Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšie

Bentley postupne predvádza verzie jednotlivých novších modelov. Aktuálne sa na svetlo sveta dostal Continental GT s vrcholnou verziu. Tá nesie označenie Speed a má byť najschopnejším modelom, ktorý je v súčasnej ponuke automobilky.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
25.03.2021
Diskusia:
Zdroj: Bentley

Najvýkonnejšie Bentley...

Auto-moto zaujímavosti

Nová verzia bude mať v prvom rade zvýšený výkon. Stále však na jeho dosahovanie bude využívať 6-litrový motor s usporiadaním W12. Samozrejme, atmosférický nebude, k výkonu mu pomôžu dve turbá. Bude najvýkonnejším Continental GT. Motor zo seba dostane 485 kW (659 k) v rozmedzí 5000 a 6000 otáčok.

Krútiaci moment bude nemenej extrémny. Celých 900 Nm bude dostupných od 1500 do 5000 otáčok. V preklade do zrýchlenia to znamená stovku za 3,6 sekundy a maximálnu rýchlosť 335 kilometrov za hodinu. Zrýchlenie GT Speed je presne o 0,1 sekundy rýchlejšie ako má štandardný model.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Ale to nebude všetko, čo Continental GT Speed dokáže ponúknuť. V štandardnej výbave bude mať aj natáčanie zadnej nápravy, čo zlepší manévrovanie nielen v nízkych rýchlostiach. Bentley zapracoval aj na programe prevodovky. Teraz sú časy preradenia omnoho kratšie a prevodovka radí trochu agresívnejšie, najmä v režime Sport. Oproti štandardnému Continentalu GT sú časy potrebné na preradenie polovičné.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Trochu zmien doznal aj podvozok. Okrem spomenutého natáčania zadnej nápravy bude v ponuke aj Bentley Dynamic Ride, čo je nastaviteľný podvozok pracujúci s 48V elektrickou sústavou. Systém dokáže eliminovať náklony veľkého kupé s hmotnosťou takmer 2,5 tony. Štandardne je dokonca aj diferenciál s obmedzenou svornosťou. Bentley aj kvôli tomuto tvrdí, že nový Continental GT Speed je nielen najvýkonnejší, ale aj najagilnejší, čo sa týka ovládania.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

V rámci vizuálnych úprav sa Bentley príliš neodviazal. Predná maska, nasávacie otvory a niekoľko ďalších prvkov má čiernu farbu z balíka eliminujúceho chróm. Ale je jasné, že v prípade potreby vie automobilka tieto prvky odieť naspäť do pôvodného znenia. Najväčšou zmenou je teda označenie Speed na blatníkoch a 22-palcové zliatinové disky. Avšak stále sme pri Bentley a v rámci personalizácie sa dá zmeniť všetko.

Rovnako môže byť zmenený interiér. V štandarde je trochu agresívnejšie pôsobiaca téma, ale výber je aj tak poriadne široký. Kombinovať sa dá 15 primárnych farieb a 11 sekundárnych. A veľký počet je aj obkladových materiálov, dokonca aj predtým ako sa do ponuky pustí divízia Mulliner.

Najvýkonnejšie Bentley Continental GT má byť aj najagilnejšieZdroj: Bentley

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Atmosféra, 510 koní, prichádza nové Porsche 911 GT3Porsche postupne rozširuje svoje portfólio verzii modelu 911. Najnovšia generácia 992 má...24. Február, 2021
02Nafta je v Bentley Bentayga mŕtva, ale hybrid pokračuje ďalej s faceliftomBentley Bentayga je kontroverzným modelom britskej automobilky, ktorá je však v nemeckých...8. Január, 2021
03Renault Taliant nie je Thalia, je prerobená Dacia Logan, avšak nie pre EurópuRenault predstavil nový model Taliant. Je tým, čo kedysi bola Thalia. Avšak to bolo počas...16. Marec, 2021