David Brown Automotive má novú edíciu MINI Remastered Marshall

Jedny z najbrutálnejších MINI aktuálne vyrába David Brown Automotive. Teda vyrába je možno trochu silné slovo, lebo robí kompletnú rekonštrukciu a restomod. Ak neviete čo to je, tak to znamená, že do starej karosérie sa pozrú nové technológie a vylepšia bezpečnosť a jazdu z pohľadu súčasných požiadaviek. Výrobca volá tieto vozidlá MINI Remastered a aktuálne ukazuje úplne novú sériu Marshall Edition.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
07.04.2022
Diskusia:
Zdroj: David Brown Automotive

David Brown Automotive má...

Auto-moto zaujímavosti

O tom, že tieto malé autá sú privedené takmer k dokonalosti netreba vôbec diskutovať. Sú do poslednej skrutky prerobené a skontrolované, aby dosahovali prísne štandardy. A takisto to bude aj s novou edíciou, ktorá pripomína šesťdesiate výročie známej hudobnej značky, ktorá vyrába najmä zosilňovače a používajú ju kapely po celom svete. Vzhľadom na tento fakt je očividne aké farby bude mať odetá verzia s podpisom Marshall Amplification.

David Brown Automotive má novú edíciu MINI Remastered MarshallZdroj: David Brown Automotive

Základ karosérie je nalakovaný čiernou farbou Marshall Black, ktorá má lesklý povrch. Doplnky sú, pre zmenu, zlaté Marshall Gold. Touto farbou je zvýraznený lem strechy, rukou namaľovaný pás v spodnej časti dverí, nápis Marshall na boku a tiež lem malých zliatinových diskov s priemerom 12 palcov. Tie dostali aj stredové krytky s logom M, len nie s tým z BMW. Možno by sa do tejto zlatej patrilo odieť aj kruhy okolo predných svetiel, ale dizajnéri v David Brown Automotive určite vedia čo robia. Ich práca je  viditeľná na maske chladiča. Dostala mriežku v prevedení ako majú aj spomenuté zosilňovače kryty. Pôsobí perfektne kontrastne ku čiernej farbe karosérie.

David Brown Automotive má novú edíciu MINI Remastered MarshallZdroj: David Brown Automotive

Táto istá téma sa dostala aj do interiéru malého auta. V tomto MINI Remastered dominuje čierno-zlatá nesúca sa celým interiérom. Prístrojová doska, stredová konzola a prepínače majú práve zlaté prvky. Nie je tak prekvapením, že aj páčky pod volantom dostali zlatú farbu, ktorá sa dá nájsť aj na kolieskach nastavenia sedadiel, ale aj na prešívaní a na vyšitých logách na každom jednom sedadle, vrátane operadiel zadnej lavice. Rovnakú zlatú farbu majú aj pedále ozvláštnené piktogramami z hudobného priemyslu. A rovnaký povrch z kovu dostala aj páka ovládania ručnej brzdy.

David Brown Automotive má novú edíciu MINI Remastered MarshallZdroj: David Brown Automotive

Aby toho nebolo málo, tak je auto upravené s ohľadom na hudobné pozadie edície. Nové sú reproduktory, práve s logom Marshall, ale to nie je všetko. V priečinku pred spolujazdcom sú nové bezdrôtové slúchadlá Motif ANC s funkciou potláčania externého šumu a v priešinku je aj vstavaný port na ich nabíjanie. Ešte väčší úlet je výsuvný zosilňovač Marshall DSL1 Combo v kufri. Do malého kufra sa teda vopchal celý a má v ňom miesto aj samostatný zdroj energie. V kufri je aj menší priečinok na menší bezdrôtový reproduktor Marshall Emberton.

David Brown Automotive použil na pohon tohto vozidla 1,3-litrový štvorvalec Series A, ktorý je spojený s 5-stupňovou manuálnou prevodovkou a poháňa predné kolesá. O samotnej cene vozidla zatiaľ reč nebola, ale už základné MINI Remastered stoja viac ako 100 000 eur. Upravujúca automobilka plánuje vyrobiť 60 kusov týchto jedinečných hudobne tematizovaných malých áut. Číslo 60 nie je náhodné a korešponduje s vekom hudobnej značky. Časť z výnosov David Brown Automotive venuje na podporu Music Venue Trust, charity podporujúcej nezávislé hudobné miesta na koncerty, ktoré trpia kvôli dôsledkom stále prebiehajúcej epidémie.

David Brown Automotive má novú edíciu MINI Remastered MarshallZdroj: David Brown Automotive

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Maserati Grecale: Porsche Macan má obrovský problémAutomobilka Maserati má menší športový model MC20, ale to nie je zrovna produkt, ktorý...24. Marec, 2022
02Toyota Yaris Cross: Autá do mesta ešte nekončiaToyota má hybridy ako svoj charakteristický prvok. Preto nie je prekvapením, že aj najmenší...5. Apríl, 2022
03Nová Honda Civic prichádza s elegantnými tvarmi a hybridom e:HEVPred 50 rokmi sa ukázala prvá generácia Hondy Civic. Odvtedy sa automobilke podarilo predať...24. Marec, 2022