Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemá

Dacia Duster je veľmi obľúbeným SUV, ktoré sa vždy umiestni niekde pri vrchole rebríčka predaja nielen na Slovensku. Nečudo, veď má slušné schopnosti a zároveň veľmi priaznivú cenu. Už je však na trhu dlhšie, tak teraz prichádza s inováciou v polovici životného cyklu modelu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
24.06.2021
Diskusia:
Zdroj: Dacia

Dacia vylepšila svoje SUV...

Auto-moto zaujímavosti

Prvá a najväčšia zmena vpredu sú určite svetlomety. Po vzore Sandera majú denné svietenie v tvare písmena Y. LEDky sú použité aj pre stretávacie svetlá štandardne a tiež pre smerovky, čo je pre Daciu novinka a prvenstvo Dusteru. Ku svetlám sa pripája nová maska chladiča.

V ponuke farieb pribudne aj oranžová Arizona, ktorá je na prezentačných fotkách. Automobilka zapracovala aj na aerodynamike auta. Je teraz omnoho lepšia aj vďaka novému zadnému spojleru a novým krytom diskov. Spolu s LEDkovými svetlami, novými ložiskami a pneumatikami sa podarilo znižiť emisie CO2 až o 5,8 gramu na kilometer pri verzii TCe s pohonom všetkých štyroch kolies.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemáZdroj: Dacia

Zmeny nastali aj vnútri. Úplne nová je veľká a široká lakťová opierka, pod ktorou sa nachádza odkladací priestor s dvomi konektormi USB. Štandardom pre všetky úrovne výbavy bude palubný počítač a o slovo sa hlásia aj nové displeje v strede prístrojovej dosky. Na výber bude Media Nav a Media Display. Obe podporujú Apple CarPlay a Android Auto, pričom Media Nav má tieto systémy bezdrôtové.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemáZdroj: Dacia

Terénne vlastnosti auta ostávajú zachované. To znamená svetlú výšku 214 milimetrov pri pohone všetkých kolies. Predokolka má ešte o 3 milimetre viac. Terén však v láske nebudú mať nové pneumatiky s optimalizovanou eko prevádzkou. Sú celoročné a tým pádom nie je úplne nutné prezúvať na zimu iné.

O nových motoroch sa veľmi hovoriť nedá, lebo tie prišli už dávnejšie. Základom bude znova litrový trojvalec. Ale veľké prekvapenie prichádza vo forme LPG verzie. Tá má LPG nádrž s kapacitou väčšou až o polovicu. To znamená, že má objem 48,8 litra. Celkovo tak dokáže prejsť viac ako 1200 kilometrov na natankovanie oboch nádrží.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemáZdroj: Dacia

Novinkou pre motor TCe 150 bude dvojspojková automatická prevodovka so šiestimi stupňami. V ponuke bude aj možnosť pohonu štyroch kolies, ale tá je spojená len s manuálnymi prevodovkami. V ponuke bude pre 1,3 TCe 150 a pre naftový 1,5 Blue dCi 115.

Dacia vylepšila svoje SUV Duster, nové logo však ešte nemáZdroj: Dacia

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Štvrtá Fabia je na Slovensku, bude stáť od 11 760 eurAutomobilka Škoda uviedla aj na našom trhu úplnú novinku, ktorá je najdôležitejšia...23. Jún, 2021
02Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéBMW postupne obnovuje trojkové a štvorkové modely svojej ponuky. Vlastne posledným, ktorý...18. Jún, 2021
03Dacia Logan pozná české ceny. Drahšia o 4 000 €!Dacia je na dnešnom trhu už roky preslávená ako producent tých najlacnejších nových áut,...5. Jún, 2021