Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na Slovensku

Nissan Navara patrí medzi najdôležitejšie pick-upy na trhu. Situácia v tomto segmente eskalovala, keď práve na základe Navary vznikali ešte dva ďalšie modely, Renault Alaskan a Mercedes-Benz triedy X. Kým Xko už nejako odchádza, Alaskan sa v niektorých krajinách naďalej predáva. Základný model však aktuálne dostal modernizované tvary.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.11.2020
Diskusia:

Dočkali sme sa faceliftu...

Auto-moto zaujímavosti

V rámci modernizácie je najzásadnejšou zmenou vizáže prendá časť  s novými svetlami. LEDkové svetlá majú z LEDiek nielen denné svietenie v tvare písmena C, ale kompletné osadenie. Novinkou je aj predná maska chladiča, ktorá má na vrchu nápis Navara. Takže o názve sa nebude nutné chodiť presvedčiť na veko korby.

Ale aj tam samozrejme je pripomienka toho ako sa tento model volá. Plus tam pribudli aj nové LED svetlá s trochu iným tvarovaním. Dá sa povedať, že navara je globálnym produktom a predáva sa všade, vrátane USA, len tam má meno Frontier. To znamená, že medzi jednotlivými krajinami môže byť zopár odlišností.

Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuZdroj: Nissan

Na niektorých trhoch bude dostupná verzia PRO-4X. Tá je zameraná, vizuálne, na terénne prejazdy. Ale reálne je to vlastne len dizajnový balík, podobne ako má Ford Ranger verziu Wildtrek. Navara PRO-4X má terénne pneumatiky, ale to je najviac, čo sa terénu priblížilo. Inak je to o čiernych prvkoch, či niektorých oranžových detailoch.

Nissan však celkovo Navare vylepšil zadnú nápravu, čím sa podarilo zvýšiť aj užitočnú hmotnosť pick-upu. Jemnými zmenami sa podarilo aj trochu zväčšiť veľkosť ložnej plochy. Plus prichádza nový schodík uľahčujúci lezenie hore cez zadný nárazník.

Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuZdroj: Nissan

Riadenie Navary sa zlepšilo vďaka vylepšeným vnútornostiam. Auto tak lepšie raguje na pohyb volantu a tým je lepšie manévrovateľné aj v nízkych rýchlostiach. Dôležitým vylepšením je aj balík asistenčných systémov, ktoré sú rozšírené o núzdzové automatické brzdenie, varovanie pred kolíziou, či dažďový senzor. Inováciou prešiel aj systém kamier podporujúci 360-stupňový obraz.

V strede prístrojovej dosky je inovovaný dotykový displej s uhlopriečkou 8 palcov. Druhý displej s uhlopriečkou 7 palcov je pred vodičom. Vylepšením prešiel aj volant a zadné sedadlá s pohodlnejšími výplňami. V modernizovanej Navare je všetko tichšie, lebo Nissan zapracoval aj na odhlučnení.

Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuZdroj: Nissan

O zmenách motorov sa nedá hovoriť. Nissan na tomto poli nič neprezradil. Avšak pod kapotou je stále veľmi dobrý 2,3-litrový naftový štvorvalec. Ten môže mať dve turbá a nemusí spĺňať tak prísne emisné limity, lebo Navara stále ostáva úžitkovým autom.

Dočkali sme sa faceliftu Nissanu Navara, bude aj na SlovenskuZdroj: Nissan

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Vylepšený Renault Trafic bude ešte viac miešať karty v triedeRenault spravil modelu Trafic naozaj zásadnú modernizáciu. Taká menšia už bola pár rokov...6. November, 2020
02Prvá jazda: Renault sa dáva na hybridnú cestu, Clio je príkladomRenault, ako každý iný výrobca, potrebuje riešiť znižovanie emisií za každú cenu, lebo...7. Október, 2020
03Renault konečne ukázal nové Kangoo a budgetového brata ExpressMalé úžitkové autá už dlhšie neboli doménou Renaultu, lebo model Kangoo už bol trochu...18. November, 2020