020
03Prvá jazda: Cupra Ateca prekvapila na prvej jazde praktickosťouS tými značkami koncernu je to zaujímavé. SEAT Ateca je tým SUV, ktoré vzniká popri Škode...8. December, 2020