Otvorené BMW M4 bez štvorkolky nekúpite

BMW postupne rozširuje ponuku modelov M v strednej triede. Hneď na začiatku sa ukázal sedan M3 a kupé M4, ktoré nedávno získali pohon všetkých kolies. A práve na tieto ingrediencie čakal aj kabriolet M4, ktorý sa ukázal teraz. Už teda budeme čakať len na kombi M3.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
01.06.2021
Diskusia:
Zdroj: BMW

Otvorené BMW M4 bez...

Auto-moto zaujímavosti

Otvorená karoséria dáva M4 celkom iný nádych ako kupé. Dokonca ani so zavretou strechou nevyzerá zle. Práveže naopak, BMW sa podarilo tvar prispôsobiť tak, aby vyzeral podobne ako na kupé a pekne napnutá látka vyzerá k svetu. Áno, BMW prešlo od pevnej skladacej strechy, ktorú mala predchádzajúca generácia naspäť k látkovej. Je to z dôvodu, že látková strecha je až o 40 percent ľahšia a tým pádom posúva ťažisko auta nižšie a zlepšuje stabilitu.

BMW M4 ConvertibleZdroj: BMW

Zloženie a rozloženie trvajú 18 sekúnd, pričom tento úkon je možné prevádzať až do rýchlosti 50 kilometrov za hodinu. To je dokonca dôležitejší údaj ako samotný údaj o zrýchlení na stovku. Avšak aj ten je veľmi zaujímavý.

Kabriolet M4 totiž poháňa trojlitrový radový šesťvalec, ktorý má označenie S58B30T0. Dve turbá mu pomáhajú dosiahnuť maximálny výkon 375 kW (510 k) a krútiaci moment 649 Nm. Motor je spojený výhradne s osemstupňovou automatickou prevodovkou a s pohonom všetkých kolies xDrive.

BMW M4 ConvertibleZdroj: BMW

Samotný pohon má však niekoľko režimov. Buď to je pevné rozdelene 4WD, automatické presúvanie krútiaceho momentu 4WD Auto, alebo pohon zadnej nápravy v režime 2WD. Takže aj napriek tomu, že toto auto nekúpite iba s pohonom zadnej nápravy, má možnosť vychutnať si aj takýto zážitok.

Vďaka sústave pohonu je možné na stovku vystreliť za 3,7 sekundy. Ako je zvykom, maximálna rýchlosť je bežne obmedzená na 250 kilometrov za hodinu. V prípade príplatku za M Driver’s Package je limit posunutý ešte o 30 kilometrov za hodinu vyššie.

BMW M4 ConvertibleZdroj: BMW

V základnej výbave M4 s karosériou kabriolet budú disky s priemerom 19 palcov vpredu a 20 palcov vzadu. Okrem štandardných oceľových bŕzd s priemerom 380 milimetrov vpredu a 370 milimetrov vzadu bude v ponuke aj možnosť priplatiť za keramické brzdy. Tie majú vpredu priemer 400 milimetrov a vzadu 380 milimetrov.

Vnútri bude kabriolet úplne rovnaký, teda jeho prístrojová doska ako má kupé. Avšak sedadlá budú iné, majú možnosť fúkania na krk. Príplatkové sedadlá z karbónom vystuženého plastu dokážu znížiť hmotnosť ešte o viac ako 10 kilogramov.

BMW M4 ConvertibleZdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 faktov, ktoré nás zaujali na BMW M440iStredná trieda, či skôr segment D trhu, nie je len o sedanoch, kombi a SUV. Niektoré...9. Marec, 2021
02Dark Shadow matný lak, 22-palcové kolesá: BMW X7 top limitka!Čo ponúka ostrá konkurencia Mercedesu-Benz GLS, Land Roveru Discovery a Audi Q7? Drak z...26. Máj, 2021
03Test: BMW 740Ld – Takto sa cíti prezidentNemecké prémiové trio má zástupcov aj v luxusnej triede, to vie každý, okrem tradičnej...11. Máj, 2021