Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

Dávid v Akcie
22.06.2022
Diskusia:

Európsky šampionát ťahačov...

Akcie

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

 

Monumentálne pretekárske ťahače sme u nás naposledy videli v roku 2019. Zakaždým však vzbudzovali rešpekt a prekvapovali svojimi ostrými podvozkami a ešte ostrejšími pretekármi. V štartovom poli pätnástich ťahačov nebudú chýbať známe mená ako Adam Lacko (Majster Európy 2017) na Freightlineri českého tímu Buggyra ZM Racing, alebo populárny maďarský pretekár Norbert Kiss (Révész Racing, MAN) - úradujúci Majster Európy. Prídu samozrejme ďalší skvelí šampióni ako Jochen Hahn (Team Hahn Racing, IVECO), Sascha Lenz (SL Trucksport 30, MAN) a Antonio Albacete (T Sport Bernau, MAN). Bude to tiež súboj značiek MAN, IVECO, SCANIA a Freightliner.

5300-kg stroje s objemom motorov 13 000 cm3 a s max. výkonom až 1100 konských síl majú tento rok na programe dovedna 32 pretekov na 8 európskych okruhoch. Každý víkend teda ponúkne štvoro pretekov, tak ako v minulosti. SLOVAKIA RING je ich tretie podujatie sezóny.

Pretekárske ťahače sú na medzinárodnej scéne už viac ako 30 rokov, no samotný európsky šampionát vznikol v roku 2006 a od sezóny 2016 je promotérom seriálu ETRA Promotion GmbH.

Sezóna Goodyear FIA ETRC 2022 odštartovala koncom mája v talianskom Misane. Norbi Kiss tam odštartoval obhajobu titulu európskeho šampióna vo veľkom štýle: získal obe kvalifikačné "Superpole", ktoré premenil v dve víťazstvá. Ostatné dve víkendové najcennejšie trofeje si prevzali Antonio Albacete a Sascha Lenz. Júnový horúci Hungaroring zaplnili fanúšikovia domáceho Kissa, ktorý ich obdaril nielen dvomi pole position, ale aj hetrikom víťazstiev. Jediný ďalší najvyšší stupienok získal Adam Lacko, a to po reštarte dramatických druhých pretekov. Tam po bláznivých hromadných kolíziách vypadol aj Kiss, ktorý takmer prevrátil svoj stroj na bok! O zábavu tak nie je núdza a svoje ambície si prídu šampióni ťahačov potvrdiť na SLOVAKIA RING 2. a 3. júla.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

FIA ETRC v skratke:

• Štvoro pretekov (2+2) počas jedného víkendu

• Dve kvalifikácie a merané tréningy Super Pole

• Max. rýchlosť 160 km/h

• Min. povinná hmotnosť 5,3 t

• Obrátený štartový rošt v 2. a 4. pretekoch pre ťahače, ktoré skončili na 1. až 8. mieste v pretekoch predtým

• "Čierny dym" - prvýkrát upozornenie, druhýkrát vylúčenie

• Pretekári rozdelení do dvoch tried: Chrome a Titan, z toho iba Chrome boduje v pohári Promoter's Cup

Súčasťou víkendu bude samozrejme bohatý sprievodný program. Návštevníkom bude sprístupnený celý areál, vrátane Centra bezpečnej jazdy kde nájdu svoje zázemie nablýskané ťahače v rámci Truck Arény, ale aj  motokárové centrum, zvierací Malkia Park, terénny polygón s priľahlým vojenským múzeom, destské atrakcie, výstava veteránov a tuningových áut, autogramiáda s pretekármi a ďalšie atrakcie pre celé rodiny.

Vstupenky sú v predpredaji na www.slovakiaring.sk a zakúpiť sa dajú aj priamo v hlavnej pokladni okruhu počas podujatia.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU! 

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkami FIA a FIM. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov, firmy a širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál - jediný svojho druhu na Slovensku. Ponúka možnosti jazdiť na profesionálnom automotodróme, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si terénnu jazdu vo vynovenom off-road areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj Malkia Park - útočisko pre exotické zvieratá. K novým atrakciám patrí tiež Vojenské múzeum. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti - či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie. Poslednou akvizíciou v areáli je špičkové Slovenské motokárové centrum a jeho vonkajšia dráha dlhá 1170m. To ponúka bezkonkurenčný priestor pre aktívne jazdy na motokárach pre deti, dospelých ale aj majiteľov vlastných motokár. Centrum a dráha je ako jediná na Slovensku homologizovaná licenciou CIK-FIA.

GENERÁLNYM REKLAMNÝM PARTNEROM OKUHU JE OMV SLOVENSKO.

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Pecze
Marketing Director, SLOVAKIA RING
mobil: +421 911 423 134
e-mail: pecze@slovakiaring.sk

 

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Dacia Jogger má 1 hviezdičku z crash testov. Ani na nich nebola!Dacia je automobilkou, ktorá spravila veľký skor vpred. Kedysi šlo o stelesnenie...11. Máj, 2022
02Toyota Supra: Dočkali sme sa manuálu pre šesťvalecToyota oznámila to, čo sme čakali, ale neboli sme si istí, či to mysli vážne. Ukázala Supru...7. Máj, 2022
03Jaguarism 2022: Zrazy Jaguarov sa rozbehli od začiatkuZrazy nie sú len o tuningových autách a pretekaní na 400 metrov, či štvrť míle, ak chcete....28. Máj, 2022