Facelift prináša Lexusu ES ešte viac ticha

Japonci to premysleli a keď predstavili značku Lexus ako luxusnú značku Toyoty, ukázali, že medzi prémiové značky sa preniknúť dá. Teraz má automobilka široké portfólio nielen v Amerike, ale aj v Európe. Najúspešnejším sedanom v súčasnosti je ES. A ten prichádza s modernizáciou nielen vzhľadu.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
22.04.2021
Diskusia:
Zdroj: Lexus

Facelift prináša Lexusu ES...

Auto-moto zaujímavosti

Vizáž modelu zmenila nová predná maska. Síce základný tvar ostáva poodbný, nové sú časti s tvarom písmena L a tiež počet zvislých pruhov je iný. Inak vyzerajú aj predné reflektory, ale vďaka novým technológiám prinesú aj lepšie osvetlenie vozovky.

Je jasné, že pri facelifte prichádzajú aj nové tvary zliatinových diskov. Tie budú mať priemer od 17 do 19 palcov. Ponuku farieb rozšíria aj dva nové odtiene. Výraznou zmenou, ktorá je síce vonku, ale má dosah do vnútra je upravené zadné zavesenie, ktoré je nielen pevnejšie, ale spôsobuje aj to, že má vodič lepší pocit pri prejazde zákrut.

Lexus ESZdroj: Lexus

Vnútro samotné je lepšie odizolované a tichšie, ale príjemným bonusom je aj nový displej. Je o niečo väčší, je dotykový a je hlavne o 10 centimetrov bližšie k vodičovi, plus je viac natočený. Nová verzia modelu ES príde aj s lepšou pripojiteľnosťou. Aplikácia Lexus Link dokáže sledovať kde auto je a aké sú jeho základné stavy, čiže vie o otvorenom okne, o tom, či je zamknuté a tiež aký má ešte dojazd na zostávajúce palivo v nádrži.

Vizáž trochu menia aj nové druhy obkladových materiálov. Orechové drevo môže mať dve rôzne stvárnenia. Nové tmavohnedé je aj kožené čalúnenie. Pre športovo ladenú výbavu F-Sport pribudne nová kombinácia interiéru s bielo-červenou témou.

Lexus ESZdroj: Lexus

Automobilka nezabudla ani na najnovšiu verziu bezpečnostných prvkov. Lexus Safety System+ dokáže pomocou nových kamier rozoznať ľudí a cyklistov aj za zhoršených svetelných podmienok. Tempomat zase prispôsobí rýchlosť v zákrutách, aby auto stále šlo bezpečne. V ponuke bude aj asistent poloautonómnej jazdy v pruhu. Umelá inteligencia sa stará o to, aby auto zotrvalo v strede jazdného pruhu a nevybočovalo zbytočne. V ponuke budú aj kamery miesto spätných zrkadiel.

Lexus ESZdroj: Lexus

Pohonná sústava ostáva pre náš trh stále rovnaká a výlučne hybridná vo verzii ES300h. Sústava spája 2,5-litrový benzínový štvorvalec s elektromotorom. Cez prevodovku eCVT poháňa predné kolesá. Samotný benzínový motor má výkon 131 kW (178 k) a elektromotor má 88 kW (120 k). Pritom kombinovaný výkon je 160 kW (218 k). Na stovke je ES300h za 8,7 sekundy a v kombinovanom cykle má spotrebu 5,2-5,6 litra, podľa konfigurácie a hlavne zvolených diskov.

Lexus ESZdroj: Lexus

Tecuja Aoki, hlavný inžinier spoločnosti Lexus International o inovovanom modeli ES povedal: „Naším cieľom bolo prehĺbiť vysokú kvalitu modelu ES a pridať mu novú hodnotu. Okrem ďalšieho vylepšenia tichosti a komfortu jazdy sme sa snažili dosiahnuť lineárnosť pohybu vozidla v odozve na činnosť volantu, ktorá by bola verná zámerom vodiča. Pokiaľ ide o eleganciu štýlu, ktorá je pre model ES charakteristická, zdokonalili sme ju a dodali jej modernejší nádych. Pri vývoji sme identifikovali prvky, ktoré bolo možné ešte vylepšiť, aby sme prekonali očakávania zákazníka. Takže keď si ľudia sadnú za volant nového modelu ES, dúfam, že si všimnú, čo sa podarilo dosiahnuť vývojovému tímu; ten sa pri práci dôsledne držal myšlienky ,Always Onʻ s cieľom vyrábať stále lepšie autá.“

Lexus ESZdroj: Lexus

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Toyota Mirai je na Slovensku a stojí od 62 990 eurAutomobilka Toyota je tým inovátorom, ktorý posúva celý automobilový priemysel. Už sme to...30. Marec, 2021
02Porovnali sme dve verzie Toyoty Yaris. Ktorá je lepšia?Toyota je známa tým, že má takmer v každom modelovom rade hybridné ústrojenstvo. Aj to je...2. Február, 2021
03Test: Toyota Land Cruiser – Expedícia každý deňVidíte to v každom dokumente o súčasnom dianí v Afrike, Ázii, vlastne všade. A tiež...31. Marec, 2021