Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Combi rýchle ako športiak: Volvo, BMW aj Volkswagen!

Sen mnohých vodičov. Praktické a priestorné auto, ktoré dokáže držať krok s rýchlymi superšportovými mašinami. Realita. Toto sú combi delá, ktoré sa vyrovnajú športiakom!

rufus v Auto-moto zaujímavosti
06.11.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:
Zdroj: bmwgroup.com/volvo.com/audi.com

Combi rýchle ako športiak...

Auto-moto zaujímavosti

Majiteľov combi v poslednom čase ubúda. Stále viac vodičov dáva prednosť populárnemu segmentu crossoverov a SUV alebo si kupujú rýchle športové vozidlá. Je to škoda, pretože v kategórii combi existujú autá, ktoré nerobia kompromisy. Supervýkonné combi sú stale v kurze!

Rýchle a praktické auto

Combi verzie očarili najmä rodiny s deťmi, ktoré potrebujú všetky možné praktické druhy využitia. Ich majitelia chcú splniť tento účel, ale zároveň neprísť o rýchlostné parametre. Je to možné, aj taký automobil sa dá nájsť v ponuke áut na trhu. Ostré combi dokážu splniť majiteľovi sen o dokonalom vozidle.

BMW M3 Touring - rýchle combi, ktoré sa vyrovná športiaku

Ktoré BMW je populárnejšie ako BMW M3? Ostrá verzia radu 3 exceluje na trhu už od príchodu generácie E30. BMW však vzniklo aj v podobe ostrej BMW M3 combi verzie s dravými parametrami a praktickými vlastnosťami. Combi verza M3 Touring je to pravé orechové, ak očakávaš splnenie svojich snov. M3 Touring vznikol pri príležitosti 50. výročia modelu. Pohon zabezpečuje 3,0-litrový radový 6-valec s turbodúchadlom s výkonom 375 kW, 510 koní a krútiacim momentom 650 Nm. Z 0 na 100 km/h akceleruje na 100 km/h za 3,6 sekundy!

BMW M3 TouringZdroj: bmwgroup.com

Jaguar XFR-S Sportbrake

Aj vo Veľkej Británii sa narodilo combi, ktoré má skutočne všetko to, čo ostré combi potrebuje. V roku 2014 vznikol Jaguar XFR-S Sportbrake s extrémnymi parametrami. XFR-S Sportbrake poháňa 5,0-litrový preplňovaný V8 motor s výkonom 405 kW, 550 koní a krútiacim momentom 680 Nm. Akcelerácia z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,8 sekundy!

Jaguar XFR-S SportbrakeZdroj: jaguar.com

Audi RS2 Avant

Keď sa spojí Porsche a Audi, musí vzniknúť výnimočné vozidlo. Audi RS2 Avant excelovalo už v 90-tych rokoch. Toto je rodič všetkých ostrých combi. Prvé skutočne zaujímavé ostré combi vôbec. Čomu vďačí za úspech? V správnom čase na správnom mieste. Neexistoval žiaden iný automobil s podobnými parametrami. Nič nehovoriaci dizajn spojený s extra parametrami spôsobili doslova boom. Zákazník bol spokojný, pretože v tele tohto automobilu dostal to, čo potreboval. Audi RS2 Avant poháňal 2,2-litrový radový 5-valec s výkonom 232 kW, 315 koní. Výkon je na všetky 4 kolesá prenášaný pomocou spoľahlivej manuálnej prevodovky. Zaujíma ťa akcelerácia? Z 0 na 100 km/h zrýchli toto delo za 4,8 sekundy!

Audi RS2Zdroj: audi,com

Mercedes-AMG E63 S kombi

Mercedes-AMG E63 S combi beštia. Výnimočne pôsobivý dizajn. Široké predné a zadné blatníky, drsný predný nárazník. To nie je všetko. Za krásnu farbu z obrázku zaplatíš naviac poriadne šťavnatú sumu! Divízia AMG ponúka výkonný pohonný agregát. Výkon zabezpečuje 4,0-litrový V8 mtor  prepĺňany dvoma turbodúchadlami. Celkový výkon? Excelentný, 450 kW, 612 koní a krútiaci moment 850 Nm. Zrýchlenie z 0 na 100 km/h za 3,4 sekundy.

