Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšie

Bentley postupne predvádza verzie jednotlivých novších modelov. Aktuálne sa na svetlo sveta dostal Continental GT s vrcholnou verziu. Tá nesie označenie Speed a má byť najschopnejším modelom, ktorý je v súčasnej ponuke automobilky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Bentley

Najvýkonnejšie Bentley...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia bude mať v prvom rade zvýšený výkon. Stále však na jeho dosahovanie bude využívať 6-litrový motor s usporiadaním W12. Samozrejme, atmosférický nebude, k výkonu mu pomôžu dve turbá. Bude najvýkonnejším Continental GT. Motor zo seba dostane 485 kW (659 k) v rozmedzí 5000 a 6000 otáčok.

Krútiaci moment bude nemenej extrémny. Celých 900 Nm bude dostupných od 1500 do 5000 otáčok. V preklade do zrýchlenia to znamená stovku za 3,6 sekundy a maximálnu rýchlosť 335 kilometrov za hodinu. Zrýchlenie GT Speed je presne o 0,1 sekundy rýchlejšie ako má štandardný model.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Ale to nebude všetko, čo Continental GT Speed dokáže ponúknuť. V štandardnej výbave bude mať aj natáčanie zadnej nápravy, čo zlepší manévrovanie nielen v nízkych rýchlostiach. Bentley zapracoval aj na programe prevodovky. Teraz sú časy preradenia omnoho kratšie a prevodovka radí trochu agresívnejšie, najmä v režime Sport. Oproti štandardnému Continentalu GT sú časy potrebné na preradenie polovičné.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Trochu zmien doznal aj podvozok. Okrem spomenutého natáčania zadnej nápravy bude v ponuke aj Bentley Dynamic Ride, čo je nastaviteľný podvozok pracujúci s 48V elektrickou sústavou. Systém dokáže eliminovať náklony veľkého kupé s hmotnosťou takmer 2,5 tony. Štandardne je dokonca aj diferenciál s obmedzenou svornosťou. Bentley aj kvôli tomuto tvrdí, že nový Continental GT Speed je nielen najvýkonnejší, ale aj najagilnejší, čo sa týka ovládania.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

V rámci vizuálnych úprav sa Bentley príliš neodviazal. Predná maska, nasávacie otvory a niekoľko ďalších prvkov má čiernu farbu z balíka eliminujúceho chróm. Ale je jasné, že v prípade potreby vie automobilka tieto prvky odieť naspäť do pôvodného znenia. Najväčšou zmenou je teda označenie Speed na blatníkoch a 22-palcové zliatinové disky. Avšak stále sme pri Bentley a v rámci personalizácie sa dá zmeniť všetko.

Rovnako môže byť zmenený interiér. V štandarde je trochu agresívnejšie pôsobiaca téma, ale výber je aj tak poriadne široký. Kombinovať sa dá 15 primárnych farieb a 11 sekundárnych. A veľký počet je aj obkladových materiálov, dokonca aj predtým ako sa do ponuky pustí divízia Mulliner.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01835 koní a vietor vo vlasoch, pripravte sa na nový Shelby Super Snake SpeedsterFord Mustang patrí medzi tie najpredávanejšie športové autá na svete. Na našom trhu je...24. Marec, 2021
02Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuRenault predstavil nový model Taliant. Je tým, čo kedysi bola Thalia. Avšak to bolo počas...16. Marec, 2021
03Test: Mercedes-Benz E450 All-Terrain – Elegán s terénnym nádychomKto vlastne potrebuje SUV? Niekedy je potreba SUV trochu neopodstatnená. Výška nie vždy...3. Február, 2021