SEAT sa pustil do vylepšenia Arony a Ibizy naraz, hlavné sa udialo vnútri

Na jednom podujatí SEAT predstavil facelift dvoch modelov súčasne. Nie je to prekvapenie, lebo práve dva malé modely toho majú veľa spoločného. Arona a Ibiza prešli modernizáciou súčasne a posunuli sa presne tým smerom, ktorým kráčajú aj ostatné modely značky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
20.04.2021
Diskusia:
Zdroj: SEAT

SEAT sa pustil do...

Auto-moto zaujímavosti

Oba modely majú zhodne inovovaný predok, teda prvkami rovnakými, stvárnenie je hlavne pri Arone s kruhovými svetlami iné. V základnej výbave pre všetky Ibizy a Arony budú teraz LED svetlá, ale LEDky budú využívať len pre niektoré funkcie, v príplatkovej výbave bude aj Full LED usporiadanie.

Začnime teda najskôr Ibizou, v ponuke farieb pribudli dve nové, Asphalt a Sapphire, obe modré. A tiež prichádzajú nové tvary zliatinových diskov s priemerom 17 a 18 palcov. Vzadu sú trochu inak stvárnené svetlá a pribudol nový nápis zobrazujúci označenie modelu. Podobne ako na ostatných modeloch vyzerá ako ručne písaný.

SEAT AronaZdroj: SEAT

Arona má podobné novinky, nápis na kufri je tiež nový a vzadu pribudol aj upravený stešný spojler. Predná časť má zmien viac. Hmlové svetlá sa posunuli omnoho vyššie, sú kruhové a pod hlavnými svetlometmi. To si vyžiadalo aj korekcie tvarov nárazníka. Výsledok je jednoducho drsnejší vzhľad Arony. Tiež pribudli nové farby a nové disky, ale za zmienku stojí, že výbava Xcellence ide do histórie a s X v názve bude Xperience. Tá podtrhuje terénne prvky Arony.

SEAT AronaZdroj: SEAT

Hlavnou zmenou však bude interiéri. Vnútri ponúknu ako Ibiza, tak Arona podobnú prístrojovú dosku, ktorá je kompletne nová. Netreba hovoriť o monžosti digitálneho prístrojového štítu, zmenilo sa celé usporiadanie, ktoré evokuje napríklad Leon. V týchto malých modeloch však ostáva klimatizácia stále samostatná, čo môže niektorým zákazníkom vyhovovať. Nový však bude informačno-zábavný systém s displejom umiestneným na vrchu stredovej konzoly. Je to už klasika umiestnenia tohto prvku.

Na novom displeji funguje nový systém. Ten prináša zošikmené widgety a tiež bezdrôtové zrkadlenie mobilných telefónov. Displej má štandardne uhlopriečku 8,25 palca a za príplatok bude mať uhlopriečku 9,2 palca.

SEAT IbizaZdroj: SEAT

Oba modely už dlhšie nemajú v ponuke naftové motory a tak to aj zostane. Všetky pohonné jednotky budú založené na benzínových alternatívach. Základom bude trojvalcový litrový motor, nad ktorým bude v ponuke 1,5-litrový štvorvalec. Maximálny výkon bude, v oboch prípadoch, 110 kW (150 k), čo je na malé vozidlo naozaj veľmi slušné. Oba modely bude SEAT vyrábať vo fabrike v španielskom meste Martorell. Štart výroby modernizovaných modelov je naplánovaný na tretí štvrťrok 2021.

SEAT IbizaZdroj: SEAT

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Týchto 5 zmien priniesol facelift SEATu AtecaSEAT nedávno, teda zhruba v druhej polovici minulého roka, odprezentoval facelift svojho...2. Marec, 2021
02Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieBentley postupne predvádza verzie jednotlivých novších modelov. Aktuálne sa na svetlo sveta...25. Marec, 2021
03Test: SEAT Leon Sportstourer – Naozaj netreba všetku výbavuSEAT má stále medzi najnovšími modelmi práve Leon. V ponuke je okrem klasického...17. Február, 2021