Mercedes-AMG E63 S kombiZdroj: mercedes-benz.com

Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo

Porsche Panamera 2. generácie predstavilo 2 výrazné verzie karosérie. Vo verzii sedan ako klasický liftback oslovil prevažne manažérov a slobodných majetných klientov. Ako combi však dostalo vozidlo skutočne výberovú klientelu. Praktické combi s egantnou karosériou je niečo, čo konkurencia len veľmi ťažko pokorí. Označeniu Sport Turismo nie je tento kandidát na ostré combi nič dllžný. Zaujímavé je aj to, že obe verzie, aj výnimočné Porsche Panamera Turbo S Sport Turismo, zdieľajú rovnakú techniku. Pohon zabezpečuje 4,0-litrový vidlicový 8-valec prepĺňaný 2 turbodúchadlami s výkonom 463 kW, 630 koní a krútiacim momentom 820 Nm. Výsledkom smrtiacich parametrov je akcelerácia z 0 na 100 km/h len za 3,2 sekundy!

Porsche Panamera Turbo S Sport TurismoZdroj: porsche.com

Volkswagen Golf R Variant

Najpopulárnejší model Volkswagenu? Kultový Golf. Nikto nemôže spochybniť prvenstvo Golfu v širokom portfóliu značky. Nespochybniteľným faktom je, že je dolhodobo medzi najpredávanejšími mašinami na svete. Golf R Variant pri svojom narodení nebudil veľkú pozornosť. Kritici boli skeptickí a tvrdili, že sa na trhu nepresadí. A predsa, toto šialene ostré kombi "ide bomby" a ponúka ešte viac priestoru ako populárny Golf R. Pod kapotou dostala priestor tá istá technika. Výkon zabezpečuje prepĺňaný 2,0-litrový 4-valec s výkonom 235 kW, 320 koní. Volkswagen Golf R Variant disponuje s krútiacim momentom 420 Nm. Ďalšia silná vlastnosť a výhoda? Môže sa pochváliť výkonom 4x4. Z 0 na 100 km/h zrýchli za 4,9 sekundy!

Volkswagen Golf R VariantZdroj: volkswagen.com

Volvo V70 R

Keď sa povie bezpečnosť, väčšine z nás na myseľ príde asociácia so značkou Volvo. Toto však nie je jediná silná karta výrobcu. Švedska automobilka vie vyrobiť nesktuočné stroje aj čo sa týka rýchlostných parametrov bez obetovania praktických vlastností. Volvo s modelovým prívlastkom R si zaslúži miesto na tejto párty rýchlostí segmentu combi. Aj tento model exceloval už v 90. rokoch. Najväčšou výzvou tohto modelu je presvedčiť zákazníka aj napriek nemodernému hranatému dizajnu. Pohon zabezpečuje 2,5-litrový 5-valec s turbom. Výkon na všetky 4 kolesá prenáša 6-stupňová manuálna prevodovka. Celkový výkon vozidla je 221 kW, 300 koní a 400 Nm krútiaceho momentu. Akceleráciu na 100 km/h zvládne za 6 sekúnd! Ktorý z dnešných kandidátov je tvojím favoritom? Podeľ sa s nami o svoj názor v komentároch pod článkom.

Zdroj: bmw-blog.com, audi.com, volvo.com, autocar.co.uk

Combi rýchle ako športiak - Volvo, BMW aj Volkswagen!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Extrémna mini dodávka: 600 koní + 1000 Nm krútiaceho momentu!Nová mini elektrická dodávka s extrémnym výkonom! S elektrickým pohonom dokáže podľa...30. Október, 2022
02Moskvič sa vracia: Ako bude vyzerať? Všetci si ho pamätáme. Zapísal sa do automobilovej histórie ako jeden z najznámejších...4. November, 2022
03Poruchové motory: Audí, BMW aj ToyotaAudíny, Passaty aj Škody Superb nemusia byť kúpou, ktorú neoľutuješ. Subaru, VW, Toyota a...2. November, 2022