Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupé

BMW postupne obnovuje trojkové a štvorkové modely svojej ponuky. Vlastne posledným, ktorý ostával v zálohe je štvorka Gran Coupe. A tá prichádza teraz. Ak vám príde povedomá, tak už ste určite videli nový elektrický model i4. S ním zdieľa základné tvary.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.06.2021
Diskusia:
Zdroj: BMW

Nové BMW 4 Gran Coupe...

Auto-moto zaujímavosti

Nové BMW 4 Gran Coupe vyzerá väčšie ako predchodca. A nie je to len zdanie. Je to realita. Nová generácia je o 143 milimetrov dlhšia, o 27 milimetrov širšia a o 53 milimetrov vyššia. Je to logické, má predsa nahradiť nielen rovnomenného predchodcu, ale aj trojku GT a šestku Gran Coupe, keďže 8 Gran Coupe je naozaj veľkým vozidlom.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

V rámci zväčšenia má viac priestoru na zadných sedadlách každý pasažier. Sedadlá sú delené v pomere 40:20:40 a základný objem batožinového priestoru je 470 litrov. To predstavuje nárast o 39 litrov. Po sklopení je objem až 1290 litrov.

Nové BMW 4 Gran Coupe má teda viac priestoru, ale to, čo sa zväčšilo je aj predná maska, ktorá sa radí ku kupé a kabrioletu. Nemusí sadnúť každému, ale dizajn sa rozhodne nedá nazvať generickým. Bočný profil však stále vyžaruje dostatočnú porciu elegancie a karoséria typu liftback s bezrámovými dverami je možno praktickejšia ako základná sedanová trojka.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Interiér, teda v prednej časti, vyzerá navlas rovnako ako v ostatných modeloch zo série. Prístrojová doska teda neprekvapí a ponúkne výborný a odladený systém iDrive 7.0 s rozšíreným kokpitom aj na displej pred vodičom. Vodič bude mať do najlepšie miesto v aute, lebo si bude môcť užívať naladenie podvozku a výkon motorov.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: Autobazar.EU

Niektoré motory (M440i a 420d) budú mať mild-hybridný doplnok a základom bude, na našom trhu, verzia označená 420i. Má benzínový motor s objemom 2 litre a výkonom 135 kW (184 k). Výkonnejší dvojliter bude v 430i a dosiahne 180 kW (245 k). Vrcholom benzínovej ponuky bude M440i s radovým šesťvalcom a objemom 3 litre. Ten ponúkne 275 kW (374 k). BMW nezabúda ani na naftové motory a 420d s dvomi litrami objemu príde s 140 kW (190 k).

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Na trhu sa dymamicky pôsobiace auto s výraznou maskou chladiča objaví už v druhej polovici tohto roka.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 vecí, ktoré nás zaujali na BMW M8 CompetitionBMW má v ponuke model s číselným označením 8. A žiadne iné vyššie číslo už neponúka. Takže...15. Jún, 2021
02Prvá jazda BMW M440i: Správna kombinácia fantastického autaO prednej maske nových BMW toho bolo popísaného viac ako treba. A predsa stále vyvolávajú...2. Jún, 2021
03Otvorené BMW M4 bez štvorkolky nekúpiteBMW postupne rozširuje ponuku modelov M v strednej triede. Hneď na začiatku sa ukázal sedan...1. Jún, 2021