Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vody

Ford predstavil Bronco už dávnejšie a zjavne má úspech. Preto sa aj ponuka výbav postupne bude rozrastať. Ku tým, ktoré boli doteraz aktuálne, pribudne nová verzia nazvaná Eveglades. Vlastne inšpirácia národnými parkami je pri označovaní výbav očividná, veď doteraz boli v ponuke Big Bend, Outerbanks a Badlands.

JozefM v Auto-moto zaujímavosti
18.02.2022
Diskusia:
Zdroj: Ford

Ford Bronco Everglades má...

Auto-moto zaujímavosti

Západ Floridy bude reprezentovať verzia Everglades, kým doterajšie parky sú inde na západe a juhozápade USA. Tie sú však v ostrom kontraste s bažinatými miestami z ktorého pochádza nový názov výbavy, teda skôr verzie Bronca.

Práve Ford Bronco Everglades bude tým najviac schopným v ponuke modelu. A zameranie modelu je veľmi jednoznačné. Má predsa prejsť hlbokými bažinami a cez špinavú vodu. Na toto slúžia kolesá s celkovým priemerom takmer 90 centimetrov.  Pritom kľúčové komponenty ako vetranie prevodovky, a motora sú premiestnené tak, aby sa zvýšila hĺbka, cez ktorú auto dokáže prejsť. Je až 94 centimetrov. To je takmer o 8 centimetrov viac ako má verzia s druhými najväčšími kolesami.

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vodyZdroj: Ford

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vody

Štandardne pre Everglades bude aj špeciálny šnorchel, ktorý vytvorili priamo konštruktéri Fordu. Ten by mal zabezpečovať konštantný a adekvátny prístup vzduchu do motora bez ohľadu na to, či ide auto cez snehovú búrku, cez močiare, či cez sneh.

Pneumatiky sú obuté na 17-palcové disky sivej farby Carbonized Grey. Tieto disky budú určené špeciálne pre verziu Everglades. Tým, že sú pneumatiky celkom široké bolo nutné pridať rozšírenia blatníkov. Pekne ploché, aby vynikla extrémna odhodlanosť prejsť kamkoľvek. Predné blatníky majú naviac topografickú nálepku symbolizujúcu Everglades. Tá má však celkom nečakané použitie. Jednotlivé čiary však ukazujú hĺbky brodenej vodnej plochy.

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vody

Pri najhoršom bude dostupný navijak na 10 000 libier, čo je takmer 5000 kilogramov. To znamená, že auto sa ním dokáže vytiahnuť. Na to bude slúžiť 30-metrové syntetické lano. Everglades získal tiež špeciálny nárazník, prahy a niektoré prvky, ktoré sú podobné ako na modeloch Black Diamond a Badlands.

Everglades bude poháňať 2,3-litrový motor EcoBoost, podobný tomu v Mustangu. Tu má výkon 221 kW (300 k) a krútiaci moment 440 Nm. S desaťstupňovou automatickou prevodovkou poháňa, samozrejme, všetky štyri kolesá. Aj táto verzia využije režimy známe z niektorých ďalších verzií. Tento systém sa volá G.O.A.T. A ako koza sa teda vyštverá kamkoľvek.

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vodyZdroj: Ford

Vnútri budú hlavne odolné materiály, čo spôsobuje, že interiér je vodeodolný a naozaj ľahký na údržbu. Veď keby sa dostane tá časť močiara dnu, tak by na normálnom koberci by ostali smradľavé flaky. Everglades pridáva zelené prvky Urban Green na sedadlách, dverových výplniach a prístrojovej doske. Štandardom bude 12-palcový dotykový displej, ktorý využíva systém SYNC4.

Nová verzia Bronco Everglades bude dostupná už v lete, ale objednať ju bude možnú už v marci tohto roka. Na výber bude niekoľko farieb, béžová Desert Sand, zelená Eruption Green, sivá Area 51, čierna Shadow Black a ďalšia sivá Cactus Grey. Už pri nastavovaní odtieňov, teda ich názvov, spravil niekto naozaj dobrú robotu.

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vodyZdroj: Ford

To, čo je smola je, že v Európe určite v sieti Fordu nebude Broco vôbec dostupné, takže ak ho chcete, tak si musíte tento model doviezť samostatne. Základná cena Everglades bude 55-tisíc dolárov. Keď ho pôjdete kupovať, tak si to prerátajte aktuálnym kurzom. Aktuálne je to len čosi cez 48-tisíc eur.

Ford Bronco Everglades má na blatníku samolepku s meraním hĺbky vodyZdroj: Ford

Späť na magazín

Diskusia k článku

Podobné zaujímavosti

01Hyundai vylepšuje svoj Ioniq 5, dojde ďalejAutomobilka Hyundai má v ponuke niečo, čo sa dá, bez okolkov, označiť za jedno z najlepších...15. Február, 2022
02Arctic Trucks spravil z Toyoty Land Cruiser ešte extrémnejší off-roadKto nepozná islandskú firmu Arctic Trucks, asi málo sleduje britskú reláciu o autách,...9. December, 2021
03Nový Ford Mondeo postupne mení podstatuFord Mondeo bol tým modelom automobilky, ktorý získal v roku 1994 titul Auto roka. Bolo to...18. Január, 2022