Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2

BMW radu 2 už je predsa na trhu a má karosériu označenú ako Gran Coupe. V preklade to je vlastne štvordverové kupé. Aj keď by sa dalo čakať, že Gran Coupe bude liftback, v skutočnosti je sedan. Sedan s bezrámovými oknami, čo je poriadne vzdialené tomu, čo automobilka chystá a predvádza s kamuflážou na oficiálnych fotkách.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
19.05.2021
Diskusia:
Zdroj: BMW

Ak máte predstavivosť, tak...

Auto-moto zaujímavosti

Nový model bude kupé v pravom zmysle slova. Pekne dvojica dverí a k tomu niečo, čo pri Gran Coupe fanúšikom nesedelo automobilka vypočula a kupé má iný podvozok. Nové kupé nie je postavené na predokolkovej platforme, ale na zadokolkovej. Takže odkaz súčasnej M2 bude zachovaný aj do budúcnosti.

Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2Zdroj: BMW

Už od začiatku bude v ponuke výkonná verzia označená M240i. Bude mať veľké lichobežníkové výfukové koncovky. Motor pod prednou kapotou by mal mať objem tri litre a šesť valcov bude pekne v jednom rade za sebou. Očakávať môžeme taký výkon ako má súčasný model M340i. To znamená 275 kW (384 k). Neskôr pribudnú aj slabšie alternatívy ako napríklad 230i s dvojlitrovým štvorvalcom, ktorý má napríklad v Z4 výkon 195 kW (265 k). Táto alternatíva bude mať dvojicu okrúhlych koncoviek výfuku.

Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2Zdroj: BMW

Oba motory budú štandardne kombinované s automatickou osemstupňovou prevodovkou. To, či sa v aute objaví manuálna prevodovka je celkom otázne. V prípade M240i má teda o 25 kW (34 k) vyšší výkon a rozdelenie hmotnosti presne 50 na 50. Na zadnej náprave má M240i samosvorný diferenciál z ponuky M GmbH a celkovo je auto o 12 percent tuhšie ako predchodca.

Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2Zdroj: BMW

Predná aj zadná náprava budú o niečo širšie, čím sa zlepší stabilita v zákrutách. Pomôžu určite aj adaptívne tlmiče. A za príplatok bude podvozok M s elektronicky nastaviteľnými dorazmi. V príplatkovej výbave bude aj Variable Sports Steering, riadenie s nastaviteľným účinkom posilňovača riadenia.

Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2Zdroj: BMW

Najskôr sa teda vo výrobe objaví M240i a následne slabšie verzie. O M2 toho zatiaľ veľa neviem, ale ak príde, tak bude dostupný v roku 2023. Predstavenie M2 by mohlo prebehnúť koncom budúceho roka. Ešte chvíľu bude dostupný súčasný model, ktorý končí púť M2 veľmi brutálnou verziou označenou CS. A pritom už Competition bola verzia, ktorá bola len kúsok od dokonalého jazdného zážitku.

Ak máte predstavivosť, tak uvidíte nové kupé BMW radu 2Zdroj: BMW

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

015 faktov, ktoré nás zaujali na BMW M440iStredná trieda, či skôr segment D trhu, nie je len o sedanoch, kombi a SUV. Niektoré...9. Marec, 2021
02Test: BMW 740Ld – Takto sa cíti prezidentNemecké prémiové trio má zástupcov aj v luxusnej triede, to vie každý, okrem tradičnej...11. Máj, 2021
03Keď Alpina B8 predbehne výkonom aj BMW M8Alpina je dlhoročný úpravca vozidiel BMW. Dokonca sa im venuje tak zásadne, že tieto autá...5. Apríl, 2021