Domov Najnovšie Na dovoz Nové autá Predajcovia Vývoj cien Fórum Dokumenty Magazín Overenie vozidla
Novinka
Online overenie Kontrola nájazdu km, poškodení a pôvodu vozidla Novinka Komplexné preverenie vozidla Kontrola fyzického stavu, vykonanie diagnostiky, skúšobná jazda

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

Dávid v Akcie
22.06.2022
Diskusia:
Sledujte nás na:

Európsky šampionát ťahačov...

Akcie

Motoristický seriál medzinárodného kalibru prichádza opäť na okruh SLOVAKIA RING! OMV MaxxMotion Goodyear Truck Race of Slovakia - Majstrovstvá Európy preteky ťahačov (FIA ETRC) zabavia 2. a 3. júla naše publikum už po štvrtýkrát v histórii.

 

Monumentálne pretekárske ťahače sme u nás naposledy videli v roku 2019. Zakaždým však vzbudzovali rešpekt a prekvapovali svojimi ostrými podvozkami a ešte ostrejšími pretekármi. V štartovom poli pätnástich ťahačov nebudú chýbať známe mená ako Adam Lacko (Majster Európy 2017) na Freightlineri českého tímu Buggyra ZM Racing, alebo populárny maďarský pretekár Norbert Kiss (Révész Racing, MAN) - úradujúci Majster Európy. Prídu samozrejme ďalší skvelí šampióni ako Jochen Hahn (Team Hahn Racing, IVECO), Sascha Lenz (SL Trucksport 30, MAN) a Antonio Albacete (T Sport Bernau, MAN). Bude to tiež súboj značiek MAN, IVECO, SCANIA a Freightliner.

5300-kg stroje s objemom motorov 13 000 cm3 a s max. výkonom až 1100 konských síl majú tento rok na programe dovedna 32 pretekov na 8 európskych okruhoch. Každý víkend teda ponúkne štvoro pretekov, tak ako v minulosti. SLOVAKIA RING je ich tretie podujatie sezóny.

Pretekárske ťahače sú na medzinárodnej scéne už viac ako 30 rokov, no samotný európsky šampionát vznikol v roku 2006 a od sezóny 2016 je promotérom seriálu ETRA Promotion GmbH.

Sezóna Goodyear FIA ETRC 2022 odštartovala koncom mája v talianskom Misane. Norbi Kiss tam odštartoval obhajobu titulu európskeho šampióna vo veľkom štýle: získal obe kvalifikačné "Superpole", ktoré premenil v dve víťazstvá. Ostatné dve víkendové najcennejšie trofeje si prevzali Antonio Albacete a Sascha Lenz. Júnový horúci Hungaroring zaplnili fanúšikovia domáceho Kissa, ktorý ich obdaril nielen dvomi pole position, ale aj hetrikom víťazstiev. Jediný ďalší najvyšší stupienok získal Adam Lacko, a to po reštarte dramatických druhých pretekov. Tam po bláznivých hromadných kolíziách vypadol aj Kiss, ktorý takmer prevrátil svoj stroj na bok! O zábavu tak nie je núdza a svoje ambície si prídu šampióni ťahačov potvrdiť na SLOVAKIA RING 2. a 3. júla.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

FIA ETRC v skratke:

• Štvoro pretekov (2+2) počas jedného víkendu

• Dve kvalifikácie a merané tréningy Super Pole

• Max. rýchlosť 160 km/h

• Min. povinná hmotnosť 5,3 t

• Obrátený štartový rošt v 2. a 4. pretekoch pre ťahače, ktoré skončili na 1. až 8. mieste v pretekoch predtým

• "Čierny dym" - prvýkrát upozornenie, druhýkrát vylúčenie

• Pretekári rozdelení do dvoch tried: Chrome a Titan, z toho iba Chrome boduje v pohári Promoter's Cup

Súčasťou víkendu bude samozrejme bohatý sprievodný program. Návštevníkom bude sprístupnený celý areál, vrátane Centra bezpečnej jazdy kde nájdu svoje zázemie nablýskané ťahače v rámci Truck Arény, ale aj  motokárové centrum, zvierací Malkia Park, terénny polygón s priľahlým vojenským múzeom, destské atrakcie, výstava veteránov a tuningových áut, autogramiáda s pretekármi a ďalšie atrakcie pre celé rodiny.

Vstupenky sú v predpredaji na www.slovakiaring.sk a zakúpiť sa dajú aj priamo v hlavnej pokladni okruhu počas podujatia.

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU! 

***

Okruh SLOVAKIA RING / Areál SLOVAKIA RING

SLOVAKIA RING je profesionálny pretekársky okruh s licenciou FIA 2. stupňa, jediný svojho druhu na Slovensku. S celkovou dĺžkou 5922 m sa radí medzi najdlhšie v Európe. Kvalitatívnymi a bezpečnostnými parametrami vytvára okruh zázemie pre prestížne svetové šampionáty pod hlavičkami FIA a FIM. Od roku 2010 prináša podujatia pre profesionálnych jazdcov, amatérov, firmy a širokú verejnosť.

SLOVAKIA RING pri Orechovej Potôni predstavuje jedinečný areál - jediný svojho druhu na Slovensku. Ponúka možnosti jazdiť na profesionálnom automotodróme, zdokonaliť sa v škole bezpečnej jazdy, vyskúšať si terénnu jazdu vo vynovenom off-road areáli a užiť si relax v hoteli. Súčasťou širšieho areálu je aj Malkia Park - útočisko pre exotické zvieratá. K novým atrakciám patrí tiež Vojenské múzeum. Pre všetkých, ktorí si chcú preveriť a zdokonaliť svoje jazdecké zručnosti - či už na aute alebo motocykle, je pripravené profesionálne CENTRUM BEZPEČNEJ JAZDY s najmodernejším tréningovým cvičiskom v strednej Európe. Po aktívnom výkone si môžete dopriať výdatný obed či večeru v reštaurácii Ring a Hoteli Ring***, ktorý ponúka komfortné ubytovanie. Poslednou akvizíciou v areáli je špičkové Slovenské motokárové centrum a jeho vonkajšia dráha dlhá 1170m. To ponúka bezkonkurenčný priestor pre aktívne jazdy na motokárach pre deti, dospelých ale aj majiteľov vlastných motokár. Centrum a dráha je ako jediná na Slovensku homologizovaná licenciou CIK-FIA.

GENERÁLNYM REKLAMNÝM PARTNEROM OKUHU JE OMV SLOVENSKO.

Ďalšie informácie:

Ing. Peter Pecze
Marketing Director, SLOVAKIA RING
mobil: +421 911 423 134
e-mail: pecze@slovakiaring.sk

 

Európsky šampionát ťahačov opäť na SLOVAKIA RINGU!

Späť na magazín

Diskusia k článku

Pridajte si nás do svojho informačného kanála Google News. SLEDUJ NÁS NA

Podobné zaujímavosti

01Kia Niro Plus je divný taxík, ktorý je dostupný hocikomuKia v domácej Južnej Kórei ukazuje, že nie je len výrobcom automobilov, ale chce ponúkať aj...6. Máj, 2022
02Dacia Jogger má 1 hviezdičku z crash testov. Ani na nich nebola!Dacia je automobilkou, ktorá spravila veľký skor vpred. Kedysi šlo o stelesnenie...11. Máj, 2022
03Jaguarism 2022: Zrazy Jaguarov sa rozbehli od začiatkuZrazy nie sú len o tuningových autách a pretekaní na 400 metrov, či štvrť míle, ak chcete....28. Máj, 2022