Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupé

BMW postupne obnovuje trojkové a štvorkové modely svojej ponuky. Vlastne posledným, ktorý ostával v zálohe je štvorka Gran Coupe. A tá prichádza teraz. Ak vám príde povedomá, tak už ste určite videli nový elektrický model i4. S ním zdieľa základné tvary.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.06.2021
Diskusia:
Zdroj: BMW

Nové BMW 4 Gran Coupe...

Auto-moto zaujímavosti

Nové BMW 4 Gran Coupe vyzerá väčšie ako predchodca. A nie je to len zdanie. Je to realita. Nová generácia je o 143 milimetrov dlhšia, o 27 milimetrov širšia a o 53 milimetrov vyššia. Je to logické, má predsa nahradiť nielen rovnomenného predchodcu, ale aj trojku GT a šestku Gran Coupe, keďže 8 Gran Coupe je naozaj veľkým vozidlom.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

V rámci zväčšenia má viac priestoru na zadných sedadlách každý pasažier. Sedadlá sú delené v pomere 40:20:40 a základný objem batožinového priestoru je 470 litrov. To predstavuje nárast o 39 litrov. Po sklopení je objem až 1290 litrov.

Nové BMW 4 Gran Coupe má teda viac priestoru, ale to, čo sa zväčšilo je aj predná maska, ktorá sa radí ku kupé a kabrioletu. Nemusí sadnúť každému, ale dizajn sa rozhodne nedá nazvať generickým. Bočný profil však stále vyžaruje dostatočnú porciu elegancie a karoséria typu liftback s bezrámovými dverami je možno praktickejšia ako základná sedanová trojka.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Interiér, teda v prednej časti, vyzerá navlas rovnako ako v ostatných modeloch zo série. Prístrojová doska teda neprekvapí a ponúkne výborný a odladený systém iDrive 7.0 s rozšíreným kokpitom aj na displej pred vodičom. Vodič bude mať do najlepšie miesto v aute, lebo si bude môcť užívať naladenie podvozku a výkon motorov.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: Autobazar.EU

Niektoré motory (M440i a 420d) budú mať mild-hybridný doplnok a základom bude, na našom trhu, verzia označená 420i. Má benzínový motor s objemom 2 litre a výkonom 135 kW (184 k). Výkonnejší dvojliter bude v 430i a dosiahne 180 kW (245 k). Vrcholom benzínovej ponuky bude M440i s radovým šesťvalcom a objemom 3 litre. Ten ponúkne 275 kW (374 k). BMW nezabúda ani na naftové motory a 420d s dvomi litrami objemu príde s 140 kW (190 k).

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Na trhu sa dymamicky pôsobiace auto s výraznou maskou chladiča objaví už v druhej polovici tohto roka.

Nové BMW 4 Gran Coupe pokračuje dizajnom v stopách dvojdverového kupéZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyundai i40: Aký je a na čo si dať pozor pri kúpe jazdeného?Hyundai má naozaj široké portfólio vozidiel. Ale nie všetky sa dostanú aj na náš trh. Avšak...9. Apríl, 2021
025 vecí, ktoré nás zaujali na BMW M8 CompetitionBMW má v ponuke model s číselným označením 8. A žiadne iné vyššie číslo už neponúka. Takže...15. Jún, 2021
03Otvorené BMW M4 bez štvorkolky nekúpiteBMW postupne rozširuje ponuku modelov M v strednej triede. Hneď na začiatku sa ukázal sedan...1. Jún, 2021